Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks Neden Bir Yıl Boyunca Doğu Mavi'de Kaldı?

Merhabalar,

Shanks; bir yonkou olarak asıl mekanı yeni dünyada iken, neden bir sene boyunca luffy nin bulunduğu kasabada bekliyor? Amacı neydi? Oda bunu işler mi bilemiyorum ama bir yonkou nun sebepsiz yere bir sene boyunca "East Blue"da beklemesi bana çok saçma geliyor.

Teorim: Lastik meyvesinin "East Blue"da olduğunu öğreniyor ve onu bulmak için gidiyor. Şahsen ben, Roger'ın lastik meyvesi kullandığını düşünüyorum. Shanks da Roger'ın bu meyveyi kullandığına şahit olmuş birisi olarak hem Roger'ın anısını yaşatmak hem de bu meyvenin bizzat şahit olduğu gizli yeteneklerine sahip olmak için bu meyveyi istiyor. 1 senelik bir arayışın ardından buluyorlar. Sonra luffy yiyor falan :D

Sizce, Shanks'ın "East Blue"da bu kadar süre beklemesinin belli bi sebebi var mıdır? Varsa nedir?
:a: :a: :a:

Son düzenleme:
Merhabalar,

Shanks; bir yonkou olarak asıl mekanı yeni dünyada iken, neden bir sene boyunca luffy nin bulunduğu kasabada bekliyor? Amacı neydi? Oda bunu işler mi bilemiyorum ama bir yonkou nun sebepsiz yere bir sene boyunca "East Blue"da beklemesi bana çok saçma geliyor.
Çünkü Shanks 12 sene evvel Yonko değildi, bu kadar basit.

Bu konu 2017 de açılmış, Shanks'ın 6 sene evvel Yonko olduğu bilgisi 2019'un sonlarında 957.ci sayıda veriliyor. Bunun 2017'de bilinmemesi normal, ama diğer ihtimalin hiç akıllara gelmemesi ilginç.

Tabii genel olarak Mihawk Shanks ile düello yaptığında kesin Shanks bu düelloyu Yonko iken yapmıştır algısı yaratılmaya çalışıldığı için, bu ihtimal akıllara gelmedi. Ben bunun olabileceğini söylemiştim, sonra bir yerden bir bilgi geldi, Shanks 12 sene evvel Yonko idi gibi bir şeyler söylediler haklı çıktık falan dediler, sonra Oda kendi yazıp çizdiği mangasında bu işin böyle olmadığını açık açık söyledi, Shanks bu olaydan hemen sonrada değil, 2 senelik zaman atlaması öncesi 4 sene gibi epey uzun bir zaman geçtikten sonra Yonko olabiliyor, yani East Blue ile Shanks'ın Yonko olması arasında da baya bir zaman var.

Çünkü Shanks 12 sene evvel Yonko değildi, bu kadar basit.

Bu konu 2017 de açılmış, Shanks'ın 6 sene evvel Yonko olduğu bilgisi 2019'un sonlarında 957.ci sayıda veriliyor. Bunun 2017'de bilinmemesi normal, ama diğer ihtimalin hiç akıllara gelmemesi ilginç.

Tabii genel olarak Mihawk Shanks ile düello yaptığında kesin Shanks bu düelloyu Yonko iken yapmıştır algısı yaratılmaya çalışıldığı için, bu ihtimal akıllara gelmedi. Ben bunun olabileceğini söylemiştim, sonra bir yerden bir bilgi geldi, Shanks 12 sene evvel Yonko idi gibi bir şeyler söylediler haklı çıktık falan dediler, sonra Oda kendi yazıp çizdiği mangasında bu işin böyle olmadığını açık açık söyledi, Shanks bu olaydan hemen sonrada değil, 2 senelik zaman atlaması hariç 4 sene gibi uzun bir zaman geçtikten sonra Yonko olabiliyor, yani East Blue ile Shanks'ın Yonko olması arasında da baya bir zaman var.
Yonko olmayabilir, ama asıl soru neden orada bir sene bekledi? Amacı neydi?

Zaten konuyu up'lamamın sebebi teorimin bir nebze tutmuş olması, lastik meyvesi ile ilgili cp9 ile çatışması olmuş. Belki de en başından beri lastik meyvesi için East Blue'daydı.

Yonko olmayabilir, ama asıl soru neden orada bir sene bekledi? Amacı neydi?

Zaten konuyu up'lamamın sebebi teorimin bir nebze tutmuş olması, lastik meyvesi ile ilgili cp9 ile çatışması olmuş. Belki de en başından beri lastik meyvesi için East Blue'daydı.
Soruyu Yonko olması üzerinden sormuşsun, adam Yonko değilmiş ki yeni dünyada beklemek gibi bir zorunluluğu olsun. Yani sorunun cevabı bu, Yonko değil, istediği yerde bekleyebilir, yeni dünyayı yönetmiyordu East Blue'da iken.

Shanks'ın amacı hükümet adına Luffy'yi yani Roger'ın veliahtı, Joy Boy'u aramak olabilir, ve hükümetten o meyveyi çalıp katakulli ile Luffy'ye yedirip Luffy'nin yolunu açmıştır.

Şimdi madem Shanks hükümetten yana Joy Boy'u arıyor, neden hükümetten meyve çalıp Luffy'ye yardımcı oluyor?

Belki de Shanks ve hükümet, 2. Xebec'in geleceğini bildiğinden (Karasakal olabilir), ve hükümet ile Shanks, Roger olmadan 2. Xebec'i durduramayacaklarını bildiğinden 2. Roger'ı yani Joy Boy'u aramaya başladı, onu Luffy'de buldu, meyveyi katakulliye getirip bir şekilde Luffy'ye yedirdi, işini halletti, Luffy'yi korsan olmak için gazladı, sonrada yeni dünyaya gidip orada Yonko olup Luffy'yi beklemeye başladı, böyle olmuş olabilir.

Eğer Luffy, 2. Xebec'i durdurmak için Shanks tarafından üretilmiş bir hükümet projesi ise bu enteresan bir hikaye örgüsü olabilir, Luffy'nin buna vereceği tepki çok eğlendirici olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık