Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sağ Kol-Amiral-İmparator Güç Dengesi

Amiraller kime daha yakındır?

• Kullanılan toplam oy
    161
açıkası bu konuda yazmak istememiştim ama fanlık yüzünden seriyi kötü bir şekilde değerlendirmenize dayanamadım.
Kanaatimce;

akainu vs kaido : kaido
akainu vs bigmom: akainu
akainu vs teach : akainu

aokiji vs kaido : aokiji
aokiji vs bm: bm
aokiji vs teach : teach

kizaru vs kaido : kaido ( bunda pek emin değilim kizarunun hakilerini görmedim)
kizaru vs bm: kizaru
kizaru vs teach : teach

Son düzenleme:
Sağ kolla amiral arasına dağlar taşlar, deryalar denizler kadar fark koyuyor bazı arkadaşlar. Katakuri'den Beckmann'a ya da Shiryu'ya kadar(artık hangisi en güçlüyse) tüm sağ kollar aynı seviyede mi ? Değil.

Dressrosa'da hemen hemen Yk2 seviyesinde olan Luffy amiralle dövüşmeyi göze alıyorsa en güçlü sağ kolun amiral seviyesi olması gayet normal olurdu. Ama öyle bir güç kürsüsü kuruluyor ki;

Yk2=3 desek
X yk1=4
Y yk1=5
Z Yk1=6
X amiral=7

Böyle bir tablo bana mantıklı gelmiyor.

Nerede ?

Neyse mesajımı tekrarlıyorum.

Öncelikle her yonko'nun eşit güçte olmadığını ve sonrasında da her amiralin de eşit güçte olmadığını anlamak gerek.

Amiral deyince Akainu, Sengoku gibi Filo Amiralleri de var,Filo Amiraline neredeyse denk Kuzan gibileri de var. Bir de Garp gibi bir anormal var.

Kizaru gibi daha ortada kalanlar da var. Fujitora gibi bunların daha da aşağısında henüz yeterince tecrübesi olmayan da var. Ryogyoku ise belirsiz. Bunların hepsi bir değil.

Yonkolar da öyle, Big Meme gibi bir kepaze de Yonko, Wano başındaki Luffy 'de Yonko. Öte yandan Shanks, Karasakal, Kaido da yonko, Prime WB de yonko.

Hepsi birbirinin dengi değil. Nasıl savaş lordları değilse bunlarda değil.

Nasıl "Shichibukai diye bir güç sınıfı yoktur" diyebiliyoruz. Açıkçası bence artık Yonko diye bir sınıf da yok (Amiraller daha istikrarlı ve sabit o yüzden onlar gene bir sınıf gibi hissettiriyor).
Şimdi bu yorumuna pek katılmıyorum. Bu adamlar yıllarca yenişemediği için zaten yonko diye bir kavram var. Her amiral eşit değil dersin eyvallah ama Yonkolar baya baya denk karakterler. Bm ne kadar kepaze de olsa kesinlikle güç olarak Kiado'nun çok gerisinde bir isim değil aralarında çok ufaklı farklar vardır. yaşlı Wb'nin de bunlardan üstün olduğunu hiç sanmıyorum. Wbnin gençliğinde ise muhtemelen bu tür bir kavram yoktu. Zaten ödül sıralaması bile çok şey açıklıyor. 4 yonko 4 milyar civarı; Roger ve Beyazsakal 5 yani bu ikiliyi güç ve konum olarak diğer imparatorlardan ayrı tutuyorum demenin bir başka yolu.

Savaş lordları zaten ap ayrı bir olay onlara pek girmeye lüzum yok. Mihawk çok ayrı kulvar, Moriah çok ayrı kulvar.. Ne amirallerde ne de yonkolarda bu kadar uçurum seviyelerde güç farkı yok.

Issho ve Yeni yetme diğer amirali eski üçlünün arkasına koyman gayet nomral fakat eski üçlü de birbirine yakın sınavlar verdi. Kuzan, Sakazuki denk Borsalino deddiğin gibi biraz daha zayıf duruyor. Yine de aralarındaki seviye yakınlığını üçünün birlikte yaptığı savunmadan bile belli açıkçası. Kaido, King ve Queen'in birlikte Wb'nin depremini durduğunu hayal edebiliyor musun ? :D Kaido, Linlinle ortak saldırı yapıyor mesela bu tür sahneler seviye olarak biri on diğer beş olan adamla resmedilmez. Senin dediğin olay wano sonu biter Teach güç olarak fırlar falan..

Konuya gelecek olursak Amiraller tabiki İmparatorlara daha yakındır.

Savaş lordları zaten ap ayrı bir olay onlara pek girmeye lüzum yok. Mihawk çok ayrı kulvar, Moriah çok ayrı kulvar.. Ne amirallerde ne de yonkolarda bu kadar uçurum seviyelerde güç farkı yok.
Bu çapta bir fark olmasa da , belirli bir fark var.

Bu adamlar yıllarca yenişemediği için zaten yonko diye bir kavram var.
Yenişememek sadece güce dayalı değil. Bir sürü politik ve ticari sebepleri de var bunun.

Bm ne kadar kepaze de olsa kesinlikle güç olarak Kiado'nun çok gerisinde bir isim değil
Shanks ve BB'^yi görünce ya da büyük savaştaki Luffy'i BM ne kadar geride daha da iyi anlayacağız. Hatta kaido bile geride hissettirecek.

Wbnin gençliğinde ise muhtemelen bu tür bir kavram yoktu.
Roger öleli 20 yıl oldu ve WB öldüğünde 79 yaşında idi. Yani WB 60 yaşında Yonko olmuş olsa uzunca bir süre alayından belirgin bir biçimde güçlü olduğu açık ve net.

Zaten ödül sıralaması bile çok şey açıklıyor. 4 yonko 4 milyar civarı;
Açıkçası bu bilginin senin argümanından çok benimkine yararı var.

1.si Ödül=/= Bireysel Güç
2.si 4 yonko 4 milyar civarı dediklerin arasında sadece son 7 (ya da 9 muydu) yıldır Yonko olan Ve bunu da devasa bir filosu ve tek kolu olmadan yapmış bi Shanks var. Adam hakkında basamakları hızlı çıktı denildi. Öte yandan BM Bundan 38 yıl önce Rocks korsanlarının 3.en büyük ismi. Onun ardından da kendi ailesinden oluşan koca bir korsan hanedanlığı kurup yonko olmuş. Kadın 68 yaşında. Yani o ödüle gelmek için eeeepey bir vakti olmuş.

Nitekim bu gene Shanks, Karasakal gibi daha taze yonkoları BM ve Kaido gibilerden daha etkileyici yapar.

Yine de aralarındaki seviye yakınlığını üçünün birlikte yaptığı savunmadan bile belli açıkçası.
Katılıyorum. Benim mesajıma dikkat edersen ben yakınlık ya da denklik yoktur demedim. Eşitlik yok dedim.

Misal konunun bir diğer malzemesi olan Sağ Kollar ya da 1. Tümen Komutanları diyelim. Onlarda da durum çok tuhaf.

Beckman ve Shiliew featless henüz. Ancak sağlam gelecekler gibi. Sürpriz tamamen.

Killer, Zoro, Katakuri, King, Marco arasında da ciddi farklılıklar var bu 5 li aynı tier'i temsil edemez mesela tierlist yapsan.

Hele buna bir de Sabo, Oden ve Rayleigh gibilerini katarsan iş daha da değişiyor

Nitekim ben OP'de bir rütbenin artık spesifik bir güç limitini temsil edebildiğini düşünmüyorum. Franky'nin bir motorsiklet ile bayılttığı BM, Kaido'nun ileri seviye kral haki enjekte edilmiş kral hakili çift elli thunder baguası ile tek yemeyen yaralı kin'emonları görünce. Bİr kez daha anladım ki olay esnasında Oda neye ihtiyaç duyarsa o durumu yaşatır. Olması gerekenle işi olmuyor.

Böyle bir ortamda da rütbelerin net bir güç temsil etmesi oldukça zor.

Bence katakuri kral haki kaplamayı bilseydi g4 luffye tek atabilirdi. Yonkouları yonkou yapan kral hakiyi kullanmayı bilmeleri esasında. Kullanabilenler arasındaki en güçlüler yonkou olmuş.

Fiziksel kuvvette veya b. hakide yonkolar üstündür. Bunu örneklem büyüklüğüyle de düşünebiliriz. Şöyle ki Yonkolar bütün dünyanın içerisinden çıkarken amiraller denizciler arasından çıkıyor. Bu da yonkoları daha özel kılıyor; fakat amiraller bunu dengeleyebilecek meyvelere sahipler. Çatı savaşında Kaido meyvesinin tüm hünerlerini gösterdiği halde çevreye verdiği zarar belli gel gelelim Kuza vs Sakazuki koca adanın iklimini değiştirdiler. Zaten aralarında devasa fark yoktur bu farkı da meyveyle örtüyorlardır.

Sağ kollar...

Rayleigh ve Oden dışında hiçbir sağkol net olarak Yonko ve Amiraller'e karşı gelemez. Beckman ve Shiryuu bir ihtimal.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık