Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sadakat

Sadık Olanlar Kimlerdir?

• Kullanılan toplam oy
    144
Zoro ve Jinbei, hariç geri kalanlar tayfadan biri ihanet etse ve onların zor durumda kalmasını sağlasa bile eski arkadaşlarını öldürebileceklerini sanmıyorum.
Zoro, Luffy'nin emirlerine her ne kadar bağlı olsa da yeri gelince ona karşı çıkabileceğini Usoop meselesinde gösterdi. Böyle bir emre de aynı tepkiyi koyar.
Jinbei'i tereddütte bırakıyor.

Aslında yapacağını düşünüyorum. Sanırım cıvık davranması bilinçaltıma kesin yapacağını düşünmeme engel koyuyor, o yüzünden emin değilim yazdım.
Ben güç açısından söyledin diye düşündüm, ama gerçek bir korsan gibi tayfaya katılan tek kişi Brook'tu. Bence yapar.

Luffy gerekli sebebi söylemiş zaten. Denizciler'e satmış tayfadan biri onların hepsini diyelim mesela.
Sebep kısmını anladım da sorgusuz kim yapar bilemiyorum. Arabasta'da sanki zoro hiç sorgulamadan Smoker'ı kurtarmıştı Luffy'nin emri diye. Denizcilere satma durumunda sorgusuz öldürmesi olası. aynı şekilde Jinbei ve Brok da yapabilir. Özellikle Jinbei'nin yapmasını daha çok bekliyorum. Eski Robin olsa onunda öldürmesini beklerdim.

Güzel konu olmuş.

Zoro kendi sebebini arar, sorgusuz bir şekilde kimseyi kesmez. Bunu da Usopp vakasında zaten açıkça dile getirdi.

Aynı şekilde tayfadan kimsenin, sorgusuz sualsiz bir şekilde, Luffy'nin böyle bir emrini uygulayacağını zannetmiyorum.

Cevabım son şık.

Edit : güzel başlık olmuş, ellerine sağlık.
Teşekkürler.

İşin içinde ihanet varsa Zoro ve Jinbei öldürür. Luffy'nin emir vermesine gerek bile yok. Fakat Luffy 'öldür şunu' dedi diye hiçbiri öldürmeye kalkmaz.

Sebep kısmını anladım da sorgusuz kim yapar bilemiyorum. Arabasta'da sanki zoro hiç sorgulamadan Smoker'ı kurtarmıştı Luffy'nin emri diye. Denizcilere satma durumunda sorgusuz öldürmesi olası. aynı şekilde Jinbei ve Brok da yapabilir. Özellikle Jinbei'nin yapmasını daha çok bekliyorum. Eski Robin olsa onunda öldürmesini beklerdim.
Denizci olayını öylesine yazdım, sebep için x diyelim, önemi yok o kısmın. Ana fikri anlamışsın ama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık