Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Niye görsün ne alaka ? Vista kılıç ustası mı ? Evet. Kaliteli güçlü kılıç ustası mı ? Evet. Wb seviyesi mi ? Hayır. Bak bu da denklem. Mihawk ve shanks yıllar önce kapışmış lakin 1 tanesi yonkou olunca diğeri neden onun seviyesinde oluyor ? Ayrıca forum ne alaka ne anketler gördük gözlerimiz kanadı her düşünce aynı olmak zorunda mı ? Kılıç ustaları çok güçlüdür denmedi. En güçlü kılıç ustası yonkou seviyesidir de denmedi. Bunu diyen üyeler. Mihawk çok güçlü seride ki şuan en net ''kılıcın yolunda'' olan tek kılıç ustası lakin 1 üye ya da üyeler neden onu yonkou ya da shanks seviyesi görmek zorunda ? Yaptığın savunma çok mantıksız...
Yonkou olmak için sadece güçlü olmak yetmiyor işte, yanında güçlü bir ekibin olmalı.

Mihawk tek başına gezen birisi, bu adam çok güçlü olsa yonkou olarak anılmak için bile hala yetersiz olurdu. Bunu anlatamadık bir türlü. Kuzan mesela çok güçlü birisi denizcilerden ayrıldığında direk yonkouluğunu ilan etseydi ya. Yonkou olmak için belli şartlar var o şartları sağlamıyorsan istersen Roger gücünde ol yine de Yonkou denilmiyor işte.

Yine aynı şekilde soralım Mihawk neden Shanks seviyesinin altında görünmek zorunda ? Bütün olarak düşünürsek Shanks daha güçlü ama bireysel güçlere bakarsak Mihawk daha güçlü bile olabilir. Yonkou oluşumuna böyle bakıyorum ben açıkcası artık. Mesela Big Mom tek başına bir hiç. Ailesi olmasa bu kadar şeyi idare edecek aklı yok bu kadının. Tek başına kalsa BM'ye kimse yonkou demez.

Yonkou olmak için sadece güçlü olmak yetmiyor işte, yanında güçlü bir ekibin olmalı.

Mihawk tek başına gezen birisi, bu adam çok güçlü olsa yonkou olarak anılmak için bile hala yetersiz olurdu. Bunu anlatamadık bir türlü. Kuzan mesela çok güçlü birisi denizcilerden ayrıldığında direk yonkouluğunu ilan etseydi ya. Yonkou olmak için belli şartlar var o şartları sağlamıyorsan istersen Roger gücünde ol yine de Yonkou denilmiyor işte.

Yine aynı şekilde soralım Mihawk neden Shanks seviyesinin altında görünmek zorunda ? Bütün olarak düşünürsek Shanks daha güçlü ama bireysel güçlere bakarsak Mihawk daha güçlü bile olabilir. Yonkou oluşumuna böyle bakıyorum ben açıkcası artık. Mesela Big Mom tek başına bir hiç. Ailesi olmasa bu kadar şeyi idare edecek aklı yok bu kadının. Tek başına kalsa BM'ye kimse yonkou demez.
Hacım sen okuduğunu anlamamışsın kusura bakma da. Hele ki örnekler kör edici temcit pilavına döndürmeye gerek yok mevzuyu sal sen beni bu konuda olur mu teşekkürler...

Hacım sen okuduğunu anlamamışsın kusura bakma da. Hele ki örnekler kör edici temcit pilavına döndürmeye gerek yok mevzuyu sal sen beni bu konuda olur mu teşekkürler...
"Mihawk ve shanks yıllar önce kapışmış lakin 1 tanesi yonkou olunca diğeri neden onun seviyesinde oluyor ? " Burada yazdığın şeyle ne demek istediğini anlayacak kadar zekaya sahibiz. Ona göre bir yorum yazdım. Saygısızlık yapmana gerek yok. Zaten zamanında engellemişim, neden engellediğimi şimdi daha net anladım, ben teşekkür ederim beni doğruladığın için.

"Mihawk ve shanks yıllar önce kapışmış lakin 1 tanesi yonkou olunca diğeri neden onun seviyesinde oluyor ? " Burada yazdığın şeyle ne demek istediğini anlayacak kadar zekaya sahibiz. Ona göre bir yorum yazdım. Saygısızlık yapmana gerek yok. Zaten zamanında engellemişim, neden engellediğimi şimdi daha net anladım, ben teşekkür ederim beni doğruladığın için.
E yine anlamamışsın :D Neyse doğruladığıma sevineyim bari...

Mihawk ve shanks yıllar önce kapışmış lakin 1 tanesi yonkou olunca diğeri neden onun seviyesinde oluyor ?
Aslında mesajımın oldukça net olduğunu düşünüyorum.

Eğer Shanks'i kılıç ustası olarak kabul ediyorsak, buna rağmen Mihawk'ı onun seviyesinde görmüyorsak Mihawk'ın en iyi kılıç ustası olma meselesi tamamen boşa gitmiş olacak. Yani Mihawk'ım unvanını koruma sebebi sadece bahanelerle Shanksten kaçması olacak. Eğer bu durum size mantıklı geliyorsa bilemem. Burada iğneleme yapmıyorum. Ama bana leş bir kurgu tercihi gibi geliyor bu da benim görüşüm.

Ayrıca forum ne alaka ne anketler gördük gözlerimiz kanadı her düşünce aynı olmak zorunda mı ?
Değil, ama burada bir çelişki fark ettim ve kendimce bunu eleştirdim. Shanks'i kılıç ustası olarak görüp gene de Mihawk seviyesi görmeme meselesini eleştirdim. Bu arkadaşların arasından isteyen görmezden gelir isteyen işin aslı şöyle diyerek cevap verir konuşuruz. Forum böyle şeyler için var.

Kılıç ustaları çok güçlüdür denmedi. En güçlü kılıç ustası yonkou seviyesidir de denmedi. Bunu diyen üyeler. Mihawk çok güçlü seride ki şuan en net ''kılıcın yolunda'' olan tek kılıç ustası lakin 1 üye ya da üyeler neden onu yonkou ya da shanks seviyesi görmek zorunda ?
Benden bile daha eski bir üye olarak sen de bilirsin ki senelerce Mihawk'ın Shanks'in altında görülmesi Shanks'in kılıç ustası sayılmamasıyla açıklandı. Hatta bu durum o aslında haki ustası falan denerek savunuldu hakinin yeni çıktığı ve tam olarak kullanım alanlarının zihinlerde iyi oturmadığı zamanlarda. Ama gene de kendi içinde tutarlıydı. Şuanda ise Mihawk ve Shanks arasındaki farka dair görüşler değişmiş değil. Ama buna rağmen ankette çıkan görüş Shanks'e kılıç ustası demiş. Şimdi tabi herkesin neyi savunduğunu bilmem ve takip etmem mümkün değil. Ama bu oransızlık Shanks'in kılış ustası olduğunu ve Mihawk'dan güçlü olanların olabileceğini düşünmeme sebep oldu. Ben de bu gördüğüm durum üzerine yazdım yorumu.

Bu kadar zor mu patladığını kabul etmek demiştim ya, zormuş anladım. Ben de bir kişiyi örnek göstereyim de ne demek istediğim daha net anlaşılsın. Senin patlamanı inkar etmenden sonra hemen açtım, Shanks Kılıç Ustasıdır şıkkını işaretleyenlerden Shanks'ı daha güçlü gören birilerini arayayım dedim. İlk gözüme çarpan Jacques oldu. Hemen bir yorumunu araştırdım, şu yorumunu buldum.

Jacques güzel bir örnek oldu. Mesajından çıkarımlae şunlar:
1) Mihawk'ın ünvanını reddetmiyor.
2) Shanks'ın kılıç ustası olduğunu kabul ediyor(bu konuda verdiği oydan da anlaşılacağı üzere)
3) Kimin güçlü olduğuna bu iki gerçeği baz alıp yorumlayarak Shanks diyor, doğru veya yanlış.
4) Başkalarının ünvandan dolayı Mihawk'ı güçlü görmesini saçma bulmuyor.

Jacques Shanks'ın güçlü olduğunu düşünse bile Shanks'ın kılıç ustası olduğu gerçeği ile birlikte yorum yaparak patlamaktan kurtulmuş oluyor. Anladın mı? Sen ise kılıç ustası değildiri işaretleyip ben kılıç kullanmaz demedim demen ile patlamadan kurtulmuş olmuyorsun. Patlıyorsun, sonra sıvamış oluyorsun. Ben net bir şekilde görüyorum, sen merak etme.
Hala boş yağmakta üzerine yok. Sana eski yorumlarıma bu konu hakkında neden böyle düşünüp o anket de o seçeneğe oy attığıma git bak dedim. Hala bana başkalarından örnkeler veriyorsun? Banane adam ne düşünmüş düşünmemiş kendi fikridir ona göre doğrudur, değildir.

Ben bu konuda en çok @Siyah Ateş ile tartışmışımdır. Tartışmalarımızın büyük bölümü ''Dövüş stilleri'' üzerinden olmuştur ve ''Kim kılıç ustası? Kim değil?'' tarzında onlarca tartışmaya girmişizdir. Çıksın söylesin, bilir hatırlar. Ben ne zaman Shanks kılıç dışında dövüşüyor demişim? O çizim de Law'ı da ''Kılıç ustası'' olarak gösterilmiş. Şimdi söyleyin Law'ın gücünün yüzde kaçı kılıç ustalığı üzerinden geliyor. Bu noktada Law'ın ''Kılıç ustalığı'' olduğunu söyleyen bizzat benim. Fakat kendisinin Mihawk, Zoro, Vista gibi kılıç ustaları olmaması sebebiyle öyle görmediğimi de söylemişimdir. Bu Law eskiden, yani çocukken ''Kılıç ustalığı'', ''Keskin nişancı'', ''Dövüş stili'' eğitimleri alıyor. Fakat bugün gelinen noktada dövüş stili tamamen karma üzerine. Fakat ''Kılıç ustası'' olarak yazılmış. Bugün gelinen noktada adam Yonkou karşısında, Zoro ise YC1 karşısında. Şimdi Law>Zoro mu diyeceğiz kılıç ustalığında? Tartışmalarımızın büyük bölümü bu tarz olaylar üzerinden olmuştur ve ben Shanks'ı Zoro, Vista, Mihawk gibi stillerde olmadığını düşündüğüm için o noktada o oyu kullandım.

Öyle ki bu konuda seninle toplam kaç kez tartıştık da böyle sallamasyon benim hakkında çıkarım yapabiliyorsun? Gelmişsin bana başka kişiler üzerinden örneklendirme yapıyorsun komik biçimde. Seninle bu konuda tartışmamız bile yoktur belki de. Fakat gelmişsin ''Ona oy atmışsın, patlamışsın işte kabul etmiyorsun'' diye traş yapıyorsun. Görüşümde yanılgı olmadı ki patlayayım. Sadece Oda'nın Law gibi stillerde dövüşenleri de bu noktaya ''Kılıç ustalığı'' sebebiyle koyduğunu gördük. Ben koymaz diye düşnüüyordum bu konuda yanıldım evet, fakat diğer konularda patladığım falan yok. Dediğim gibi seninle bu konularda tartışmamız bile yok ama hala çıkarımlar yapıyorsun, enteresan...

Sen kılıç ustalığının gelişime engel olduğunu düşünüyorsun galiba,çünkü Shanks kılıç stilini bıraktı ve yükseldi diyorsun.

Yani senin dediğinden çıkardığım sonuç Shanks kılıca bağlı kalsaydı imparator olamayacaktı diyorsun,yanlışsam düzelt.

Pekii o zaman sana süper bir sorum var.
Zoro seri sonu ne seviyede olur bir imparator seviyesi eder mi ?

Bence eder,demekki sadece kılıç ustası olarakta imparator seviyesinde olabilirsin demekki.
Hayır düşünmüyorum, fakat kendilerini kısıtladıkları bir gerçek. Bugün Zoro farklı stilde bir meyve yer mi? Bu kişiye göre değişir ama bence Mihawk,Zoro,Vista gibi ''Kılıç ustaları'' bu tip bir düşünceye sahip değil. Mesela Law'ı Mangaka bu noktada koymuş, dediğim gibi Law komple bir çar diyebileceğimiz bir karakter. Çocukken ''Kılıç ustalığı''
''Keskin nişancılık'', ''Dövüş stili'' gibi eğitimler alıyor. Fakat adam meyve yemiş ama ''Kılıç ustalığı'' var diye Mangaka bu kategoriye koymuş. Yukarıda ki tartışmada da yazdım. Bugün Zoro YC1 karşısında, Law ile Yonkou. Kılıç ustalığı baz alındığında Law mı daha iyidir yoksa Zoro mu? Kılıç ustalığında Zoro daha iyidir net biçimde. Fakat olay komple bir noktaya gelindiğinde Law diğer yetenekler ve meyvesiyle bu açığı kapatıyor, hatta önde bile oluyor olabilir. Bizim geçmişten buyana tartıştığımız sistem bu değil mi sende az çok biliyorsun. Şimdi ne değişti bu konuda?

Sen diyorsun ki ''Zoro İmparator seviyesi eder mi seri sonu?''
Evet belki eder ama bir de şunu düşün, Zoro o yeteneklerin üzerine bir meyve yese seviyesi çok daha üst seviyeye çıkmaz mı? Ya da daha komplike stillere sahip olsa daha güçlü olmaz mı? Cevap net bence. Olay da dediğim ''Kısıtlama'' bu oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık