Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 314 84.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 56 15.1%

• Kullanılan toplam oy
    370
Wcı'da kurgusal olarak çok mantıksız ve yanlış kararlar vardı bana göre. Aslında bir gün özellikle zaman atlaması sonrasındaki bu mantıksız olaylar ve Oda'nın yazım tarzıyla ilgili bir konu hazırlamak gerekiyor da değeceğini sanmıyorum.

Sanji'nin hatası Luffy'i beklemeden gitmesi değildi. Sonrasında Zeff olayları girdi onu da önde tutabilir Luffy'den. Asıl hatası ve bana göre en büyük yanlışı daha yeni tanıdığı Pudding'i kurtuluşu olarak görmesi.

Kötü kurgusuna örnek olarak şu sayfa ve panelleri koyabiliriz. Üzgünüm ama Luffy orada zor durumdayken bir başka panelde Sanji'nin durumunu görünce empati yapması daha zorlaşıyor.

bu aslında şey gibi dimi, bi film çekilir, sonra bunu editleyip doğru zamanda doğru şeyi koyarsın ki anlatmak istediğin şeye o an içinde bulunulan duyguya doku versin diye. mesela bence bu sahnelerde zaten açıkça sanji ve luffy ayrılığını bilerek göstermek istiyor ki mekanları da aynı sayfaya alıyor. bi yandan da luffynin aklında sanji olduğunu ve hep zaten onun adını andığını, diğer yandan sanjinin luffyi düşündüğünü ama sanki unutmuş gibi davrandığını gösteriyor. fakat o kadar kaba ki bunu işlerken sanki ben aşırı yorunluyormuş gibi hissediyorum. editi kötü, allah belasını versin

Yaptığına doğru diyen yok ki zaten. Sen orada takılmışsın. Yaptığı yanlıştı. Kendi de itiraf ediyor. Ama keyfen yaptığı bir durum yok. Bunu görmezden geliyorsun mesele orada. Mantıklı veya değil, bir gerekçesi var adamın. Ki Luffy'nin Yonkou büken plot armoru olmasa adamın aldığı karar en doğru karar olarak bile değerlendirilebilirdi.
He Robin'den sonra bunu bile bile yapması mantıksız ama o da Oda'nın akılsızlığı buradan Sanji'ye saldırmak boş bir hareket. İstersen bir milyon kişi olun, yaptığınız yanlışsa yanlıştır ve yanlış.
Oda time skip sonrası bütün karakterlerini bozdu zaten bu net. Bunu bilerek Wholecake'te olan her yanlış olay için Sanji'ye bilenmek mantıksız yani, ne yapalım.
Sevmesen laf etmezsin.
Neyse yoruldum ve kotamı doldurdum yeter bu kadar... jsnsjs

bu aslında şey gibi dimi, bi film çekilir, sonra bunu editleyip doğru zamanda doğru şeyi koyarsın ki anlatmak istediğin şeye o an içinde bulunulan duyguya doku versin diye. mesela bence bu sahnelerde zaten açıkça sanji ve luffy ayrılığını bilerek göstermek istiyor ki mekanları da aynı sayfaya alıyor. bi yandan da luffynin aklında sanji olduğunu ve hep zaten onun adını andığını, diğer yandan sanjinin luffyi düşündüğünü ama sanki unutmuş gibi davrandığını gösteriyor. fakat o kadar kaba ki bunu işlerken sanki ben aşırı yorunluyormuş gibi hissediyorum. editi kötü, allah belasını versin
Bazı kısımlara farklı yorumlar gelebilir de yazdığın gibi bir şeyin Oda'nın kafasında olduğuna eminim. Ki arc yanlış hatırlamıyorsam benzer bir şekilde Zeff ve Sanji sahnesiyle bitiyordu.

Kim bilir hangi filmde gördüyse çakmaya çalışmış çakal.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık