Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şempanze Travis

Maymunu geçtim evime kedi, köpek bile almam ben. Balık, kaplumbağa gibi hayvanlar daha mantıklı geliyor bana. Bir hayvanın kendimize veya bir başkasına verebileceği en büyük zararı düşünmek lazım. Çünkü geri dönüş olmayabilir örnekteki gibi.
En uçuk olarak Kedi sokarım evime onun dışında senin saydıkların işte.. eve Köpek sokmak bile absürt geliyor bana

8-10 yıl gibi sürelerde beraber olduğun, sakin kedi köpekler bile yeri geliyor agresifleşiyor bir anlığına da olsa sahibine.
Bu hayvanlar bambaşka. Olayın öncesi de varmış zaten trafik olayı vb. orada az çok belli etmiş gelecek olayı. Bir hayvana araç kullandıracak kadar özgürlük veremezsin, sınırları olmalı.

Bunun yanında hayvanı çok rahat bırakıp baya rahata alıştırmışlar. Yani hele de aile de kayıplar olunca istediği gibi takılmış, istediğim her şeyi yaparım olayı dönmüş hayvanda.
Yani kural falan kalmamış. Bugün evinde kedi köpek besleyenler var ya da bahçesinde. Sahipleri yeri geliyor kızıyor hayvan girmeyeceği biliyor, bunu algılıyor bu kurala sadık kalıyor bir nevi. Fakat bu hayvana yeri gelir hatasında kızmazsan, tepki göstermezsen hayvan evi de dağıtır, girmeyeceği yere de girer, yapmayacağı şeyi de yapar.

Bunun yanında hayvanı çok rahat bırakıp baya rahata alıştırmışlar.
Aile üyelerini kaybettikten sonra @Earendill 'in dediği gibi fazla şımartılıyor. Kadının şiddet nedeniyle boşanma geçmişi de var. Ne kadar evde yaşsa da hayvan statüsündeyken yani o tür bir muamele görüyorken, insan muamelesi yapmış.. Beraber uyumuş, beraber duş almış, bir insan gibi menü söylüyormuş gider de gider işte..

Aile üyelerini kaybettikten sonra @Earendill 'in dediği gibi fazla şımartılıyor. Kadının şiddet nedeniyle boşanma geçmişi de var. Ne kadar evde yaşsa da hayvan statüsündeyken yani o tür bir muamele görüyorken, insan muamelesi yapmış.. Beraber uyumuş, beraber duş almış, bir insan gibi menü söylüyormuş gider de gider işte..
Patlamış işte bir yerde, olan suçsuz kadına olmuş...

Kertenkelenin büyüğü işte. Bazen evin içinde, bazen bahçede takılıyordu kendi kendine. Yemek bile vermezdim, böcek yakalar ve beslenirdi. Gezmeye götürdüğüm zaman omzumda durmayı severdi. Zararı dokunmadı yani bana.
Güzelmiş abi.. sen doğallığını korumuşsun hayvanın, bozmamışsın.. bir de tabi Şempanze gibi sıkıntı yaratabilecek bir hayvan değil..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık