Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Seri Sonu Rakiplerle İlgili İpuçları

Eline sağlık. Ben karasakal'ın one piece öncesi son rakip olacağını düşünüyorum fakat bana göre hazine bulunduktan sonra en son dünya hükümet ile savaşılacak yani Luffy'nin de Zoro'nun da son rakipleri dünya hükümetinden birileri olacak. Mihawk'ın güç kaybetmesini ve Shiryu'nun güç kazanmasını tamamen konumsal bir şey olarak değerlendiriyorum. Yani shicilik kaldırıldığında Mihawk niçin güçsüzleşsin en unvanına sahip birisinin altı kesinlikle doldurulacaktır aynı şekil de Shiryu meyve yedi diye ne kadar güçlenebilcek ki ? Sonuçta en babasından bir yonkou sağ kolu olur ve Zoro zaten o ligin seviyelerinde hatta geçti bile diyebiliriz. Fakat Mihawk'ın Shanks'e yanlayacağını bende düşünüyorum tek takılmak yerine en azından müttefiği olur böylece Shanks-Luffy özlemi ile Zoro-Mihawk özlemini aynı karelerde tamanlanmış şekilde görebiliriz.

Bb son düşman olmak için uygun bir adam. En iyi iki meyveye sahip, D. Ace'in ve Wb'nin ölümünden sorumlu adam vs. Hani başka özelliklere gerek yok. İmu'nun ne çıkacağı belirsizken Bb son düşman olarak karşımıza çıksa kimse yav ne alaka demek herhalde. Aşağı yukarı herkesin tatmin olacağını düşünüyorum. Ama aynı şeyi Mihawk için geçerli bulmuyorum.

Bu seride Mihawk, Dragon ve Shanks okuyucu tarafından gücü en çok beklenen, merak edilen üçlü. Oda, bu üçlüden birini ya da ikisini sırf Bb son düşman olsun diye harcarsa büyük yanlış yapmış olacağı gibi aynı zamanda büyük tepkilerle karşılaşır. Çünkü herkes Mihawk'ın ya da Shanks'ın ne kadar güçlü olduğunu görmek istiyor. Mihawk'ın kendinden güçsüz biri tarafından sırf yeteneği ters diye yenilmesini görmek istemiyor. Bu zerre kadar tatmin edici değil. İşin bir yönü bu. İkinci yönü ise varsayalım ki Mihawk Shiryu tarafından yenildi. Zoro Shiryu'yu yendiğinde okuyucu tatmin olacak mı ? Hiç sanmıyorum. Neden ?

Shiryu güçsüz biri değil. Bana göre iki yıl öncesinde bile sağ kol ayarı bir adamdı. Meyveyi yedi kafadan amiral seviyesi şu an. Lakin DEİKU ünvanı gibi seride güçle doğrudan alakalı tek ünvan için dövüşüyorsan rakibin hemen her konuda zirve olmasını beklersin. Her konuda okuyucuyu tatmin etmesini beklersin. Shiryu şu anki haliyle suke suke'yi uyandırmış olsa bile Zoro için tek zor yanı varlığının bulunması/sezilmesi olacak. Ama Mihawk dendiği zaman akla gelen şeyler bambaşka.
  1. Dünyanın en iyi kılıcı
  2. Kılıç karartma
  3. Zirve silahlanma?
  4. Şahin göz
  5. Belki 2. bir form?
  6. Kral haki
  7. Üst düzey gözlem haki
  8. Hayvan gibi fiziksel güç
Anlatabiliyor muyum ? Shiryu ve Mihawk'ın okuyucuya çağrıştırdığı izlenim çok çok farklı. İşte bu yönden Mihawk DEİKU ünvanının hakkını sonuna kadar verirken Shiryu daha çok Luffy'nin Katakuri'si gibi, karakterin aşması gereken bir engeli, zirveye giden yolda elde edilmesi gereken bir gücün aracısı ve eğiticisi gibi duruyor. Tüm bu sebepler yüzünden Zoro'nun Shiryu'yla değil Mihawk'la karşılaşacağını, Mihawk'la karşılaşmasa bile goroseiyle yapacağı bir müsabakanın bile okuyucu açısından Shiryu dövüşünden daha tatmin edici bulunacağını düşünüyorum. Zira Oda'nın eline en iyi 12'likten birini verdiği hiçbir karakter yonkoudan aşağı bir güce sahip değilken ve Gandhi dayının gücü hakkında hiçbir şey bilmeyişimiz mangakanın onu istediği kadar güçlü çıkarabileceği avantajını ortaya çıkarıyor iken bu bile daha tatmin edici bir son olurdu. Kimse kendisi aslında amiral gücünde iken rakipleri kendisini sezemediği için yonkou gücünde karakterleri bile indiren bir Shiryu görmek istemiyor. Yonkou veya üstü güce sahip bir rakip istiyor :good:

Bb son düşman olmak için uygun bir adam. En iyi iki meyveye sahip, D. Ace'in ve Wb'nin ölümünden sorumlu adam vs. Hani başka özelliklere gerek yok. İmu'nun ne çıkacağı belirsizken Bb son düşman olarak karşımıza çıksa kimse yav ne alaka demek herhalde. Aşağı yukarı herkesin tatmin olacağını düşünüyorum. Ama aynı şeyi Mihawk için geçerli bulmuyorum.

Bu seride Mihawk, Dragon ve Shanks okuyucu tarafından gücü en çok beklenen, merak edilen üçlü. Oda, bu üçlüden birini ya da ikisini sırf Bb son düşman olsun diye harcarsa büyük yanlış yapmış olacağı gibi aynı zamanda büyük tepkilerle karşılaşır. Çünkü herkes Mihawk'ın ya da Shanks'ın ne kadar güçlü olduğunu görmek istiyor. Mihawk'ın kendinden güçsüz biri tarafından sırf yeteneği ters diye yenilmesini görmek istemiyor. Bu zerre kadar tatmin edici değil. İşin bir yönü bu. İkinci yönü ise varsayalım ki Mihawk Shiryu tarafından yenildi. Zoro Shiryu'yu yendiğinde okuyucu tatmin olacak mı ? Hiç sanmıyorum. Neden ?

Shiryu güçsüz biri değil. Bana göre iki yıl öncesinde bile sağ kol ayarı bir adamdı. Meyveyi yedi kafadan amiral seviyesi şu an. Lakin DEİKU ünvanı gibi seride güçle doğrudan alakalı tek ünvan için dövüşüyorsan rakibin hemen her konuda zirve olmasını beklersin. Her konuda okuyucuyu tatmin etmesini beklersin. Shiryu şu anki haliyle suke suke'yi uyandırmış olsa bile Zoro için tek zor yanı varlığının bulunması/sezilmesi olacak. Ama Mihawk dendiği zaman akla gelen şeyler bambaşka.
  1. Dünyanın en iyi kılıcı
  2. Kılıç karartma
  3. Zirve silahlanma?
  4. Şahin göz
  5. Belki 2. bir form?
  6. Kral haki
  7. Üst düzey gözlem haki
  8. Hayvan gibi fiziksel güç
Anlatabiliyor muyum ? Shiryu ve Mihawk'ın okuyucuya çağrıştırdığı izlenim çok çok farklı. İşte bu yönden Mihawk DEİKU ünvanının hakkını sonuna kadar verirken Shiryu daha çok Luffy'nin Katakuri'si gibi, karakterin aşması gereken bir engeli, zirveye giden yolda elde edilmesi gereken bir gücün aracısı ve eğiticisi gibi duruyor. Tüm bu sebepler yüzünden Zoro'nun Shiryu'yla değil Mihawk'la karşılaşacağını, Mihawk'la karşılaşmasa bile goroseiyle yapacağı bir müsabakanın bile okuyucu açısından Shiryu dövüşünden daha tatmin edici bulunacağını düşünüyorum. Zira Oda'nın eline en iyi 12'likten birini verdiği hiçbir karakter yonkoudan aşağı bir güce sahip değilken ve Gandhi dayının gücü hakkında hiçbir şey bilmeyişimiz mangakanın onu istediği kadar güçlü çıkarabileceği avantajını ortaya çıkarıyor iken bu bile daha tatmin edici bir son olurdu. Kimse kendisi aslında amiral gücünde iken rakipleri kendisini sezemediği için yonkou gücünde karakterleri bile indiren bir Shiryu görmek istemiyor. Yonkou veya üstü güce sahip bir rakip istiyor :good:
Bunlar Zoro 1v2 atarsa çözülecek meseleler :D

Ellerine sağlık. Güzel tespitleri olan bir konu olmuş.

Ben son düşmanın İm ve hükümet olacağını düşünüyorum.

Op dünyasının ta en başında gördük ki ortada siyah beyaz bir dünya yok. Korsan kötü ama gücü ele geçirmiş hükümet de kötü. Albay morgan en büyük örneği. Donanmanın adamları olan 7 savaş lordu zaten belli. Seri ilerledikçe goroseiyi tanıdık. Gizli kapılar ardından dünyaya yön vermeye çalışıyorlar. Ne kadar planlılar, ne kadar yönetiyorlar tartışılır ama yeni dünya haricini yönettikleri kesin. Wabo'ya kadar aslında bunların dolaylı doğrudan payı olan olayları gördük. Yeni dünya ise zaten dengedeydi. Şimdi denge kaybolunca endişeleri başladı. Buna da müdahale etmeye çalışıyorlar ki cp0 Wano'ya geldi.

Yine son adaya gidince de öğreneceğiz ki bu hükümet bir haltlar karıştırmış. Boş yüzyıl var ortada. Neler yaptıklarının öğrenilmesini de istemiyorlar.

Luffy'nin Xebec'i Karasakal ama Rogerdan ekstra şekilde hükümeti yıkacak olan Luffy olacak. Sonuçta Roger biz erken gelmişiz diyordu. Luffy'nin Roger'ın başaramadığını başarması gerekir. Adama buradan misyon yüklenmiş. Bir imparatoru yenmek bir misyon mu? Karasakal donanma ve hükümeti devirip onların yerine geçerse ancak o zaman olur bu dediğin.

Luffy hakide iyice geliştikten sonra karasakalın meyveleri ne işe yarayacak anlam veremiyorum haki kullanmayı bilmiyor bildiğimiz kadarıyla teach. Luffynin teachi kolayca yenmesi gerekmez mi?
Haki bilmiyor ne demek,bir kere haki her canlının içinde bulunan bir güç.
Ve uyandırmak içinde çok özel biri olmana gerek yok.

Yani imparator olmuş birisine haki bilmiyor/kullanamıyor demek çok saçma.

Haki de çok usta değil diyebilirsin belki.

Ben bu zamana kadar Davy Back Dövüşü arcının ileride Shanks'la yapılacak bir mücadele için bir temel olduğunu düşünmüştüm. Ama Shanks tayfasıyla yapılacak bir Davy Back Dövüşü için artık hikayede bir yer olduğuna emin değilim. Davy Back Dövüşü filler bile olamayacak saçma bir arc olarak kalacak cidden herhalde.

Karasakal ve tayfası, son korsan rakibi olacak bizim tayfanın. Bunlar onlarca korsandan biri, en güçlü korsan olarak resmiyet kazandıracaklar Luffy'e sadece. Sonra da En güçlü korsan, Luffy, WG'yi devirmek için yola çıkacak, Xebec'in yaptığı gibi. Ayrıca, Xebec'in yenilmesi, olayların başlangıcı gibi olmuş, Wb bundan sonra tayfa kurup olaylara atılıyor. Bir nevi, Kaido - Luffy olayına benziyor. O zaman BB - Luffy olayına uyumlu olarak, WB - Roger benzerliğini sunabiliriz. Yine Roger, WB'i geçtikten ve KK olduktan sonra bile WG gibi bir tehdit bulunuyordu önünde. Tek başına deviremeyeceğini anladı ki BKÇ'ını başlattı.

Mihawk ve Zoro munasebetine dair; Bence Mihawk'ın Shichi olması boşuna değil. Shichi'likten çıktıktan sonra da gayet mutluydu. Olayın altında WG - Mihawk dostluğu var diye düşünüyorum. Ünlü Im - Mihawk teorisi tutabilir mi? Yani, Im vs Luffy yaşanırken, Zoro vs Mihawk görür müyüz? Hem Mihawk vs Zoro da mantığa kavuşur, Mihawk aile değerleri için, Zoro da hem ünvan hem de kaptanı için mücadele verir.

Kısacası; BB vs Luffy, Zoro vs Shiryu dövüşleri, son korsan dövüşleri olacak. Luffy vs Im, Zoro vs Mihawk ise, nihai dövüşler olacak.

Katılmıyor ama güzel bir konu olmuş, eline sağlık. Bir kere seri başından beri kasılan 3 karakter var. Mihawk, Shanks ve Dragon.. Mihawk ve Shanks, Luffy ve Zoronun hedefleri.. Hiçbir mangaka offpanel karakter harcamak için yıllarca beklemez. Op bölümlerinde kapak öncesi sayfada Tayfayla birlikte çizilen tek karakter Shanks, managaka Shanksı kendisine benzetiyordu ona ayrı bir özenişi var.

Zaten wanoyu bitirip, bu yıl Shanksı göstermeyi umuyormuş, kendi açıklamalarından belli oluyor.. Bartolomeo ve Shanksın yakında görüşeceğiz sahneleriyle zaten bunun yolunu da yaptı. Ben Korsanlar arasında Teachin son rakip olacağından emin gibiyim ama Shanksla da dövüşecek ve illa ölümüne bir dövüş olması gerekmiyor.. tıpkı Wb ve Roger tayfasının dövüşleri gibi...

Luffy > Shanks > Teach > Im ?
Zoro > Beckman > Shiryu > Mihawk

bana göre dövüş sırası yukarıdaki gibi olacak..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık