Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Marco

Sabo vs Marco

• Sabo alır.

Kullanılan: 37 25.7%
  • Marco alır.

Kullanılan: 78 54.2%
  • Berabere

Kullanılan: 9 6.3%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 20 13.9%

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marco arkadaşını kurtarmak istiyordu. Bizim Enies Lobby'de tayfanın en zayıf halkaları bile kendilerini aşıp kendilerine göre çok güçlü kişileri yendiler. Orada Ace'in hayatı varken Marco'yu tam güç görmedik diyip Doflamingo ile kıyaslamak saçma. Shichibukailer zaten savaşı önemsemiyorlardı ama Doflamingo kendi savaşı olmamasına rağmen Jozu'yu durdurdu, Atmos'u oyuncak gibi kullandı, Oars'un bacağını kesti..

Marco'yu daha güçlü göreceğiz bence de ama bunu "marineford'da tam güç görememişiz demek ki" yerine Oda'nın sıvaması olarak karşılayacağım kendi açımdan.

Çok zor soru. Her ne kadar Sabo demek istesem de şu an için bilemiyorum kararsız kaldım. Marco'nun meyvesi çok sıkıntılı. Sabo ise şu ana kadar gördüğümüz en iyi b.haki kullanıcısı.Amirali tutuşu da pay olarak kullanılabilir.Bir iki arc sonra daha net konuşabiliriz sanırım.Şu an bilgimiz yetersiz diye düşünüyorum.

kör topal

Güçlü bir bedeni olabilir ama ne kadar dayanacak ?
Ace gibi darbe yemeye alışkın değil belki nereden biliyoruz.Garpın tek yumruğuna hedefinden vazgeçen adamı kusura bakma da boruyla öttürürler komboyla. :) Daha bunun Dragon pençesi var falan şansı düşük.

Hakiyle aldığı hasarın izi kalıyor ve öyle anında toparlanamıyor.Rakip İssho bile olsa daha çok şansı olur bence ama meyvesiz bodoslama dalan adamlar ona ters.
Seni ben anlamıyorum arkadaş. İyileşme diyince aklına logia gibi dokunulmazlık mı geliyor? Marco zaten hakili de hakisiz de hasar alıyor. Olay iyileşmesi. Sabo Marcoya vurdu hasar verdi onu iyileştirir gene Marco. Kalıcı iyileştirmeyi engellemiyor ki haki.

bence sabo, marcoyu asar gücte potansiyel olarak, ama su an için bu vsyi yorumlarsak, bence; burun farkıyla bile olsa wbnin sag kolu öndedir. sonucta e.oda salak degil. goroseiye marcoyu bizzat vurgulatıp, teachi durdurabilecekler listesine ekletsin. yani yenilse bile, ezilmiyecek gibi düşünmüş olmalı kafasında. o yüzden su an için kıl payı farkla marco diyorum ;)

R : Merhaba , Oda-sensei . Ben Anka Marco'nın efsanevi hayvan zoanının Ace'in Meramera meyvesinden farkını anlayamadım.
O : Evet, Biliyorum… bunu savaş nedeniyle aradan çıkardım, çünkü savaş olduğu için hikayeyi hızlı götürmek istedim,
Marco'nun gücünü şöyle açıklayayım : O bir Zoan, yani bir bedeni var. Ama yeniden canlanan mavi ateş'e sahip -Anka Gücü- yaraları iyileşiyor ,yani saldırılar ona zarar vermiyor (tabi ki bunun bir sınırı var) , diğer bir değişle, Alevleri yeniden oluşmak için. Bu mavi alevler normal ateş gibi değil, etrafı yakmıyor, ve sıcak değil.
Ace'in alevinden tamamen farklı. Buna normal hikayenin bir noktasında değinebilirim, Şuanda bu kadar söylüyorum.
Yani Marineford Marco yerine bir tahmini Marco'yu esas alsak bence daha iyi. Hani bu 2 yıl sonrasında gördüklerimizi hesaba katarak. :)

Marco'nun alacağını düşünüyorum.Hem WB'nin sağ kolu olması onun seviyesini gösterir.Goroseilerin Teach durdurmak için Marco'yu kullanabiliriz gibi düşünceleri vardı.Tabiki potansiyel olarak Sabo ilerde mutlaka daha iyi olacaktır ama şimdilik oyum Marcoya.

Saboyla fiziksel olarak dövüşebilecek adamlar toplasan 10-15 kişi falandır. Marconun fiziksel gücü saboyla başa çıkamaz bana göre. 2 sevdiğim karakter olmasına rağmen Sabo alır gider.

Tabi , Marco bir şey yapamadı ama Sabo tek başına amiral tuttu. Bir amiralle 3 kere laf olsun diye çarpışan Sabo , amiral tuttu.

Amirallerle kıyasıya savaşıp hiç birisinin karşısında ezilmeyip hepsine karşı koyan Marco , bir şey yapmadı.

Adam , Kizaru ile Aokiji ile uğraşıyor savaşta , ama Sabo Mera Mera 'yı kazanmış. Kime karşı ? Rebecca? Burgess? Diamente?

Rebecca ile Kizaru'yu kıyaslayanlarla tartışmak istemiyorum. Burgess dediğimiz adam , Luffy seviyesinde bir adam. Diamente ise Doflamingo'nun sağlam adamlarından.

Marco o adada olsa , Doflamingo'yu döver , kafesi açar , giderdi. Onlarca yıldır yeni dünyada korsanlık yapan , yaşayan en tecrübeli ve güçlü 10 korsandan birisi Marco.

Sabo gitsin , meydanlarda pankart açıp solcu hatun düşürmeye çalışsın.
Dostum Marko hangi amirale ciddi bir hasar verebildi.Wb'yi orda delik desik ederken amiraller,o ucmakla mesguldu:)
Yaptigi olumlu bir hareket gostersene.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık