Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji & Roronoa Zoro vs. Eustass Kid & Trafalgar D. Water Law

Sanji-Zoro vs Kid-Law kazanan?

• Kullanılan toplam oy
    208
Işınlanma da yetenek değil mi yahu :hoo: Ben başka şeyi vurgulamak istemiştim neyse ya.
Yetenek ama scan ile farklı. Aynı şey değiller. Scan, x ray makinesi görevi görüp üzerindekileri kendi tarafına geçirmesini sağlıyor. Haki fazla olsa da saldırıları işliyor karakterin. Bunda nasıl olurdu bilmiyorum.
Çatıda basitleştirmemek için böyle bir engel koydu önüne. Scan içinde Oda, koyar mıydı onu bilemem. Yüksek ihtimal koyar. :D

Yediği saldırılarda hazırlanma, yavaş gitme falan gördün mü? Yediği saldırıları bir karede yiyor, saldırı ismiyle beraber söyleyip vuruyor. Yavaş olduğunu çıkaracağın bir şey yok haterlık yapma. Zoro'nun King'e son saldırısı bile 4 kare sürdü. King saldırıyı bakarken yedi.
Zoro'nun 4 karedeki hızı>>>>Kid'in herhangi bir saldırıdaki hızı.

Nasıl yani? Big Mom yavaş ve beyinsiz olduğu için saldırılarını rahat uyguladılar bu tartışmaya açık bir konu değil. Başka bir düşman olsa strateji değişseler bile daha çok zorlanacakları bariz. Asıl haksızlık senaryoda Big Mom'a yapıldı.
İşte bu dediğin, dediğinin aksine gayet de tartışılır bir konu. Belki çok güçlü olduğu için tek saldırıda çok fazla güç toplamaları gerekiyordu. Belki kombo ataklar yapmaları gerekiyordu. Belki başka düşman olsa bu kadar güç uygulamaları gerekmediği için zorlanmayacaklardı. Bu da bir olasılık. Mama'nın istisnai bir bedene sahip olduğunu unutup yorumluyorsunuz.
Mesela Law injection shot'la Kaido'dan kan alabilirken Mom'dan ancak kroom ile kan alabildi. Kaido'ya karşı gamma knif uygulayabilirken Mama'ya uyandırma saldırıları kullanmak zorunda kaldı.

Hikayede Bigmom'a haksızlık yapıldığı zaten ortada. Benim bahsettiğim şey Kid ve Law'un performansının küçümseniyor olması. Mama ile başka bir şekilde başetmek mümkün olsaydı Kaido bunu becerirdi zaten. Sırf Oda kötü işledi diye Kid ve Law'un sanki sıradan bir düşmana karşı böyle bir strateji izlemek zorunda kalmışlar gibi yorumlanmasına lafım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık