Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Sağ Kol Kavramı Hakkında

Kaptanlar bütün adamlarına güvenir, ama bazı adamlarına daha çok güvenir. Numaralandırma yapılmayan iki tane tayfa var, onlardan da King ve Katakuri koyulmuş. Numara ile ilgisi olsa, Shiryu yerine Burgess olurdu. Bunlar bariz şekilde tayfaların kaptandan sonraki en güçlü kişileri.
Aynı zamanda sağ kolları. Arkadaş en güçlüler var. sağ kollar değil demiş, ben her ikisi diyorum

Yazının çoğuna katılıyorum sadece 2'si hariç ilki Burgess bence bu adam Karasakal korsanlarının sağ kolu değil çünkü Teach zeki bir adam ve en çok güvendiği adamının sadece kaba kuvvetine ve sinsiliğine güvenen bir adamı olacağını sanmıyorum ve henüz şeytan meyvesi yememesi de beni düşündürüyor bu tam bir kanıt değil çünkü mesela bulunan meyveyi beğenmemiş veya ayrı ayrı arıyorsalar bulamamış olabilir kendi gemisi ile ama Teach'in en güvendiği adamını 2 yıl boyunca meyvesiz bırakacağını düşünmüyorum. Bence Karaksakal Korsanlarının Sağ Kolu Laffitte'dir böyle düşünmemin 3 sebebi var

ilk sebebim: Teach'in onu Denizci karargahına yollamış olması şimdi en güvendiği adamını neden Onu gördükleri yerde öldürecek insanların olduğu bir yere yollasın, tehlikeye atsın diye düşünebilirsiniz ama O sırada Savaş Lordu olmak Teach'in planlarını gerçekleştirmesi için hayati bir noktaydı bu yüzden onları ikna edeceğine emin olduğu birini göndermesi lazım böyle ve mühim bir konuda Laffitte'ye güveniyor.

İkinci sebebim: Laffitte'nin Teach'i koruma içgüdüsü bunu Acei Teach'i yaraladıktan sonra gördük sonrasında da Teach'i öldürmek isteyen Avalo Pizarro'ya onu öldüreceğini söylerken gördük kaptanını bu kadar korumak istemesi bence karşılıklı güven oluşturur.

Üçüncü sebebim: ise Laffitte'nin bir şeytan meyvesine sahip olması Teach'in şeytan meyvesi kullanıcılarına sempatisi var veya O kanat meyvesini henüz adı veya nereden bulduğu açıklanmadı ama Teach vermiş olabilir.

2. Katılmadığım nokta ise Jack. Kaido bencede Jack'e güveniyor ama Queen ve King kadar olduğunu sanmam onlarla ne zaman tanıştı bilmiyoruz ama Wano'da Kozuki Oden'in kalesi yanarken Queen ve King. Kaido'nun yanında savaştı tamam o zamanlar Jack'te tayfadaydı ama sadece 8 yaşındaydı çocuktu. Kaido'nun Queen ve King ile daha çok yaşanmışlığının olması bana onlara bir tık daha fazla güvendiğini düşündürüyor.

Söylediğim %100 doğru.Muhtemelen Wb tayfasında tümenler öyle sıralandı.Güce göre olmadığını Oda söyledi.1.tümen Marco çünkü en güvendiği adam o güçlü olduğu için değil.Shiryu güven vermiyor Kuzan gibi olduğunu söylediler.Bu adam sağ kol olamaz.Shiryu istisna olması farklı bir nedenden ötürü.Hep en güçlüyle en güvenilir olanlar denk gelmiş.Fakat arada bağ olmazsa arkanı kollayacak adam istediğin kadar güçlü olsun sağ kol olamıyor.Güven ve güç arasında bağlantı var evet güçlü olmayana güvenmezsin ama her güçlü olana da güveneceksin diye bir kural yok.Burada kişilikler devreye giriyor.
10 tane tayfadan 2 tanesinde tümen komutanları sıralaması güce göre yapılmamış diye olağan tablo değişmez. En güçlü adam sağ kol olacak diye bir kaide yok ama sağ kollar genelde en güçlüler oluyor zaten. Bu konuda da ödül konusunda da marjinal fikirlerin var vesselam.

Kalp Korsanları'nın Law'dan sonra en güçlüsü Bepo değil mi?
Yok artık. Hiçbir mink vasfı olmayan Bepo'nun diğerlerinden güçlü olması mümkün değil. Zaten bebeyken dövüyorlarmış onu Penguin ve Shachi. Bir de Shabondy'deki dev eski kaptan var. Onlar daha güçlüdürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık