Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sadakat

Sadık Olanlar Kimlerdir?

• Kullanılan toplam oy
    144
Bu emri yerine getirmek sadakat değil ki :/ Luffy kendi tayfasından kimsenin ölmesi için emir vermez, verse bile tayfadaki herkes bu emri sorgulayacak türde insan. Yani kimse emre uymaz, ama bu sadakat yoksunu oldukları anlamına da gelmez.

Daha elle tutulur tarzda şeyler sorulabilirdi. Mesela Franky Dressrosa'da Luffy'nin emrini beklemeden Luffy ne derse desin Tontatta kabilesi için orada kalacağını Luffy'ye beyan etti. Orada Luffy aksini emretseydi açıkça emri yerine getirmeyeceği belliydi yani. Ama Franky'nin yerinde Zoro veya Sanji olsaydı Luffy'nin emrini dinlerdi.
Dediğimin arkasındayım, sorgusuz sualsiz emir gereği adam öldürmek sadakat göstergesi değildir. Franky, Nami, Usopp ve Chopper adam öldürmek için fazla duygusal karakterler. Bunlar dışındakiler ortada geçerli bir sebep olduğu müddetçe öldürme potansiyeli taşıyor bence. Ayrıca tekrar söyliyim, bu bir sadakat göstergesi değildir. Keşke farklı bir soru ile sadakat ölçülmeye çalışılsaymış.

Ben sadece Jinbei'nin kesin bir şekilde Luffy'nin dediklerini yapacağını düşünüyorum. Çünkü diğerlerinde belli bir bağ var gibi gelmekte ve bu yüzden bu durumu sorgulayacaklarına eminim. Belki Zoro'da kastığı aforizmalar dolayısıyla birini öldürebilir.

Zoro'nun bağlılığını sorgulacak birisi varsa gitsin ayak serçe parmağını kapının kenarına çarpsın
Bu bağlamda Zoro ve Robin benim için hangi emir olursa olsun kaptanlarının sözünü ikiletmeyecek kişilerdir :artiz:

Tayfaya giren herkes bir şekilde eski benliğinden uzaklaşıyor başta robin olmak üzere. Fakat illa biri yapacaksa Brook Jinbei ve Zoro en uygun kişiler olurdu. Fakat bana öyle geiiyor ki Jinbei bunun ağırlığı ile yaşayamazdı. Zoro eskisinden daha da katı olurdu. Brook ise bunun görev olduğunu bilerek yaşardı. Tayfada emir eri olmaya en yakın kişinin o olduğunu düşünüyorum

İlk bakışta Chopper hariç hepsi yapar. Nami, Sanji (kadınlar hariç) ve Brook söylenerek yaparlar belki. En çok Nami söylenir. Luffy'yi de döverler tabi bir miktar.
Robin, Zoro ve Jinbei işi yapar çok karıştırmadan. Franky sebebini sorar.

Ama bunu sadakat olarak mı görmeliyiz? Bence hayır.

Eğer sebep mantıklıysa Zoro, Jinbei ve Brook yapar.
Sebepsizse ya da sebep mantıksızsa yine Zoro yapar. Zoro'dan daha sağdık kimse yok tayfada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık