Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanatçılar, Joninlere Karşı

Tarafınız?

• Kullanılan toplam oy
    20
R3 hariç hepsinde kararsız kaldım. İtachi deidarayı kolayca yenmişti zaten akatsukiye katılması için İkna ederken diye hatırlıyorum. Ameterasu ve susanoo ile birlikte ikisini alır bence ama diğerlerinde baya kararsız kaldım.
Oradaki Deidara değil ama karşısındaki. Sharingan'a karşı göz geliştirmiş, rakibini tanıyan bilen bir Deidara var.
Sasori'nin databook statları 34.5, İtaçi'nin 35.5.

Çok uzak tipler değiller öyle tekleyecek seviye bir fark yok. Ha bence İtaçi 1v1'de ikisini de orta zorlukta alır.

Değerlendirmediğim İtachi savaşı kalmıştı; ona İtachi yener diyorum.

Hidan epey güçlü özellikle yakın savaşta ki bence Seçkin Jounin seviyesinde, fakat burada ona tezat yetenekler barındıran iki kişi var.

Ayrıca şu Akatsuki çok tuhaf bir yapı. Cümbür cemaat bir köye dalsalar her köyü yıkarlar ki Konaha da buna dahil.

Hidan epey güçlü özellikle yakın savaşta ki bence Seçkin Jounin seviyesinde, fakat burada ona tezat yetenekler barındıran iki kişi var.

Ayrıca şu Akatsuki çok tuhaf bir yapı. Cümbür cemaat bir köye dalsalar her köyü yıkarlar ki Konaha da buna dahil.
Dalıp anasını ağlatmak yerine keklik gibi avlandı hepsi. :'(

Kakashi’nin kamui’si c4’e büyük sıkıntı yaşatır. Hele Savaş arcındaki Kakashi kamui’yi çok daha iyi kullanıyordu.
Asuma-Kakashi-Yamato birlikte ciddi bir tehdit ve zeki adamlar. Kurenei’in gen jutsu support’u ile alırlar gibime geliyor.

Deidara uçarsa Yamato’nun bir şeyler yapabileceğini düşünüyorum.
Alan akatsuki mağarası olduğu için öyle kolay uçamazlar’da.

Yanlış hatırlamıyorsam kishi Kakashi’ye 34,5 puan vermişti. Puanı Sasori ile aynı. Deidara’ya 32 puan vermişti. Asuma’ya ise 32,5 puan vermişti.
Hele son savaş arcında Kakashi daha da güçlüdür. Tabi bu hemen kakashi direkt alır anlamına gelmiyor jutsuların etkisi ve çevre şartları da önemli ama yamato ve asuma varken alırlar.

Kakashi’nin kamui’si c4’e büyük sıkıntı yaşatır. Hele Savaş arcındaki Kakashi kamui’yi çok daha iyi kullanıyordu.
Asuma-Kakashi-Yamato birlikte ciddi bir tehdit ve zeki adamlar. Kurenei’in gen jutsu support’u ile alırlar gibime geliyor.

Deidara uçarsa Yamato’nun bir şeyler yapabileceğini düşünüyorum.
Alan akatsuki mağarası olduğu için öyle kolay uçamazlar’da.

Yanlış hatırlamıyorsam kishi Kakashi’ye 34,5 puan vermişti. Puanı Sasori ile aynı. Deidara’ya 32 puan vermişti. Asuma’ya ise 32,5 puan vermişti.
Hele son savaş arcında Kakashi daha da güçlüdür. Tabi bu hemen kakashi direkt alır anlamına gelmiyor jutsuların etkisi ve çevre şartları da önemli ama yamato ve asuma varken alırlar.
Databook puanları bir fikir verse de net güç çıkarımı yapamayız. Ama bir fikir verebilir ben de üstte attım zaten.

C4 ise pek Kamui ile götürebileceği bir şey değil, epey büyük KAkaşi'nin çakrası onu ışınlamaya yetmez. Juubi'yi ışınlamaya çalışırken çakra takviyesi yapabilecek isimler vardı.

Databook puanları bir fikir verse de net güç çıkarımı yapamayız. Ama bir fikir verebilir ben de üstte attım zaten.

C4 ise pek Kamui ile götürebileceği bir şey değil, epey büyük KAkaşi'nin çakrası onu ışınlamaya yetmez. Juubi'yi ışınlamaya çalışırken çakra takviyesi yapabilecek isimler vardı.
Yapım aşamasında engeller diye düşünüyorum ya yoksa c4’ün bitmiş halini ışınlayamaz. Hem deidara c4 kullansa bile Kakashi kendisini ve takımını ışınlar ve böylelikle rakiplerden bir kişi de elenmiş oluyor.

Yapım aşamasında engeller diye düşünüyorum ya yoksa c4’ün bitmiş halini ışınlayamaz. Hem deidara c4 kullansa bile Kakashi kendisini ve takımını ışınlar ve böylelikle rakiplerden bir kişi de elenmiş oluyor.
Işınlarsa çakrasının büyük bir kısmını harcamış olacak. Bu da savaşın geri kalanında zorluk, şaringan ile geleceğini sezip ekibini etki alanından kaçırması ve raiton ile etkisiz hale getirmesi daha mantıklı geldi bana. Tabii ikinci seçenek de ciddi efor istiyor.

Yamato bence ekstrem jonin seviye birisi, Akatsuki ikilisine karşı ezilmez, kalkan oluşturur çok faydası olur bu dövüşte. Kamui üzerine bir strateji oluşturmak yerine Yamato'yu efektif kullanıp yakın dövüşe zorlamak daha mantıklı geliyor.

Kurenai'de bence zayıf halka değil.

Raund 1 de Kakashi takımı taşıyabilir. Kakashi Hachibi kamuiliyordu. Hatta Juubi'ye bile kamui denemiş adam ki Obito yusuf yusuf yapıp bariyer kullanmak zorunda kaldı. İşler yolunda giderse Kakashi bu raundu kazandırabilir.

Raund 2 biraz Oroc ağır basıyor bence. Hele ki jinchuriki iskeleti modu Naruto savaşını düşünürsek yapabilecekleri onu çok tehlikeli yapıyor. C4 ve C0 belki zorlar desek gider yasak mühürlerden birinden geri çıkabilir her türlü. O yüzden bu tur rahat Oroc'un bana göre

Raund 3 karar vermekte zorlandığım bir eşleşme oldu. Olay İtachi'nin genjutsu atıp atamamasına bağlı sanki bir tık. Deidara yerinde olsam gökten bomba yağdırıp yıpratma savaşına girerdim. Bu yüzden Deidara bir tık avantajlı bana göre bu vs de o yüzden Deidara diyorum.

Raund 4 yine zor bir tur olmuş. Mağara'dan dolayı Deidara bombardımanını yapmakta zorlanacak fakat C4 gibi bir güç var elinde belki Hidan'a bile yedirebilir kim bilir? Deidara'ya bakar bu tur. Ben Deidara diyorum çok az farkla.

Pain tek başına yaptı zaten :D

R1; İkili kazanır. Kakashi tekrar Deidara ile eşleşmeli, ama Naruto dikkatini dağıtırken bile sadece kolunu alabilmişken şimdi kazanması zor. Yamato MVP olur Mokuton ile ama ne kadar dayanabilir ki?

R2; Orochimaru dağıtır. Kuklaların veya demir tozunun kendisine karşı hiç bir anlamı yok. Zehir desen adamın dişleriyle verdiği mühür bile bağışıklık veriyor.

C0 işe yaramaz. Orochimaru da Manda değilse bile dev yılanlardan birini çağırır ve kurtulur. İkilinin öldürebilmek için tek şansı C4 ve cidden de çok tehlikeli. Sasuke, etrafı yok olmaya başladığı için Sharingan'ıyla odaklanıp mikro bombaları fark etmiş ve son anda Raiton ile kurtulmuştu. Sharingan olmadan Orochimaru'nun fark etmesi çok zor ama Deidara'ya o fırsatı vermez.

R3; Burada çok emin değilim. Itachi çok güçlü kesinlikle ama yetenek seti uygun değil bu ikisine karşı. Deidara'nın önceden Itachi'ye genjutsu sebebiyle yenildiği doğru. (Tıpkı Orochimaru gibi) Ancak Deidara Sasuke'ye karşı savaşırken kendisini genjutsuya karşı eğittiğini belirtmiş, ve sonrasında gerçekten de Sasuke'nin Sharingan'ı ile desteklenen genjutsularına yakalanmamıştı.

Tabii Itachi'nin elinde ameterasu ve Susanoo kartları var ama bence ikili alır. Hasta hali uzun süreli dövüşü kaldıramaz.

R4; Hidan yararsız. Sasori'nin vücudu kukla zaten ve Deidara ise uçuyor. Kan mührünü uygulayamaz ve muhtelemen Sasori tarafından dilim dilim doğranır.

Kakuzu ne yazık ki ikisine karşı kazanamaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık