Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 499 91.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 46 8.5%

• Kullanılan toplam oy
    544
OP kitlesinin 15+ olduğunu hatırlatmak için varlığını sürdüren karakter. Kitlesi can sıkıcıdır, daha da sıkıcı olan şey ise; Oda'nın bu kitlenin köpeği olmasıdır.

Aslında bu mesajı Kuina başlığına yazacaktım ama başlığı olmadığı için Zoro'nun başlığına yazacağım, zaten Zoro ile de ilgili.

Pek çoklarının görüşü Shiryu'nun Mihawk'ı döveceği ve Zoro'nun da Shiryu'yu döverek en iyi kılıç ustası olacağı yönünde. Buna temel teşkil eden sebep kimilerine göre Mihawk'ın Zoro'nun seri sonu geleceği güç seviyesinin altında olması kimilerine göre de hocasının son rakip olmasının hikaye matematiğiyle uyuşmaması.

Ama bence Shiryu Zoro'nun son rakibi olmak nasıl desem fazla basit kaçıyor. Bir yanda seriye en etkiliyici girişlerden birisini yapmış geçmişi gizemli ilginç bağlantıları olan bir adam, diğeri ise ortalama One Piece villaini ayarında bir hapishane gardiyanı. Yediği o görünmezlik meyvesi son düşmanın özelliği bu mu olacaktı denecek türden.

Finalin de zaten Karasakallarla değil hükümetle olması durumunda Zoro'num Cp0'dan biriyle eşleşmesi son boss olarak gayet olası. Shici sistemi de kalktı hazır ortam da var.

Bu eşleşeceği karakter de bir şekilde yaşayan Kuina olsa tadından yenmez. İçinde gizli bir yetenek vardır CP0 kendisini keşfeder ve alıkoyar babası da gerçeği hükümet mevzularından ötürü gizler. Ya da Kuina bir yere gitmiş başını zor duruma sokmuş babası bizimkilerin de başı belaya girmesin diye gizlemiştit vs vs... Kısaca Oda öldürmek istemezse "aslında ölmedi başka şey oldu da hoca gizledi" tipinde bir şey yapabilir.

Zoro'nun galibiyetinde de muhtemelen Luffy'den aldığı gaz etkili olur. Zira Mihawk'a ilk yenilgisinde aklona çocukluğu değil Luffy ve korsanlar tayfası sözü gelmişti. Yani kendi isteklerinin yanı sıra Luffy'e yardım etmek istemesi ve akabinde gelişenler de Zoro'yu taşıyacak ve en güçlü kılıç ustası olması meselesi Luffy'e katılması sayesinde kolaylaşmış olacaktır.

Bu arada Kuina kısmı hariç dediklerimin arkasındayım. Kuina teori değil daha ziyade ay olabilir mi öyle şey olsun lütfen çünkü ayarında söylediğim bir mevzu.

Atacak bir gün Enma'yı Kaido'nun karşısında, fazlasıyla gereksiz bir yükmüş gibi hem de fırlatacak yere. Wado Ichimonji'yi alıcak eline, şöyle diyecek.
"Seni bununla keseceğim" ve kesecekte. Oden için Enma ne ise, Zoro içinde Wado Ichimonji odur benim gözümde. Zoro'ya en yakışan kılıçtır.

Atacak bir gün Enma'yı Kaido'nun karşısında, fazlasıyla gereksiz bir yükmüş gibi hem de fırlatacak yere. Wado Ichimonji'yi alıcak eline, şöyle diyecek.
"Seni bununla keseceğim" ve kesecekte. Oden için Enma ne ise, Zoro içinde Wado Ichimonji odur benim gözümde. Zoro'ya en yakışan kılıçtır.
Kalk sabah oldu kaç kere diyoruz şu kılıçlarla birlikte uyumayın diye yine rüya görmüşsün :D

İşte o gün anlarız ki meğer Wado İchimonji daha büyük özelliklere sahip bir kılıçmış da Zoro anca farketmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık