Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Bizim milletimiz mütevazi adamı sevmiyor bir kere daha anladım. Garp çizdiği profille tam bir eski toprak Türk dedesi. Düşmanının oğluna bile kucak açıp, bağrına basacak şevkatte. O kadar kahramanlığı var hiç birini göğsünü gere gere anlatmadı ama o suratındaki /siz kim köpeksiniz, istesem tükmüğümde alayınızı boğarım/ tebessümü biz okuyucuya her şeyi anlattı. Her zaman hayırsız evlatlarından, torunlarından yakındı. Diğer sığırlar ben Whitebeard'ım diye eşşek gibi anırken adam acının tatlı tebessümüyle, ağır başlı şekilde takılıyordu. Kibirleri o kadar büyüktü ki küçük çaylakları kafaya takacak raddeye geldiler(Kaido, Big Mom), kariyerlerini düşünüyorlardı tek önemli olan onlar için o olmuştu. Bir tarafta ise Amiralliği bile elinin tersiyle iten adam var, anlamazlar onu. Statü falan umursamıyor, diyoruz ya mütevazi adam. Ama bizim millet güce tapmaya alışmış, "ben yaparım, ben en büyüğüm, şöyle böyle yaparım" gibi sözler sarfeden cahilleri gözlerinde büyütüp, yere göğe sığdıramıyorlar. Kibirde ve komplekste en tepedeki kutsallar ve hükümet bile bu adamı tarihten silme fikrine cüret edemiyor, yapmak istedikleri halde. Bu pisliklerin kalbine tereddütü düşüren tek karakter, Garp. Çünkü ölse arkasından Müslüm Baba gibi kitleler yığınla gelecek, delikanlı adamın seveni de çok olur. Roger'ın arkasında çocuğunu emanet edecek güvendiği bir dostu bile yoktu, düşmanına emanet edecek kadar aciz kaldı. Herkese Garp gibi düşman nasip olmaz.

Üye silindi 1004

Roger en büyük düşmanını yenmek için Garp'ın yanına sığındı, Garp'ın galibiyeti şaibeli gözükeceğine asıl Roger'ın ki şaibeli olmalı. İnsanları Garp nefteri bürümüş, aynı perspektiften Roger'a bakamıyorlar, Roger'ı büyük severim ama tarafsız olmak lazım. :p
Hayır ayrı ayrı gitmişler. Yani Roger olmasa bile Garp gidip Xebec'in karşısına çıkacakmış. Aynısı Roger içinde geçerli. Garp olmasa bile Xebec'e yardıracakmış. Yani bu ikisi tek başlarına gidip o tayfaya kafa atmayı göze almış.

Roger hepsine tek başına kafa atmayı göze almış.
Garp hepsine tek başına kafa atmayı göze almış.

Demek ki kendilerine güvenmişler. Ha derse millet "kendine güven değil intihar saldırısı bu", Roger'la Garp'ın bireysel olarak bu intiharı göze almaları bile çok kıymetli.

Hayır ayrı ayrı gitmişler. Yani Roger olmasa bile Garp gidip Xebec'in karşısına çıkacakmış. Aynısı Roger içinde geçerli. Garp olmasa bile Xebec'e yardıracakmış. Yani bu ikisi tek başlarına gidip o tayfaya kafa atmayı göze almış.

Roger hepsine tek başına kafa atmayı göze almış.
Garp hepsine tek başına kafa atmayı göze almış.

Demek ki kendilerine güvenmişler. Ha derse millet "kendine güven değil intihar saldırısı bu", Roger'la Garp'ın bireysel olarak bu intiharı göze almaları bile çok kıymetli.
Ben de senin gibi düşünüyorum sadece bu durumda Garp'ı gömerken Roger'e sesini çıkaramayanlar riyakar geldiği için dile getirmek istedim.

Üye silindi 1004

Ben de senin gibi düşünüyorum sadece bu durumda Garp'ı överken Roger'e sesini çıkaramayanlar riyakar geldiği için dile getirmek istedim.
Garp olmasa Roger alamaz diyen de var. Fakat önemi yok zaten alıp almamalarının. Bu seride kim gidip Beyazsakal, Big Mom, Shiki ve Kaido'nun karşısına tek başına çıkar. Ki Xebec'i karıştırmadım bile.

Üye silindi 1004

Luffy, Zoro ve Amiraller dışında kimse çıkmaz onların karşılarına.
Beyazsakal bile Xebec'in karşısına çıkamazdı. Ki çıkamayacağı için fedaisi olmuş. Hepsinin karşısına Luffy ve Zoro da çıkamaz. Xebec, Big Mom, Beyazsakal, Kaido ve Shiki'nin karşısına Ryuma çıkabilir mi acaba?

Garp Roger ile savaştı deniyor. WB ile Roger dövüştü deniyor.

Bu dövüşler olurken okuyucunun aklına Marco'nunda aynı şekilde 24 yaşında Rayleigh ya da Gaban ile dövüştüğü gelmiyor değil mi? Bu yüzden sürekli WB'ye başka bir tayfa aranıyordu.

Ya da Garp. O Roger ile dövüşürken kimse koca Rayleigh ve diğerleri yanıda marşne askerleri ile dövüşüyor diye düşünen de yoktur herhalde. Bu yüzden millet Bogart'tan bekentiye giriyordu.

Yukarıda yaygın dediğim düşüncelere bende katılıyorum. Roger dövüşürken Rayleigh aynı rekabette Marco ile dövüşmez gibi.

Asıl çelişki bundan sonra başlıyor. Böyle mantıklı bir beklenti içinde olan insanların bir kısmı konu Ryuuma olunca değişmeye başlıyor. Sanki o zamanki Wanoluların alayı Orochi'den halliceymişte Ryuuma tek başına 3 amiral ile dövüşüp yeniyor, Roger gücünde korsan tayfasıyla geliyor ve hepsini tek yeniyor gibi konuşuluyor. Ryuuma Wano için çooooook önemli bir insan olabilir, güçlü de olabilir. Ama kalkıpta Roger, WB ve Garp üçlüsünden güçlü olacağını hiç zannetmiyorum.

İnsankar Garp'a, WB'ye, Marco'ya, Jozu'ya yükleyemediği beklentiyi işine gelince Ryuuma'ya yüklüyor.

Ryuuma tanıtılacak. Efsane bir tanıtım olacak bu. Burası kesin. Ama asla bazılarının beklentisi kadar olmayacak. Burası da kesin.

"Kılıç tutuyor diye öyle diyorsun değil mi şapşik?" özetinde cevapları bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık