Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sentry vs Süperman

rocker_tr

Hulk vs Süperman kapışmasına noldu? Divxplanet'te çok ciddi tartışmaları vardı bunun. :D

Hulk vs Süperman kapışmasına noldu? Divxplanet'te çok ciddi tartışmaları vardı bunun. :D
Superman gibi bir karakterin potansiyeli sınırsızdır. Ama hulk sentry gibi karakterlerin yapacağı maksimum şey belli. Sen şimdi gelip hulk ın ya da sentry nin en güçlü halini alırsan. Supermanin de new52 de ki haline bakıp aaa yener dersen saçmalık olur. Çünkü Orada ki superman daha kostümünü yeni giymiş bir çocuk daha. O evren yeni başlamış. Sen new 52de ki halini alırsan eğer dayanak olarak hulk ın ya da sentry nin en güçsüz halini alacaksın, başka birşey alamazsın. Ki bu adamların en güclü hallerini yenmek için supermanin all-star versiyonu bile yeter de artar bile. One million gibi tanrı versiyonuna gerek yok. Ki o versiyon. Supermanin potansiyelini belli etmek için gösterilmiştir bize. 1 milyon yıl sonraki halidir o supermanin.
Peki superman neden bu kadar potansiyeli olmasına rağmen güçlenmez hızlıca. Bunun açıklaması çok basittir. Onun karakterinden kaynaklanır. Superman güç peşinden koşan bir karakter değildir. Güç peşinde koşsa yapamayacağı nerdeyse hiçbirşey yok zaten. Bir de vslerinin karşısındaki ne kadar güçlü ya da güçsüz olursa olsun vslerinin genelde uzun geçmesi. Bu özellik de yine kendi kişiliğinden gelmektedir. Supermani çok delirtmediğin sürece, karşısında ki çok kötü bir insan da olsa onu inciltmekten çekinir. Sadece yetecek kadar güç kullanır. Bunun en basit örneği de injustice de geçer yanlış hatırlamıyorsam. Ki supermanin en çok bunalımda olduğu serilerden biridir, seriyi bilenler anlayacaktır. Orda bile batmanin dediği lafı hatırlarım. Karşısında salamon grundy varken batmen derki superman e. Kendini onun karşısında sınırlamana gerek yok clark, çünkü o ölümsüz der. Bunun karşısında superman salamon un karşısında bi tarafından girer ve diğer yanından çıkar. Yine injusticede ares karşısında wonder womanın yaptıklarına karşın. Superman düşmanı olmasına rağmen üzülür. Ve daha fazlası var.
Uzun lafın kısası superman i tam anlamadan ya da kavramadan yorum yapmak biraz saçma oluyor. Superman gücünü son damlaya kadar kullanırsa önünde iki evrenin de yüksek seviyeli kozmik tanrıları hariç kimse durduramaz. Superman one million versiyonu ise onlara da kafa tutar ki. Bazı görüşlere göre dcnin en kudretli 2-3 gücünden biridir. Tabi bu versiyonu karşılaştırmalara almak doğru olmaz. Bu versiyon sadece dediğim gibi sadece supermanin çok ilerde ki halini anlamak için bir ipucudur.

Başka da diyecek birşey kalmadı herhalde. Yorumu size kalmış artık...

akala

sentry kim mi? marvelin Dc gibi bir karaktere one million sonra şu potonsiyele varacak gibi farazi durumlar için ürettiği bir kahraman değil orası kesin.

sentry kim mi? marvelin Dc gibi bir karaktere one million sonra şu potonsiyele varacak gibi farazi durumlar için ürettiği bir kahraman değil orası kesin.
Konuyu marvel vs dc ye getirmek nedir onu anlamış değilim. Belli ki marvel cısın ama burda merval mı daha iyi yoksa dc mi denilmiyor. Ve zaten ben bu vsye supermanin one million halinin alınmasını da saçma buluyorum. Çünkü o durum potansiyelini belirtir supermanin. Bu lafı yukarıda da iki kere söyledim. Ve farazi durum demekten ziyade one million arcını okuyup sebebini anlasan o arcın daha iyi olur.Sentry yi yenmek için de zaten one million haline gerek yok. Burada yapılan tek sorun supermanin ne kadar güçlü olduğunu bilmeden ve ya düşünemeden yorum yapılması. Şimdi herhangi bir thor vs sinde, thorun en güçlü hali odinin güçlerini alınca oluyor ki, güçleri odinden yüksek seviyeye çıkıyor. Şimdi herhangi bir ağır dc fanı thor u neden o kadar güçlü yapmışlar bence saçma deseler hoş olur mu? Ki thor vslerinde de odin gücüne sahip thorun dayanak gösterilmesi de bana göre yapılmaması gereken birşeydir.
Biz diyoruz superman şöyle şöyle güclü o yüzden yener. Sen diyorsun ki neden bu kadar güçlü yapmış dc saçmalığa bak. Ne desin sana dc bu kadar güçlü yapıp senin beklentilerini karşılayamadığımız için özür dileriz mi? Yeniden diyorum, lütfen konuyu dc vs marvel a getirtmeyelim. Onun konusu isterseniz ekstra açılsın.

akala

Burada ayırntılı olarak betimlenmesi gerken nokta Bir Dc Ve Marvel okuyucusunun shounen manga OKUMADIĞIDIR. Karakterlerin olağanüstü potansiyeli var VE BURADA Benim karakterin potansiyeli seninkininkini döver gibi saçma terimlere sığınmaya gerek yok.

Narutonun editörüne de söylenecek laftı bu şimdi :D Gerçi bıraktım ama, bundan sonra başka bir arkadaş devam edicek... Asıl senin anlamadığın nokta shonen mantığıyla bu konuya bakılmaması. Herşeyi kendi evreninin içinde değerlendirmelisin.

Bak burda zaten potansiyel vssinin yapılmasının saçma olduğunu söylüyorum. Yapılmaması lazım diyorum. Sen yazdıklarımı yeniden oku istersen. Ve bununla beraber all star supermani de oku ve kimin yeneceğini o zaman karar ver. Ekstradan bu one million superman i potansiyel saçmalığı diyip de kesip atamazsın. Paralel bir evrende yaşayan bir karakterdir one million superman. Ama yine de bizim her zaman gördüğümüz superman değildir. Başka bir evrende süpermanin bir milyon yıl sonraki halidir. Ama zaten o evrende ki o supermandir. O yüzden alınmaması lazım diyorum. Sakın paralel evrenlere laf atma zaten marvel ve dc de aynı karakterlerin birbirine göre farklılık göstermesi bu şekilde açıklanır. New 52 de 52. evren diye düşün. Ama orda olaylar yeni başlamış. All starda ki supermanin de evreni farklı. Marvelda da bu versiyon farklılıkları bu şekilde açıklanır zaten. Yani temel budur :D

Tamda son günlerde aklıma düşen vs.
Önceden cevap yazdım mı bilmiyorum.Konuyuda hortlattım ama.

Sanırım kendi insiyatifimle bile karar veremiyorum bu dövüşe.Aklımda canlandırınca Void Sentry'nin gücünün ortaya çıkardığı sonuç biraz o tarafa kayıyor, ama Superman gibi bir idol karakterinde neler yapabileceğini kestirince...

Fanı olan taraf kazanır diyelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık