Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Satranç

Ortalık karışmış. Carlsen, dün Sinquefield Cup'da Hans'a yenildikten sonra bugün turnuvadan çekilmiş. Bu Hans denen dayı, kısa sürede 2500'den 2700'e çıkmış bir genç. Geçmişte de Chess.Com'da bir yayın sırasında hileden dolayı ban yemiş. Carlsen bir anda durup dururken turnuvadan çekilince hileden dolayı çekildi diyorlar. Önümüzdeki birkaç gün satranç ile ilgili güzel dramalar dönecek gibi :s

Bu olayı bilerek biraz abartıyorlar gibi geliyor.Satranç bu şekilde daha çok kitlelere ulaşıyor, daha çok ilgi çekiyor.
Biraz kazan-kazan durumu gibi geliyor bana.

Niemann in Carlsene karsi kazandigi mactan sonraki interviewini izledim. Bana hic guven vermiyor ve hile yapmis olma ihtimalini de yuksek goruyorum. Aslinda Carlsen de anlamis ama iste kanitlamak zor.
Bir kere Niemann mactan sonra pozisyonlari bile duzgun hatirlamiyor. Ben normal turnivalarda gm lerle oynadim hatta IM lerin cogu, birak kendi oyununu yan masadaki adamin oyununu bile bir konumda 10 varyant dusunerek hatirliyor. Niemann da aksine durmadan yok iste sansa bak ben bu pozisyonu dun kitapta calismistim yok tesadufe bakfiye konusuyor.Tabi ki bunlar direk suclamak icin yeterli degil ama Carlsenin psikolojisini anliyorum. Umarim eger hile varsa ortaya cikar. Gerci bundan sonra goruruz Niemann in durumunu.
Sonucta turnuvalarda cok yuksek miktarda para veriliyor. 1 dunya sampiyonu olsa butun hayatini kurtariyor adam.bunun icin hile yapankesin olur

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık