Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 314 84.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 56 15.1%

• Kullanılan toplam oy
    370
Zoro'nun yön özürlü olması istemdışı bir durum.Zoro'ya mal dersin geçersin.Sanji ise bildiğin bi taraflarına sahip çıkamıyor.İradesiz herif.O yüzden ikisinin durumu farklı.

Luffy konusunda haklısın ama.Onuda zaten çok gömerim ben.
İradesiz olması için bu konuda kendini kısıtlamaya çalışması lazım. Adamın normal hali bu. Bunca yıl ölümü bile göze alarak kadınlara vurmaması, Zeff'in yolundan gitmesi asıl irade örneği. Karakteri beğenmiyorum dersen o ayrı mesele.

Bak hakili yumruk kardeş canınmı sıkıp Kral hakili yumruğumu attırtma bana.:of:
Sanjinin iradesi ve hakisi Luffy ve Zoronun aksine rüyasına bağlı değil ideallerine bağlı. Sanji kadınları Zeffin sevgisini kaybettmemek için dövmüyor yani tek ailesini kaybetmektense ölümü göze alıyor. Yazılarından Sanji hakkında hiç bişey anlamamış boş beleş konuştuğun kararına vardım.😤
Sen ne anlatıyon ya ? Aynen Sanji 78 bilinmeyenli,çok derinlikli bir karakter bi siz anladınız.

''Yani tek ailesini kaybetmektense ölümü göze alıyor'' kısmı zaten baştan fire verdiğin nokta.Kendisi ölse sorun değil zaten.Onun kadın düşkünlüğü tayfanın da ölümüne sebep oluyordu kaç kere.Daha ne anlatıyorsun o zaman sen ?

İradesiz olması için bu konuda kendini kısıtlamaya çalışması lazım. Adamın normal hali bu. Bunca yıl ölümü bile göze alarak kadınlara vurmaması, Zeff'in yolundan gitmesi asıl irade örneği. Karakteri beğenmiyorum dersen o ayrı mesele.
Kısıtlamaya çalışıyor zaten.Pudding'le düğün sahnesinde yamulmuyorsam kendisi diyordu o kötü biri kendimi tutmalıyım diye.Bi sahne sonra gözlerinden kalpler fışkırıyordu.Bu iradesizlik değil mi şimdi ?

Ölümü göze alarak kadınlara vurmaması yukarıdaki arkadaşa yazdığımla aynı olaya geliyor.Onun kadınlara vurmaması sadece kendi ölümüne değil tayfanın da ölümüne neden olabilirdi.Pudding ve Kalifa en iyi iki örnek.

Sanji'nin kadına vurmama değil hiç vurmama olayı tamamen saçmalık. Asıl olması gereken tayfası için bazı şeylerden gerekli anlarda taviz vermesi.

Sanji'nin kadına vurmama değil hiç vurmama olayı tamamen saçmalık. Asıl olması gereken tayfası için bazı şeylerden gerekli anlarda taviz vermesi.
Big Mom'a vuruyordu. Yani hiç vurmama diye bir olay yok. Güzel olan kadınları incitmek istememesi de prensip meselesi. Zoro'nun kılıçlarıyla yaşadığı ilişki misali, bu da güzel kadınlara kıyamıyor.

Kısıtlamaya çalışıyor zaten.Pudding'le düğün sahnesinde yamulmuyorsam kendisi diyordu o kötü biri kendimi tutmalıyım diye.Bi sahne sonra gözlerinden kalpler fışkırıyordu.Bu iradesizlik değil mi şimdi ?

Ölümü göze alarak kadınlara vurmaması yukarıdaki arkadaşa yazdığımla aynı olaya geliyor.Onun kadınlara vurmaması sadece kendi ölümüne değil tayfanın da ölümüne neden olabilirdi.Pudding ve Kalifa en iyi iki örnek.
Pudding mevzusunda Sanji yine klasik sapıklığını yaptı ama düğün sahnesinde kendini öldürtecek değildi ya. Gerekeni yapacaktı, kız etkilendiği için gerek bile kalmadı. Arc sonunda zaten mevzuyu kapatıyor.
Yani tayfaya katılırken her üye kendi hedeflerinin, kişiliklerinin olduğunu belirtti. Seneler boyunca karakteri değişmeyen adam zor bir duruma düştü diye karakteri değişsin istiyorsun. Benim açımdan o senaryo daha kötü. Kalifa veya Maria olayı tayfasına güvendi, sonuç olumdu oldu. Bu kadar basit. Luffy'nin Jinbe'yi arkada bırakması gibi bir şey.

Big Mom'a vuruyordu. Yani hiç vurmama diye bir olay yok. Güzel olan kadınları incitmek istememesi de prensip meselesi. Zoro'nun kılıçlarıyla yaşadığı ilişki misali, bu da güzel kadınlara kıyamıyor.
Cevaplandı bu mesele. SBS 94.

Okuyucu: Hey GODA!'1'! Sana müthiş önemli bir maruzatım var. 87. cilt 23. sayfada Sanji Linlin'i tekmeledi, öyle değil mi?!1! Yanlış görmüş olamam. Hani Sanji asla kadınlara vurmazdı?! Vurdu ama değil mi?! Vurdu!?

Soda: Eh, evet, bu konuda pek çok mektup aldım ama durum öyle sandığınız gibi değil. Vurdu ama bir sorun niye vurdu. Sahnede göreceğiniz üzere Linlin Reiju'yu yumruklamaya çalıştı ve işte bu esnada Sanji ile Lufi Linlin'i durdurdular. İşte olan bu. Linlin'den gelen bir yumruğu sadece karşılayarak durdurabilirler miydi? Hayır, bu imkansız! İşte bu nedenle yumruğun gücünü engellemek adına karşıt bir güçle onu tekmeleyerek karşıladı. Bu sahnede olan şey kendilerini korumak adına yaptıkları bir eylemdi, kesinlikle kadına şiddet içeren bir eylem değildi. Sanji'nin kadınlara vuraram politikası hala devam etmekte, yani sıkıntı yok kardeş. Haftaya ara var.

Cevaplandı bu mesele. SBS 94.

Okuyucu: Hey GODA!'1'! Sana müthiş önemli bir maruzatım var. 87. cilt 23. sayfada Sanji Linlin'i tekmeledi, öyle değil mi?!1! Yanlış görmüş olamam. Hani Sanji asla kadınlara vurmazdı?! Vurdu ama değil mi?! Vurdu!?

Soda: Eh, evet, bu konuda pek çok mektup aldım ama durum öyle sandığınız gibi değil. Vurdu ama bir sorun niye vurdu. Sahnede göreceğiniz üzere Linlin Reiju'yu yumruklamaya çalıştı ve işte bu esnada Sanji ile Lufi Linlin'i durdurdular. İşte olan bu. Linlin'den gelen bir yumruğu sadece karşılayarak durdurabilirler miydi? Hayır, bu imkansız! İşte bu nedenle yumruğun gücünü engellemek adına karşıt bir güçle onu tekmeleyerek karşıladı. Bu sahnede olan şey kendilerini korumak adına yaptıkları bir eylemdi, kesinlikle kadına şiddet içeren bir eylem değildi. Sanji'nin kadınlara vuraram politikası hala devam etmekte, yani sıkıntı yok kardeş. Haftaya ara var.
La vurdu işte, ötesi mi var. Kendini korumak içinmiş. Diğer kadınlara karşı niye kendini korumuyordu? Saçma sapan bir açıklama. Oda baya boş bir insan olduğunu, bu açıklamayla daha net bir şekilde izah etmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık