Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Charlotte Cracker

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    222
Komutanlar atamaz demedim, Cracker atabilecek bir saldırı göstermedi. O kadar kılıçla Luffy'e temiz darbe vurdu kesemedi. Katakuri bir tane oturtsa parçalar ama. Aradaki saldırı farkından geliyor. Cracker, Jack, Jozu bunlar daha çok savunma ağırlıklı karakterler. Jozu ve Jack'in farkı kuvvetleri, Cracker'da o da yok, kuklacı gibi bi şey işte. Kuklalar ile dövüşüyor. Olayı o yani yoksa gücü olsa zarar verir suite niye vermesin.
Luffy'i kesti bu arada.
Yani Cracker Sanji ile dövüşürse bir sağlam darbe bile vuramaz mı diyorsun? Karakterin esas gücünün savunma olduğu doğru, ama saldırı gücü de olmasa mümkün değil YC3 seviyesine gelemez.

Luffy'i kesti bu arada.
Yani Cracker Sanji ile dövüşürse bir sağlam darbe bile vuramaz mı diyorsun? Karakterin esas gücünün savunma olduğu doğru, ama saldırı gücü de olmasa mümkün değil YC3 seviyesine gelemez.
5 tane temiz vuruş yaptıysa birinde kesti o da kesik değil işte, adam yumruk atmaya devam etti. Çizik o. :(
Saldırı gücü işte kılıcı döndürüp vurmak o da suite adam akıllı zarar veremez. Sağlam darbe vurur ama tesiri olmaz gibi bi' şey. Adamın gösterdiği bir Katakuri tarzı bir yok edici gücü yok. Yani bu karakterin tek olayı, savunması ve kurabiyelerin sertliği. Bizim forum doğru dürüst karakter tartamıyor bence.

5 tane temiz vuruş yaptıysa birinde kesti o da kesik değil işte, adam yumruk atmaya devam etti. Çizik o. :(
Saldırı gücü işte kılıcı döndürüp vurmak o da suite adam akıllı zarar veremez. Sağlam darbe vurur ama tesiri olmaz gibi bi' şey. Adamın gösterdiği bir Katakuri tarzı bir yok edici gücü yok. Yani bu karakterin tek olayı, savunması ve kurabiyelerin sertliği. Bizim forum doğru dürüst karakter tartamıyor bence.
Öncelikle dövüşün tamamını görmedik, ne olduğunu bilmiyoruz tekrar söyleyeyim. Daha güçlü saldırılarının da olma ihtimali var. Orada Nami bisküvileri iptal etmeseydi Luffy'e o çiziklerden yüzlerce atabilirdi. Sanji'de de böyle olur, tek seferde bitiremese de yavaş yavaş bitirir.
Katakuri tarzı bir güç de beklemiyoruz zaten. Öyle olsa Sanji'ye en ufak bir şans vermezdim.

Öncelikle dövüşün tamamını görmedik, ne olduğunu bilmiyoruz tekrar söyleyeyim. Daha güçlü saldırılarının da olma ihtimali var. Orada Nami bisküvileri iptal etmeseydi Luffy'e o çiziklerden yüzlerce atabilirdi. Sanji'de de böyle olur, tek seferde bitiremese de yavaş yavaş bitirir.
Katakuri tarzı bir güç de beklemiyoruz zaten. Öyle olsa Sanji'ye en ufak bir şans vermezdim.
Kanka savaşın tamamını görmemize gerek yok ki, daha farklı güçleri olsa Oda zaten gösterirdi. Adamın tarzını biliyoruz. Yani o karakter göstereceğini gösterdi, gücü o yöndeydi. Luffy'nin rakiplerini saklamaz yani. 10 saat savaş çizecek hali de yok zaten. Cracker bize göstereceğini gösterdi. Sonra da yenilme mantığı gösterildi. Bak altta atacaklarım onun saldırı tarzı, hiç biri King'in bir seferde gösterdiği saldırısı kadar güçlü değil.

Kanka savaşın tamamını görmemize gerek yok ki, daha farklı güçleri olsa Oda zaten gösterirdi. Adamın tarzını biliyoruz. Yani o karakter göstereceğini gösterdi, gücü o yöndeydi. Luffy'nin rakiplerini saklamaz yani. 10 saat savaş çizecek hali de yok zaten. Cracker bize göstereceğini gösterdi. Sonra da yenilme mantığı gösterildi. Bak altta atacaklarım onun saldırı tarzı, hiç biri King'in bir seferde gösterdiği saldırısı kadar güçlü değil.
Yav hocam King kadar güçlü değil zaten, çok büyük saldırı gücü de yok. Bu konularda hem fikiriz.
Ben diyorum ki, savaş Nami olmadan devam etseydi, Luffy bir süre sonra bu saldırılara dayanamazdı.
Sanji de aynı şekilde çoğunlukla bisküviler ile uğraşıp Cracker'e çok dokunamaz. Bisküvi tekleyecek saldırısı olduğunu da düşünmüyorum. Her seferinde böyle darbeler alırsa en sonunda Sanji de tükenir.

Yav hocam King kadar güçlü değil zaten, çok büyük saldırı gücü de yok. Bu konularda hem fikiriz.
Ben diyorum ki, savaş Nami olmadan devam etseydi, Luffy bir süre sonra bu saldırılara dayanamazdı.
Sanji de aynı şekilde çoğunlukla bisküviler ile uğraşıp Cracker'e çok dokunamaz. Bisküvi tekleyecek saldırısı olduğunu da düşünmüyorum. Her seferinde böyle darbeler alırsa en sonunda Sanji de tükenir.
İyi de Sanji görünmez oluyor, görünmez olup yanına gidebilir pekala.

Mangakanın öngörülemez güç dengesi anlayışıyla neden olmasın. Üç bölümde öyle bir ortam yaratır ki bu sana hiç de mantıksız gelmemeye başlar. Zaten bi ufak dokunuş yapmıştı herkesi şaşırtan. Bu seriyi yontma değil, basbaya duruma göre değerlendirme. Sen iki yıl önceki Sanji ile şu anki Sanji'yi nasıl aynı güçte görmüyorsan ben de iki hafta öncekiyle aynı güçte görmüyorum, mangakanın dayatmasıyla. Sen istediğin kadar mantıksal değerlendir durumu, bisküvi var de haki seviyesi de fiziksel güç de falan. Sonuçta bu güçlerin hepsinin bir seviyesi var ve mangaka da bu seviyeleri çok rahat şekilde yükseltebiliyor. Sanji artık bu seviyede diyor ve artık o seviyeyle karşılaştırıyoruz. Şu anda Sanji'nin bulunduğu seviye de çok açık şekilde yonko komutanları arasında ve muhtemel rakibi de bir numaralı yonko komutanı. Cracker ise en düşük rütbeli yonko komutanı. Yani durumu bu şekilde değerlendirip bunun üzerinden Sanji'nin kazanacağı sonucuna varmam çok normal değil mi?

Bu durumun hoşuma gitmediğini vurgulamak için böyle yorumluyorum. Ama serinin kendi mantığı içinde tutarlı.

Luffy'nin tek yemesi bile sorun değil, ki bana kalırsa kesinlikle tek yememeliydi, asıl sorun hiçbir zarar verememiş olması. Bu olan şey. Senin söylediğin ise varsayım. Kaido aynı Kaido, derisi de aynı gücü de. Ama Luffy üç gün önce bu deriye hiçbir şey yapamazken şu an ciddi şekilde zarar verebiliyor. Level bariyeri vardı da onu mu aştı yani.
Zaten Kaido'nun derisinin özel bir deri olduğu bile söylenmedi ve bahsettiğin gibi 9 kın elemanları da gayet delebildi o deriyi.

Tabi benim için asıl saçmalık Luffy'nin geçen bölüm attığı yumruğun etkili olması değil, önceki bölümlerde attığı yumrukların çok etkisiz olması. Oradan anlaşılan tek şey aralarında çok ciddi bir farkın olduğuydu. O fark ise bu kadar kısa sürede ve bu kadar basit şekilde kapanamazdı.
Bence olay farkın kapanması değildi.

Nasıl ki 2y önce logiaya hakisiz dokunulamıyorsa(saldırı ne kadar güçlü olursa olsun),Kaido'da da aynı durum söz konusu aşılamaz bir derisi var,kılıçlar mızraklar kırılıyormuş Kaido'ya karşı.

Ama Kaido'nun zayıf noktası içten patlamalı haki,bu bildikten sonra Luffy dokunur hale geldi,zaten g4 çok güçlü bir form.

Belki bu durumda sana saçma gelebilir ama Luffy'nin bir anda güçlenmesindense bu daha akla yatkın.

ben judge babamızın teknolojisinin bisküvinin meyvesinden daha vasıflı olduğunu düşünüyorum. e crackerın tek olayı da meyve değil mi zaten?

Şimdi Queen kafa atarak bigmoma neredeyse zarar veremedi biraz kafatasını çatlattı. King kafa saldırısıyla queeninkine benzer bir tarzla suite saldırdı hiç birşey olmadı. Bu suitin dayanıklılığı kafası yerinde olmayan bigmom kadar var. Crackerin suite zarar verme imkanı yok gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık