Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Capone Bege

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    177
Duyan da bacağı catlayinca işi bitti zanneder. Adam dövüşe devam etti sonra Vergo gitti işte. Ha sıkıntı vardı tabii çünkü vücudu hasarliydi üstüne bacak da çatladi. Kendi de bu yüzden böyle dövüşmeye devam edersem... dedi zaten. Ama ikisi de %100 sağlam olsa Sanji pekala yenebilir. Burada önemli olan nokta ben yenebilir derken gorduklerimizi kastediyorum. Okama kenpoyu falan katmiyorum. Onunla harbi fark yaratacaktır.

Dof olayı: Sanji'nin k.hakisi ipleri sezmeye yetmedi. Aynı Sanji'nin k.hakisi Zoro'dan iyi. Tashigi ağlarken Sanji gitti dedi ki: bir kadının gözyaşlarını duydum. O sırada Usopp, Zoro'ya sordu: Sanji ne ayak? Zoro: Tuhaf bir atmosfer var, kendi haline bırakalım. Biri direk gözyaşı diyor diğeri tuhaf bir atmosfer. Yani uzun lafın kısası Zoro da kukla olurdu. Ama bir karakterin k.hakisinin kötü olması başka şey genel manada ezik olması başka şey. Sorsanız Zoro, Bege'yi dağıtır. Kukla örneği yanlış bir örnek yani.

Law olayı: Bizimkiler Law'un meyveyi bilmiyor. Ve Law arkalarindan room açıyor. Meyveyi bilmediklerinin kanıtı da var. Chopper: Bu şey mavi bir zara benziyor. (room için yaptığı yorum) Ee k.haki? K.haki her zaman açık olmuyor. O sırada belli ki açık değildi. Yani Luffy bile aynı durumda kötü bir hale düşebilirdi. Düşünsenize Law'un meyveyi bilmiyor, k.hakisi de acik degil. Law arkadan room açıp kalbini sokebilir. Bu onu ezik yapmaz, Law'dan güçsüz yapmaz.

Belki Usopp olmasa Sugar; Law ve Luffy'yi tongaya düşürüp oyuncak yapacaktı.

Bir şeyleri yorumlarken salt sonuca bakmanın manası yok. Sebebini de irdelemek lazım.

Biliyorum. Sen ilk soruma hala cevap vermedin ama neyse tabi cevap verememen normal.
Biliyorsan sorunun cevabı bu.
Vergo'nun biri karşısında güçlü olduğunun gösterilmesi lazımdı.Bu Sanji oldu.
Kukla olayınıda ısıtıp ısıtıp öne atıyorsun.Gücünü bilmediği bir Dof karşısında ne yapmasını bekliyorsun.Ki gücünü bilen Law'ın ne durumlara düştüğü ortada.İkna oldun mu? Tabiki hayır.

Geldiğinden beri kum torbası olduğu ve hala hiçbirşey yapmadığı için olabilir mi?
Peşin hükümler vermen yanılmana sebep oluyor. Bu olay aynı Ace olayı gibi. Ace kimden dayak yedi ?

Şimdinin yonkousu ve şimdinin filo amirali olan adamlardan.

Sanji ?

Vergo'dan. Ki adamın vücudu harab olmuştu Nami sağolsun.

Mingo'dan. Tayfada Mingo'yu teke tekte alacak adam yok (Luffy dahil).

Ee sıkıntı ne ?

Canavar 3'lünün hala canavar 3'lü olduğunu da unutuyorsun. Mangaka bu adamları hala ayırmadığı gibi (15 yıldır) bu adamların arasına girebilecek başka birini de sokmadı tayfaya. Yani mangakanın Sanji'yle uğraşmayı sevmesi haricinde Sanji'nin Luffy'den ve Zoro'dan bir farkı yok. Herkes zamanı geldiğinde konuşur bu seride. Luffy zamanı gelmeden evvel Mingo'nun klonuna yenilir, Mingo Mingo diye bağırır, aptal aptal durumlara düşer; Zoro Pica'ya ''ah bi' yakalasam seni'' diye ayak çeker, seni nasıl yenecem der ama zamanı geldiğinde yenmeyi geçtim karaktere tecavüz eder falan :) Şu an yaşananlar da bunlar gibi bir kurgu neticesi. Sanji orda Bege'yi pataklasaydı çay partisine gidemezdi. Üstelik dikkat et, mangaka Sanji'yle Bege'yi 1 v 1 bırakmadı. Yanlarına Nami'yi koydu özellikle. Hadi Chopper neyse. Sen Nami'nin kurşunlardan sıyrıldığını ne zaman gördün ? :) Üstelik yanında clima tact'ı, yani silahı bile yok ?

Burda açık bir şekilde silahının olmadığı da gözüküyor. Şöyle bir durumda Sanji'den ne bekliyorsun anlamadım. Bege'nin adamları silah değil kılıç falan tutsa haklısın. Ama öyle bir durum da yok. Kılıçlı olsalar ne olurdu bir bak istersen:

:a:

kör topal

Peşin hükümler vermen yanılmana sebep oluyor. Bu olay aynı Ace olayı gibi. Ace kimden dayak yedi ?

Sanji ?

Ee sıkıntı ne ?

Canavar 3'lünün hala canavar 3'lü olduğunu da unutuyorsun. Mangaka bu adamları hala ayırmadığı gibi (15 yıldır) bu adamların arasına girebilecek başka birini de sokmadı tayfaya. Yani mangakanın Sanji'yle uğraşmayı sevmesi haricinde Sanji'nin Luffy'den ve Zoro'dan bir farkı yok. Herkes zamanı geldiğinde konuşur bu seride. Luffy zamanı gelmeden evvel Mingo'nun klonuna yenilir, Mingo Mingo diye bağırır, aptal aptal durumlara düşer; Zoro Pica'ya ''ah bi' yakalasam seni'' diye ayak çeker, seni nasıl yenecem der ama zamanı geldiğinde yenmeyi geçtim karaktere tecavüz eder falan :) Şu an yaşananlar da bunlar gibi bir kurgu neticesi. Sanji orda Bege'yi pataklasaydı çay partisine gidemezdi. Üstelik dikkat et, mangaka Sanji'yle Bege'yi 1 v 1 bırakmadı. Yanlarına Nami'yi koydu özellikle. Hadi Chopper neyse. Sen Nami'nin kurşunlardan sıyrıldığını ne zaman gördün ? :) Üstelik yanında clima tact'ı, yani silahı bile yok ?

Burda açık bir şekilde silahının olmadığı da gözüküyor. Şöyle bir durumda Sanji'den ne bekliyorsun anlamadım. Bege'nin adamları silah değil kılıç falan tutsa haklısın. Ama öyle bir durum da yok. Kılıçlı olsalar ne olurdu bir bak istersen:

Ace konusunda ben zaten Ace'yi savundum hep. Ama Sanji konusu farklı. Sanji bence Bege'yi de alamaz çünkü Sanji'nin uzaktan vurabilceği geniş çarğlı bir saldırısını görmedik. Bunun yanında tabiki Vergo'ya ve Doflamingo'ya yenilmesi normal. Vergo Law'ı da gömerdi Smoker'ı da. Ama gömüldüğü kişiler çok üstünde diye de daha güçlü bir saldırısını bile görmeden (var mı yok mu belli değil) Bege'yi yeniceği saçmalık.

Sanji ?

Ee sıkıntı ne ?

Bundan sonra bende Zoro'yu savuncam.:üzgünüm:

Zoro gibi slash atar bacaklarıyla. Ateşli slashlar.
Zoro gibi Ashura benzeri bir şey yapar. 6 bacağı olur. Öyle vurur. Bir de bu bacaklar ateşli ateşli olur.

Mangaka denildiği gibi Monster Trio 2 yıl aradan sonra kendinden daha emin çizdi. Bölümleri okuyorum da. Hangi rakip olursa olsun Monster Trio hiçbir olay karşısında hayrete şaşkınlığa ya da çaresizliğe düşmedi. Noah gibi çok büyük bir gemi BA'ya yollanmışken bile üçü sakinliğini koruyor. Diğer üyelerin altından kalkamayacağı bir iş bu. Mangaka saklıyor bir şeyler. Yavaş yavaş da gün yüzüne çıkıyor.
Bu duruma animede güzel bir örnek var. Sanji animede Vergo için: "yabana atılacak birisi değilmiş" diyor. Mangada bu yok ama olsa cuk oturacakmis. Hakikaten Vergo'yu çok takmiyor Sanji. Adamı duvara civilemis bekliyor. Halbuki Sanji çok hızlı adam çıkmasını beklemeden bir spectre çaksa Vergo çok ciddi hasar alır orada. Ama yok öylece cuvara tüttürüyor. Yani müthiş bir özgüven var ki bunun altyapısı olduğuna da eminim. Zoro da öyle keza. Sen benim dengim değilsin diyor Pica'ya. Bunların üst sınırlarını muhtemelen yonkoda göreceğiz ve herkes şaşıracak.
Aynen katılıyorum +1

Şu adama birazcık güvenin ya, tamam kurgu gereği Nami'yi riske atmak istememiş olsun. (Her ne kadar saçmalık gibi görsem de.) Bu adam boş değil. Sadece talihsiz. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık