Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Rob Lucci

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    255
Lucci ve Crocoyu, mangaka tekrar ve daha görkemli mangasında kullanmak istiyor, ama Sabo filan çok zor Lucci için.

birde logialara karşı şu bu üstün onun için Lucci alır demişler de sanan Sabo yüzyıllık meyve kullanıcısı :/ Meyvesiz geldi o konumlara meyve yeyince iyice azman oldu.

Boru ustası Sabo alır.

İyide Sabo'u fiziksel gücü net ortada.
Adam mera merayi düzgün kullanmadı bile.

Tek eliyle Bastile'i kırarken fiziksel gücünden bahsetti, bir insanın kafa tasini yumurta gibi kırabilecek güç var adamda.

Bu dövüş için Lucci bencede küçük görülüyor.
Bir insanın kafatasını bile kırabilecek gücüm var deyip neyden yapıldığı belli olmayan maskeyi kırıp bırakması düşündürücü olsa da fiziksel anlamda fena olmadığını söyleyelim hadi. Fakat şöyle bir yorum getirmek istiyorum. Sabo parmaklarını fazlasıyla geliştirmiş olabilir ama bu fiziğini de büsbütün geliştirdiği anlamına gelir mi ? Bu yorumu getirmeme sebep olan sahne de Fujitora'nın yer çekimi uyguladığında Sabo'nun yere kapaklanması oldu.

Öte yandan Lucci gibi salt fiziksel güç için yoğurulmuş bir meyveye sahip birini fiziksel anlamda aşabileceğini de düşünmüyorum. Bu Luffy'nin ya da Sanji'nin mera meradan daha çok ateş çıkarmasını söylemek gibi bir şey. Bir yerde fiziksel özelliği ile ön plana çıkmış zoan varken hangi logiaya kullanıcısı zoanın önüne geçebilir ? Sabo yırtarsa haki sayesinde yırtar bence. Kafa kafaya giden bir mücadele olur. Lucci fazla eziklenmiş. İki yıl öncesinde Luffy'yi komaya sokan tek adam yav bu :/

Ayni klasmanin adami degiller. Sabo 10 sa , lucci en fazla 8, 8.5 bandina gelmistir. Ustune birde lucci ancak haki ve douriki kasar, ama sabo meyvesinede gittikce hakim olcak yani tahminimce farkta kapanmayabilir.

Süpernovalar ne kadar gelişti gördük, eğer Lucci onlara eşit şekilde güçlendiyse, şuan Luffy'nin 4.vitesi ile baş edecek konuma gelmiş demektir. Ama dediğim gibi, eşit oranda geliştiyse. Çünkü Lucci 2 sene önce Luffy'yi yamultacak ve bayıltacak kuvvetteydi hemde Haki kullanmadan, Zoro'yu da tekleyip geçti. Üstelik bunu saf gücü ile yapıyor. Zoan saf gücünü artırıyor ancak Lastik adamı böyle Haki olmadan fiziksel güç ile hırpalamak herkesin harcı değil.

CP0'ın lideri olduysa, ve Süpernova'lara eşit ölçüde geliştiyse, Sabo'yu zorlayabilir, kaldı ki film her ne kadar ''Canon'' sayılmasa da E.Oda'nın baya müdahil olduğu söyleniyor, böyle bir şey varsa Lucci'nin baya güçlendiği ve Sabo karşısında Burgess'ten bile daha iyi mücadele edeceği ortada.

Son düzenleme:
Bir insanın kafatasını bile kırabilecek gücüm var deyip neyden yapıldığı belli olmayan maskeyi kırıp bırakması düşündürücü olsa da fiziksel anlamda fena olmadığını söyleyelim hadi. Fakat şöyle bir yorum getirmek istiyorum. Sabo parmaklarını fazlasıyla geliştirmiş olabilir ama bu fiziğini de büsbütün geliştirdiği anlamına gelir mi ? Bu yorumu getirmeme sebep olan sahne de Fujitora'nın yer çekimi uyguladığında Sabo'nun yere kapaklanması oldu.

Öte yandan Lucci gibi salt fiziksel güç için yoğurulmuş bir meyveye sahip birini fiziksel anlamda aşabileceğini de düşünmüyorum. Bu Luffy'nin ya da Sanji'nin mera meradan daha çok ateş çıkarmasını söylemek gibi bir şey. Bir yerde fiziksel özelliği ile ön plana çıkmış zoan varken hangi logiaya kullanıcısı zoanın önüne geçebilir ? Sabo yırtarsa haki sayesinde yırtar bence. Kafa kafaya giden bir mücadele olur. Lucci fazla eziklenmiş. İki yıl öncesinde Luffy'yi komaya sokan tek adam yav bu :/
Sabo yere kapaklanmadi , hatta o binalar kağıt gibi yamulurken sabo geri bile gitmedi olduğu yerden fırladı mera mera ile.

Kafatasını parçalaması OP için malum imkansız. Seri shounen onun yerine işte maskeyle gösterdi durumu.

Yanlış olan nokta logiaya bakış açısı. En güçlü meyve türüdür logia. Karşıdaki haki biliyorsa logia çöp gibi bir algı sezdim.
Zoanla fiziksel gücü birleştirsen ortaya büyük bir güç çıkar evet, ama logia ile fiziksel gücü birleştirince ortaya Borsalino çıkıyor. Mera mera ile fiziksel güç birleşirse zoandan fazla ses getirir.

Sabo yere kapaklanmadi , hatta o binalar kağıt gibi yamulurken sabo geri bile gitmedi olduğu yerden fırladı mera mera ile.

Kafatasını parçalaması OP için malum imkansız. Seri shounen onun yerine işte maskeyle gösterdi durumu.

Yanlış olan nokta logiaya bakış açısı. En güçlü meyve türüdür logia. Karşıdaki haki biliyorsa logia çöp gibi bir algı sezdim.
Zoanla fiziksel gücü birleştirsen ortaya büyük bir güç çıkar evet, ama logia ile fiziksel gücü birleştirince ortaya Borsalino çıkıyor. Mera mera ile fiziksel güç birleşirse zoandan fazla ses getirir.
Aynen ya. Sanki her haki bilen Logiaları evire çevire döver gibi bir algı var forumda.

Ben bireyselde zoanları logiadan iyi görüyorum. Yani sen nasıl görüyorsun bilmiyorum (bireyselde) ama anladığım kadarıyla bireyselde de logia daha iyi diyorsun. Lucci meyvesini yıllardır kullanıyor. Bu şartlar altındaki Lucci gördüğümüz Sabo'yu yener bence. Ama Sabo mera merayı illa ki daha iyi kullanacaktır. O zaman görüşüm değişebilir ama zaten şu anda ilerideki Sabo'yu değil gördüğümüz Sabo'yu değerlendiriyoruz. O yüzden şimdiki fikrim Lucci.

Çok ayrı kulvarlardaki adamlar olmadıkları için seriye bakış açımız, beklentilerimiz, yorumlayışımız arasındaki farklılıklar nedeniyle A karakteri ya da B karakterinin kazanması çok normal. O yüzden senin fikrine de saygı duyuyorum.

Bence Lucci de çok güçlendi,yukarı seviyelere oynayacak biri seride,kim kazanır derseniz valla ikiside olabilir kesn konuşamam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık