Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Saçma Spoiler ve Teoriler

gezegen teorisi dönüyordu, bir tane de ben patlatayım dedim. mantık hariç, neyim eksik?
eiichiro oda seriye gezegenleri dahil ederken, sözlerini ünlü türk düşünürü serdar ortaç'ın yazdığı bengü'nün gezegen isimli şarkısından esinlendi.

ne diyordu şarkıda,
tıkadın bütün yollarımı, sana verdiğim yıllarımı
biriken tüm imkânlarımı alıp çek git
sana verdiğim son hediye, beni bir daha görme diye
gezegendeki son gemiye binip çek git

im'in önderliğindeki kutsal ejderler, insanların özgürlüğünün önündeki tüm yolları 800 yıl boyunca tıkadı ve bizimkiler de tüm imkanlarını kullanarak wg'den temelli kurtulmak için son bir mücadele verip kutsal ejderleri dünyadan kovacaklar.

gezegendeki son gemi denilerek kastedilen de ya nuh ya da taslağı franky'ye emanet edilen gemi.
Enel vari bir son çok da saçma olmamış sanki. :alkis:

gezegen teorisi dönüyordu, bir tane de ben patlatayım dedim. mantık hariç, neyim eksik?
eiichiro oda seriye gezegenleri dahil ederken, sözlerini ünlü türk düşünürü serdar ortaç'ın yazdığı bengü'nün gezegen isimli şarkısından esinlendi.

ne diyordu şarkıda,
tıkadın bütün yollarımı, sana verdiğim yıllarımı
biriken tüm imkânlarımı alıp çek git
sana verdiğim son hediye, beni bir daha görme diye
gezegendeki son gemiye binip çek git

im'in önderliğindeki kutsal ejderler, insanların özgürlüğünün önündeki tüm yolları 800 yıl boyunca tıkadı ve bizimkiler de tüm imkanlarını kullanarak wg'den temelli kurtulmak için son bir mücadele verip kutsal ejderleri dünyadan kovacaklar.

gezegendeki son gemi denilerek kastedilen de ya nuh ya da taslağı franky'ye emanet edilen gemi.
Geriye bir tek Oda'nın bu şarkıyı Japonca sözlerini öğrenerek dinlemiş olması kalıyor.

Geriye bir tek Oda'nın bu şarkıyı Japonca sözlerini öğrenerek dinlemiş olması kalıyor.
barış manço'nun japonya konserinden beri etle tırnak gibiyiz biz japonlarla ki bahsettiğimiz şarkı kült bir eser. sözler serdar ortaç'ın bir kere. ya türkçe öğrenmiştir oda ya da motamot çevirtmiştir şarkıyı. şarkı evrensel bir şarkı.

Oda başka bir kült eser olan "Eşşeği Saldım Çayıra" parçasını dinlemiş olacak ki...
iyi yakalamışsınız. şarkıda kaido'dan bahsedildiği çok açık. eşek diyerek de özünde bir ejderha olan kaido küçümsüyor. şu sözlere bakın,
münkir münafığın soyu
yaktı harap etti köyü
ölüsüne bir tas suyu
dökenin de avradını

geldi wano'ya ve yakıp yıktı her yeri. sonunda yenildi ve magmaya düştü. ölüsü bulunmadığı gibi devasa miktarda su lazımdı belki bir ihtimal sağ kurtulması için ama bir tas su döken bile çıkmadı.

Oda ağır Kurtlar Vadisi hayranı çıkacak ve en sevdiği repliğin "Sonunu düşünen kahraman olamaz." olduğunu açıklayacak. O yüzden Allah ne verdiyse uyduruyor seride.

Roger ve Oden ölmeden önce "Yav ben ölmeyeceğim" diyorlar.

One piece bulunduğunda ortaya çıkacak ki her şey bir oyunmuş-simülasyonmuş. Eski uygarlık çok gelişmiş ve insanları böyle bir Matrix dünyası gibi bir şeyin içine yerleştirmiş. Simülasyonda ölsen de gerçekte ölmüyormuşsun (?)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık