Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sabo Ortaya Çıkmasaydı, Alev Meyvesi'ne Ne Olurdu?

@Kaido_93 dostum bence orda haki kullandı çünkü logiaya hakisiz vurulmayacağını biliyordu illaki :D sabodan ateş çıkması yanıltmasın crocodile akainuyu ikiye böldüğünde magma çıkıyordu :)
Ya reis şu gif'e tekrar bakıyorum da, orda bence Gözlem Hakisinden söz edilemez ya. Bariz bir şekilde gözümüze sokulmak istenmiş gibi sanki Sabo'nun meyve gücü. Baya hakisiz, düz vurmuş Burgess Sabo'ya ve işlememiş meyveden ötürü. Artı gözlem hakisi ile dodge'lamak istese tüm bedeni ile kaçar, sadece kafası ile mi kaçacak?

Tüm bunlar bir yana, hakisiz vurması ayrı bir saçmalık. Ama şu giften kesinlikle düz, hakisiz vurmuş gibi anlaşılıyor.

Niye hakisiz vurmayı denedi ki?
Emin değilim. Bazı karakterler vs'lerde haki kullanmıyor bilerek. Bu da onlardan biri olabilir.

@Kaido_93 dostum bence orda haki kullandı çünkü logiaya hakisiz vurulmayacağını biliyordu illaki :D sabodan ateş çıkması yanıltmasın crocodile akainuyu ikiye böldüğünde magma çıkıyordu :)
Olabilir. Belki de Sabo logia savunması denilen şeyi yapmıştır. Hakiyle de vurulsa işlemiyor olabilir. Yine de Oda'ya sormak lazım bunu neden o sahnede öyle oldu diye :) :good:

Emin değilim. Bazı karakterler vs'lerde haki kullanmıyor bilerek. Bu da onlardan biri olabilir.

Olabilir. Belki de Sabo logia savunması denilen şeyi yapmıştır. Hakiyle de vurulsa işlemiyor olabilir. Yine de Oda'ya sormak lazım bunu neden o sahnede öyle oldu diye :) :good:
Logia savunması nedir?

Ya reis şu gif'e tekrar bakıyorum da, orda bence Gözlem Hakisinden söz edilemez ya. Bariz bir şekilde gözümüze sokulmak istenmiş gibi sanki Sabo'nun meyve gücü. Baya hakisiz, düz vurmuş Burgess Sabo'ya ve işlememiş meyveden ötürü. Artı gözlem hakisi ile dodge'lamak istese tüm bedeni ile kaçar, sadece kafası ile mi kaçacak?

Tüm bunlar bir yana, hakisiz vurması ayrı bir saçmalık. Ama şu giften kesinlikle düz, hakisiz vurmuş gibi anlaşılıyor.
Hacım biraz garip biliyorum ama bege katakuriyi mermilerle delik deşik ediyor yine hasar veremiyor yani ister sadece geriye ayağı kalsın logia savunması oluyor malesef :)

İşte dediğim gibi kokasız armanent hakiyle de
vuruluyor logiaya. Buna da örnek vereyim. Law ceasera karşı ayaklanmadan önce kimler haki kullanabiliyor diye soruyor çünkü ceaser logia kullanıcısı. Luffy de zoro ve sanji kullanabiliyor diyor. Sanji zırh hakisi kullanıyor ama hangi durumda kaldıysa yine de koka yapmadı şimdiye kadar. Filler anime bölümünde coby de armanent kullanıyor ama koka yapmıyor. Burgess da ciddi bir savunma yapmadığı sürece koka kullanmıyor demek ki.
Sabo arena da koka ile saldırıyor burgess da koka ile cevap veriyor ve vermek zorunda çünkü koka görünmeyen zırh hakisinden daha sağlam.

Dediğin gibi gif de hakisiz vuruyormuş gibi duruyor ama burgess kaç yaşında adam ve teach ile yolculuk ediyor logiaya hakisiz vurulamayacağını kesin biliyordur.

Luffy Sabo kadar kolay alamazdı bence. Luffynin G4ü anca Sabo dengi olabilir. Ancak Luffynin sorunu, vites artırmak zorunda olması. Yani hiçbir zaman bu çocuğun G2siz hali Sabo kadar güçlü olmayacak. Hep zor durumlara düşecek, dayak yiyecek, sonra 2 3 4 sırayla deneyecek. Luffy G4 e geçeyim diyene kadar Burgess Luffyi etkisiz hale getirip meyveyi yiyebilir bana kalırsa. :)

Luffy Sabo kadar kolay alamazdı bence. Luffynin G4ü anca Sabo dengi olabilir. Ancak Luffynin sorunu, vites artırmak zorunda olması. Yani hiçbir zaman bu çocuğun G2siz hali Sabo kadar güçlü olmayacak. Hep zor durumlara düşecek, dayak yiyecek, sonra 2 3 4 sırayla deneyecek. Luffy G4 e geçeyim diyene kadar Burgess Luffyi etkisiz hale getirip meyveyi yiyebilir bana kalırsa. :)
Luffy yer Sabo'yu g4 ile. En son Kata ile vuruşabiliyordu hakisi dövüş sırasında geliştiği için g2 ile. Aa sen okumuyordun değil mi, boşa yazdım lan bu kadar :(

Logia savunması nedir?
Logia kullanıcısı darbenin geleceği bölgeyi meyve elementiyle yerini değiştiriyor böylece darbelerden kurtulmuş oluyor. Hakiyle de vursan bir işe yaramıyor. Katakuri vs Luffy'yi mangada gördüysen Kata'nın yaptığı da logia savunmasıydı. Gözlem hakisi olanların kullanabildiği bir teknik diyebilirim. Gördüğün gibi Luffy hakiyle vuruyor ama işe yaramıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık