Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Satranç

Uzun süredir, neredeyse oynadığım tüm Rapid maçlarını kaybediyorum. Sanırım eskiden bayağı dertsiz, tasasızdım.(1879 yapmıştım, 1600'lere düşmüşüm.)
Bullet'da da belli bir seviyeye gelmiştim, şu an odaklanamıyorum. Blitz'te hala idare eder derecede oynuyorum; sadece arada sırada saçmalıyorum.
Son hamleme bakınca, kaybetmemim sebebi anlaşılıyor.

Bu da diğer maç. ''Rakip 1600, doğru hamleleri bulamaz'' diyerek, sırf feda oynadım. Oynamasaydım da kaybedecektim zaten.

Bugün satrançta yenerek bir çocuğu ağlattım. :cool:
Arkadaşım "yeğenim satranç turnuvalarına gidiyor, bir denesene nasıl oynuyormuş" dedi, ben de link attım. Biraz agresif başladım ve oyun çabuk bitti, çocuk bundan dolayı deli gibi ağladı. Telefonla konuşuyoruz, arkadan ağlama ve teselli sesleri geliyordu. (çocuk bence yaşına göre iyi oynuyordu, max 7-8 yaşındadır.)
İzmir'e gidince yüz yüze oynayacağız; bilerek yenileyim mi, yoksa oyunu mu öğreteyim?

19 hamlede +19 ile bitmiş.

Bu tarz bulmacaları çok seviyorum ya; kötü oynadığım zamanlarda, bunlara sarıyorum.

Gördüğüm en cool şey olabilir.
Adam "Dünya Satranç Şampiyonunu" pre-move'lar ile yenmiş. :respect:

Video editmiş, gerçek sanmıştım. :D

Son düzenleme:
Şu an online bir turnuvada en genç GM olma şansı halen süren çocuk deha Yağız ile 15 yaşında dünya kupasına katılmaya hak kazanan, son zamanların en formda ismi genç Ediz oynuyor. @Roronoa takip ediyor musun bu turnuvayı :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık