Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaş Lordları vs. Süpernovalar

Savaşı Hangi Grup Alır

• Kullanılan toplam oy
    69
Rahat da alamaz be hocam.. Lordlar üstün taraf olsa da..
Novaları illaki sürekli güncelleyeceksek sonunda geçerler bile ama Weevil ilk gösterildiğinde çok absürt beklentiye soktu. Kizaru'nun yorumu bile yeter. Amiral seviyesi çıkması içten bile değil, kadın onu kullanarak Wb korsanlarını avlıyordu. Shounen klasiği kafası basmayan karakterleri çok absürt güçlü oluyor. Mihawk gibi olduğu belli olmayan her geçen gün seviyesi kendiliğinden yükselen bir karakter de var. Teach mesela fiziksel olarak hayvan gibi, Ace'nin iki vuruşta boynunu kıracaktı. Karanlık meyvesi ile deprem de ona fiziksel bir şey katmadı. Shanks'dan falan da çekindiği yok. Dayanıklılık olarak yonkou olmadan önce de büyük ihtimalle aynıydı. Deprem alması kendine seviye kattı ama amiral seviyesi adam 2 tane vurunca indirmesi lazım meyveler mutlak koruma sağlamıyor, yonkou liginde oynamaya başladı. Kimse de haki yokken Hancock da 3 tip birden vardı. Savaşta belki Kuzan'a kadar dalacaktı. Şimdi kapalı kutusu kendisi. Shichiler eski nova hatta daha fazlası diyebiliriz. Croco iyi kötü moriah falan yonkou ile karşılaşıp yenilmişler. Yaşı geçmiş novalar ne kadar kendini geliştirebilirse bence shichilerin potansiyeli daha fazla gibi duruyor. Meyve hakimiyeti haki tecrübe hepsinde öndeler.

Law'ın tek amacı Doffy'den intikam almakken kaç yıl plan yapıyor. Şimdi yonkou karşılıyor. Seri saçma hızlandı aslında ekstra yavaş ilerliyor. Law gibi tüm hayatı plan olan biri 20 sene beklemişken 6 ay daha bekleyip Dof'u kendi niye indirmedi? Dof'u düşünüyorum Ceaser düşman elindeyken uçarak Punk Hazard'a gitti. Law+Luffy ve tüm ekibi ordayken bekleyip Dof'u alalım demediler. Plan gereği kaçtılar vb diyebilir. Denizciler dış etkenler vardı beklemek mümkün değildi diye düşünsek bile tek yakalayıp istese 1 vs 1 atabilirdi ama bunu yapmak yerine Kaido ile arasını açmayı tercih etti. Bege kaç yaşında ne kadar gelişecek. Kuma gibi bence daha ne olacağı belli olmayan shichiler çok önde duruyor. Oda ne novaları ne de bunların tayfalarını doğru düzgün işleyemedi. Adamlar yonkou avlamaya yeni dünyaya giriyor, gökten kafalarına Kaido düşüyor, ne tayfası var ne avantajı, 3 nova ekibi full tayfa önlerindeki altın tepsideki Kaido'ya bir şey yapamıyorlar. O zamandan bu zamana ne değişti? Bu adamlar nasıl durduk yere yonkou yürüyecek kıvama geldiler?

İki türlü de mi ? Law ve Zoro birlikte Mihawk alabilir mi sence ?
Üstünkörü bir baktım iki türlü de hala shiciler alır gibi gördüm. Zoro-Law Mihawk'ı alamaz. Mihawk kündeye tongaya getirmesi kolay biri değil. Her tekniğin zayıf yönünü buluyor Mihawk. Ek olarak öküz gibi gözlemi var. Hani bunu haki yönüyle de analiz yönüyle de değerlendirebiliriz önemli değil ama Bm'ye Kaido'ya benzemez Mihawk'a saldırı tutturmak.

Su olayını herkes neden bu kadar abartılı olarak dile getirildiğini çözemedim gerçekten. Herkes ''su'' da ''su'' deyip duruyor. Bir kişiyle savaşmadan onun zayıflığının ne olduğunu hiç bir şekilde bilemezsin eğer biri sana söylemiyorsa. Croc'un zayıflığının su olduğunu kim biliyor seride? Bildiğimiz Luffy, öyle ki o bile dövüş içerisinde şans eseri anlıyor bunu ölüyorken. Sonra birisi kurtarıyor onu tekrar gelip su dezavantajını bildiği halde yine yeniliyor vb.

Kısaca NW de çoğu kişi ''haki'' odaklı gelir bu tip karakterlere karşı. Kimse ''Bu adamın antisi ne acaba?'' diye falan düşünmez anlayacağın. Haki ve dayanıklılık konusunda ise Croc normal seviyenin üstünde performansı Jozu karşısında gösterdi zaten her şekilde. Elmas+haki+teknikli saldırı yeyip saldırmak için bekleyen bir adamdı kendisi. Aokiji elmas+hakili ama tekniksiz bir saldırı yiyor paramparça olup kendini yerden topluyordu kanayarak. Öyle bir noktada bile şöyle bir şeyleri karşılaştırdığında az çok anlaşılıyor. Sadece bu da değil, ID de aynı şey söylendi Croc-Ace-Jinbe için özellikle belirtiliyor çok dayanıklı oldukları.

Bak nasıl yenildiğinin bir önemi yok, ne kadar sürede yenildiği önemli bu konuda. Adam hemen aradan çıkarıldı bir şekilde. MF de zayıf denilen Moria'yı getir bu kadar kolay aradan çıkmaz, bugün kendisi BB korsanlarının adasını basıp limanı falan yok ediyor. Karşısına 2 tane 6. kat mahkumu falan geliyor vb.
Dediklerine katılıyorum. Croc'u küçümsemiyorum zaten, mesajımda belirttim. Zayıflığının su olduğunu Luffy söyleyebilir Drake'e.

Croco Yeni Dünya'da tanıtılan bir karakter olsa, su zayıflığından bahsedilmezdi bile. Haki ile zarar verilirdi. Oda'nın haki olmadığı zamanlar da başvurduğu bir şey. Bir daha karşımıza çıktığında, su meselesine çözüm bulmuş bir şekilde çıkacağını düşünüyorum. Gerçi haki var artık, Su muhabbetine bile gerek yok.

Drake de harcandı bildiğin, onu da küçümsemiyorum. Croc ile aynı kaderi paylaştı diyebilirim.

Ankette Drake'e verme sebebim, Luffy'den dolayı. Sonuçta o biliyor zayıf noktasını. Drake' e söyleyebilir. Drake, şimdiye kadar gösterilen Croco'ya ezilmez diye düşünüyorum.
MF'da bile suya karşı tedbirli davranıyordu Croc.
Eldeki verilere göre Drake dedim. Yoksa benimde gönlümden Croc geçiyor. Bir daha gördüğümüzde Croc derim muhtemelen. Şimdilik Drake dedim:)

Dediklerine katılıyorum. Croc'u küçümsemiyorum zaten, mesajımda belirttim. Zayıflığının su olduğunu Luffy söyleyebilir Drake'e.

Croco Yeni Dünya'da tanıtılan bir karakter olsa, su zayıflığından bahsedilmezdi bile. Haki ile zarar verilirdi. Oda'nın haki olmadığı zamanlar da başvurduğu bir şey. Bir daha karşımıza çıktığında, su meselesine çözüm bulmuş bir şekilde çıkacağını düşünüyorum. Gerçi haki var artık, Su muhabbetine bile gerek yok.

Drake de harcandı bildiğin, onu da küçümsemiyorum. Croc ile aynı kaderi paylaştı diyebilirim.

Ankette Drake'e verme sebebim, Luffy'den dolayı. Sonuçta o biliyor zayıf noktasını. Drake' e söyleyebilir. Drake, şimdiye kadar gösterilen Croco'ya ezilmez diye düşünüyorum.
MF'da bile suya karşı tedbirli davranıyordu Croc.
Eldeki verilere göre Drake dedim. Yoksa benimde gönlümden Croc geçiyor. Bir daha gördüğümüzde Croc derim muhtemelen. Şimdilik Drake dedim:)
Biz dövüş içerisinde konudan bahsediyoruz, söylese de kazanacağını sanmam şu noktada. Kendin diyorsun Crocodile ağırlığı daha çok olan bir karakter Shichilerin hepsi için bu geçerli. Croc'u bir noktada işlemek için bekletiyor Mangaka bu belli oldu. Adamı ufak ufak belli arclar sonunda gösterdi ama şuana kadar dahil etmedi.
Geçen gün teoride de yazdım. Adamın esinlendiği karakter hakkında enteresan şeyler var. Biliyoruz ki Mangaka ''hikaye'' olarak bu tip şeylere dikkat eden bir adam...

Seride ''anti'' muhabbetinin çaresi bulunur mu yetenek kullanımı olarak bilemem. Fakat şuan ki şartlarda Crocodile geldiğinde pek çok haki kullanıcısına karşı dokunulmaz olur meyve ve kendi yeteneği sayesinde buna eminim artık. Şu noktada da bu kadar çabuk düşen bir Drake'in hiç şansı olduğunu sanmıyorum. Bu arc öncesinde Drake'in koyulduğu konum olarak sorsan yine ihtimali hiç yok derdim mesela. Şu son sayılarla beraber %1 falan bile görmem. İleride dediğin daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Hani bunun için bir şeyler görmemiz gerekliydi. Adam dümdüz düştü...

Üstünkörü bir baktım iki türlü de hala shiciler alır gibi gördüm. Zoro-Law Mihawk'ı alamaz. Mihawk kündeye tongaya getirmesi kolay biri değil. Her tekniğin zayıf yönünü buluyor Mihawk. Ek olarak öküz gibi gözlemi var. Hani bunu haki yönüyle de analiz yönüyle de değerlendirebiliriz önemli değil ama Bm'ye Kaido'ya benzemez Mihawk'a saldırı tutturmak.
Hocam yapma etme, Zoro ve Law çok tehlikeli bir ikili. Zoro kral haki ekleyince sağ kolu harcadı bildiğin , Law desen Yonkou indirecek. Seri sonuna yaklaştık nerdeyse, Mihawk bu ikili için o kadar üst seviye de değil artık. İki savaş zekası olan adam, Mihawk'ın zayıf noktasını bulur. Kaidou'nun kellesini alır dediğiniz Zoro, yanında Law gibi bir adamla Mihawk'ı nasıl alamıyor anlamadım. :bilmem:

Hocam yapma etme, Zoro ve Law çok tehlikeli bir ikili. Zoro kral haki ekleyince sağ kolu harcadı bildiğin , Law desen Yonkou indirecek. Seri sonuna yaklaştık nerdeyse, Mihawk bu ikili için o kadar üst seviye de değil artık. İki savaş zekası olan adam, Mihawk'ın zayıf noktasını bulur. Kaidou'nun kellesini alır dediğiniz Zoro, yanında Law gibi bir adamla Mihawk'ı nasıl alamıyor anlamadım. :bilmem:
Bana göre Mihawk yonkou ligindeki en güçlü kişi. Yani Kaido'dan güçlü olduğu kesin benim açımdan. Bunun yanı sıra Law'ın dövüş tarzı, kısa bir süre sonra çok kolay tahmin edilesi ve meyvesi çok fazla enerji tükettiği için dövüş içindeki ömrü de kısıtlı. Dahası, Mihawk silahlanması ve Kokutou faktorüyle hayvani bir saldırı gücüne sahip. Zoro hayvan gibi dayanıklı olduğundan belki kurtarır ama Mihawk Law'a denk getirirse kesin teke götürür.

Mihawk dediğimiz karakter şu an için serideki muhtemel en iyi silahlanmaya dolayısıyla en iyi saldırı gücüne, en iyi analiz yeteneğine, en iyi 3-4 gözlem hakiden birine, kuvvetle muhtemel kral hakiye sahip. Bu adamı yenmek öyle herkesin harcı değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık