Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Marco

Sabo vs Marco

• Sabo alır.

Kullanılan: 37 25.7%
  • Marco alır.

Kullanılan: 78 54.2%
  • Berabere

Kullanılan: 9 6.3%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 20 13.9%

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gençlik zamanında Garp'a yonkou gücünde desek bile Marco'nun nihai noktasını bir amirali yenebilecek seviyelerde görüyorum ben kardeşim.. Benim kafamdaki güç şemasına göre sağlam bir yonkou totalde iki amiral gücündedir. Bundan aşağı bir güç seviyesi beklemiyorum yonkoulardan. Dolayısıyla Marco gibi yonkou tayfasının 1. tümen komutanı olmuş bir adam çok zorlanarak da olsa bir amiral alabilmeli. Buna göre de amiral alabilen bir adamı kimse 3 yumrukta bayıltamaz. Yenilir-yenilmez orası tamamen ayrı bir muhabbet.

@Kaidou

Haklısın. Ancak Garp'ın vurduğu yumruğu gördük işte. Marco yoluna devam etti gayet rahat. Hasar elbet olacak. Adamın Marineford'da avuçlamadığı nane kalmadı olsun o kadar :D
Benim anlatmak istediğim nokta MF zamanında Garp amirallerden daha güçlü olduğudur. Evet Marco Garp'ın yumruğundan sonra yoluna devam etti zaten meyvesi kendini yenileyebilen bir özellik kazandırıyor fakat dikkat edersen Garp ile 1vs1 atmadı o yumruktan sonra ayrıca Ace'i kurtarmak için tekrardan uçmadı yani orada güç farkını anladı benim gözlemimce. İnsanlar bir konuyu anlamıyor Garp amirallerden üstündü ve o savaştaki kilit görevi savaş zora gittiğinde duruma el atmaktı.

Ben "Marco'ya fazla hasar veremeyen Garp, Kaidou'ya mı hasar verecek?" demiştim. Yani Marco'ya hasar verdi ama ciddi bir hasar değildi sonuçta.
Ya orada bir yumruk yedi altı üstü ne bekliyorsun ki adamın kafasını koparmasını mı? Orada anlatılmak istenen nokta ben senden güçlüyüm hadi ikile demiştir Garp yoksa 1vs1 savaş yapsalar Akainu vs Aokiji gibi bir savaş olsa ciddi bir yaralanma olabilirdi.Sonuçta adamlar uzun bir süre dövüşmediler hatta hiç dövüşmediler sadece 1 yumruk attı Garp.

Demek istedigim pek anlasilmamis.wb adamlarinin hic biri beklentilerimizi karsilayamadi.Ayni sekilde Marco da pek birsey yapmadi.Bu seviyeye gelmis adamlarin en azindan yaninda bir koramiral gotermesi gerekirdi.Onlar savas alinina indiginde bazi adamlarin tirsmasi gerekirdi.

Ama bazi arkadaslar Luffy'i uckez kurtadi diyor.Kurtadi ama kurtardigi sahnelere bakin.Ornegin Akainu'nun karsinda 5 dk daha kalsa onuda obur tarafa yollayacakti adam.Aokiji'ye ise farkinda degilken saldirdi.
Peki ya Borsalino :( Onu bırak Akainu karşısında 5 dakika da harcanacak neyini gördün :(

Demek istedigim pek anlasilmamis.wb adamlarinin hic biri beklentilerimizi karsilayamadi.Ayni sekilde Marco da pek birsey yapmadi.Bu seviyeye gelmis adamlarin en azindan yaninda bir koramiral gotermesi gerekirdi.Onlar savas alinina indiginde bazi adamlarin tirsmasi gerekirdi.
Adam koramiraller ile mi vaktini harcasın orada amaç koramiral öldürme olsa gider hepsini öldürürdü teker teker ama amaç Ace'i kurtarmaktı bu nedenle amiraller ile savaşması gerekti.

Benim anlatmak istediğim nokta MF zamanında Garp amirallerden daha güçlü olduğudur. Evet Marco Garp'ın yumruğundan sonra yoluna devam etti zaten meyvesi kendini yenileyebilen bir özellik kazandırıyor fakat dikkat edersen Garp ile 1vs1 atmadı o yumruktan sonra ayrıca Ace'i kurtarmak için tekrardan uçmadı yani orada güç farkını anladı benim gözlemimce. İnsanlar bir konuyu anlamıyor Garp amirallerden üstündü ve o savaştaki kilit görevi savaş zora gittiğinde duruma el atmaktı.
Evet Garp'ın görevi oydu. Ancak bence Marco Garp'la arasındaki güç farkını gördüğü için değil Mf'deki ortam dolayısıyla tekrar yeltenemedi. Ha yeltenseydi de Ace'i ordan çekip alacaktı demiyorum elbette. Daha temkinli olurdu ama bu sefer olay mecburen Garp vs. Marco'ya döneceği için Garp da 2-3 yumrukla Marco'yu yenemeyeceği için mangaka böyle bir senaryo çizmedi. Yoksa Marco'nun tüm Mf sahneleri bir yerden bir yere koşuşturmakla geçti. Daha doğrusu Luffy'nin korumalığını ve Oyaji'nin hasta bakıcılığını yapmakla geçti diyim. Yok Luffy'yi Kuzan'dan kurtardı, yok Mihawk Luffy'nin peşine düştüğünde Vista'yı araya soktu, yok Akainu Luffy'yi deşmesin diye önüne siper oldu, yok Wb fenalaştığında onun için endişelendi zor durumlara düştü vs. Derken aynı bir kuş gibi daldan dala kondu adamcağız :D

Meyve konusunda Marco önde Sabo'dan. Ama Haki konusunda kararsızım. Zaten iki yıl sonraki Marco'yu da görmedik. Sağlam vs olurdu. Kararsızım.

marconun meyvesi bana göre saldırıdan ziyade daha çok savunma meyvesi. Karakter olarakta aynı şekilde. Sabo ise tamamiyle saldırı üzerine özellikler taşıyan bir karakter. Bu yüzden berabere biteceğini düşünüyorum.

Roronoa Zoro

İkisi de az sayıda gördüğüm "yonkou olabilme potansiyeli" olan adamlardan. İnsan karar veremiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık