Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 499 91.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 46 8.5%

• Kullanılan toplam oy
    544
Yav tamam adam boş beleş biri değildir, illaki güçlüdür ama zirve olarak nitelendirilebilecek bir şeyi yok adamın. Meyve yemedi demişsin, e mihawkla oden de yemedi. Tek attığı adamların seviyesi belli mi? Değil. Oden ve mihawk ise koskoca imparatorlarla savaşıyor. Haki desen bu saydığım iki isimde allahı var hakinin. Hele oden de 3 tür haki de onaylanmış. Yani manga da gördüğümüz şeyler üzerinden değerlendirirsek bu adam saydığım iki ismin altında kalıyor.

Garp tan da güçlü olma ihtimali yok bence. Çünkü oden'i tek bir saldırısıyla şoka uğratan Roger'ın biz denkiz dediği adam garp.
Mangada yazılanlara göre Ryuma Mihawk ve Oden'in altında değildir hatta ufak yorumlamalarla birlikte üstündedir.
Mihawk'a bakalım ;
Dünyanın en iyi kılıç ustası
Gençliğinde Shanks ile muhtemelen eşit mücadelesi
Oden'e bakalım ;
O dönem Wano'daki en güçlü kişi

Sanırım 2 karakter için özetleyecek olursak güç unsuru olarak sadece bunlar denildi.
Şimdi Ryuma ya bakalım ;
Kılıç Tanrısı
Dünya Hükümetinin Wano'ya girişini engelleyen adam
Kral (yani en güçlü adam)

Birisi Kılıç ustaları arasında en güçlü olarak anılıyor, birisi Wano'da birisi de tüm dünyada...

O dönem kimlerle mücadele ettiğini bilmiyoruz demişsin de adam Wano'dan ayrılıp dünyaya açılmış. Önüne çıkan herkesi yenmiş duyduğumuz kadarıyla. E ne yani tüm güçlü kişiler son 50 yılda mı doğdu? Binlerce yıllık tarihte en güçlü 5-10 kişi şans eseri hepsi aynı zaman aralığında mı doğdu?

Garp'dan güçlü bulmama sebeplerinde :bilmem:
1- Oden'den güçsüz olduğunu zaten düşünmüyorum.
2- Roger Garp'a denkiz demedi sürekli cümleleri eğip bükmeyin ve hemen anlamsızca gaza gelmeyin. (Sengoku gibi ve 2 vs 4 saçmalığı gibi)

Şimdi okudum da üslubum sert olmuş gibi yanlış anlaşılma olmasın chriscim severim seni :utan:

Son düzenleme:
Yine yanlış yerden gelmişsin be kıris!
Adamı burada övmen gerekiyor görece güçsüz kılıçla en en en tepeye çıktığı için. Üstelik büyük ihtimalle meyve de yememiş.
Yani meyvesiz, o seviyeler için orta-düşük bir silahla en tepeye çıkmış, önüne Hükümet, kılıç ustası, ejder vs kim çıkarsa tek atıp geçmiş, zirveye oturmuş karakteri 'neden güçlü silah kullanmamış' diye yermez aksine översin. Lütfen yani!
Ayrıca ileri seviye B.haki olarak lanse edilen Ryou'nun da bulucu babası olduğunu düşünüyorum.
Bir kişiyi yendi başka kime tek atmış ki? O kişi de sahtekar gibi bir şey :/

Mangada yazılanlara göre Ryuma Mihawk ve Oden'in altında değildir hatta ufak yorumlamalarla birlikte üstündedir.
Mihawk'a bakalım ;
Dünyanın en iyi kılıç ustası
Gençliğinde Shanks ile muhtemelen eşit mücadelesi
Oden'e bakalım ;
O dönem Wano'daki en güçlü kişi

Sanırım 2 karakter için özetleyecek olursak güç unsuru olarak sadece bunlar denildi.
Şimdi Ryuma ya bakalım ;
Kılıç Tanrısı
Dünya Hükümetinin Wano'ya girişini engelleyen adam
Kral (yani en güçlü adam)

Birisi Kılıç ustaları arasında en güçlü olarak anılıyor, birisi Wano'da birisi de tüm dünyada...

O dönem kimlerle mücadele ettiğini bilmiyoruz demişsin de adam Wano'dan ayrılıp dünyaya açılmış. Önüne çıkan herkesi yenmiş duyduğumuz kadarıyla. E ne yani tüm güçlü kişiler son 50 yılda mı doğdu? Binlerce yıllık tarihte en güçlü 5-10 kişi şans eseri hepsi aynı zaman aralığında mı doğdu?

Garp'dan güçlü bulmama sebeplerinde :bilmem:
1- Oden'den güçsüz olduğunu zaten düşünmüyorum.
2- Roger Garp'a denkiz demedi sürekli cümleleri eğip bükmeyin ve hemen anlamsızca gaza gelmeyin. (Sengoku gibi ve 2 vs 4 saçmalığı gibi)

Şimdi okudum da üslubum sert olmuş gibi yanlış anlaşılma olmasın chriscim severim seni :utan:
Kılıç ustaları arasında en güçlü olarak anılması onu günümüz de de en güçlü yapmaz ki. O mantıkla bir daha asla ryuma dan güçlü bir kılıç ustası olmayacak diye kestirip atalım direkt. Ha dediğin gibi karşısına çıkan herkesi yenmiş olabilir ama bu onu kesin güçlü yapmaz. Yani belirsizlik var ortada. Umarım oda bu ryuma konusunu biraz daha derin işlerde herkes rahatlar.
Garp konusunda ise rogerla beraber rocks a dalmaları ve manga da geçen şu cümle den dolayı bana baya denkler gibi geldi. Sonuçta bu adamlar hep beraber anıldılar.
Yok üslup anlamında bir sıkıntı yok serimu reis ben de sizi severim. :D

Kılıç ustaları arasında en güçlü olarak anılması onu günümüz de de en güçlü yapmaz ki. O mantıkla bir daha asla ryuma dan güçlü bir kılıç ustası olmayacak diye kestirip atalım direkt.
Garp konusunda ise rogerla beraber rocks a dalmaları ve manga da geçen şu cümle den dolayı bana baya denkler gibi geldi. Sonuçta bu adamlar hep beraber anıldılar.
Yok üslup anlamında bir sıkıntı yok serimu reis ben de sizi severim. :D
Resim gözükmüyor yav.
Bana göre zaten Ryuma seviyesinde kılıç ustası gelmedi şimdiye kadar. Ta ki Zoro'ya kadar.
Hatta yeri gelmişken şuana kadar yaşayan karakterlerden Ryuma'da güçlü olduğunu düşündüğüm kişileri yazayım ki görüşüm daha net anlaşılsın.
1-Newgate
2-Roger
3-Xebec
4-Ryuma
5-Garp
Bu karakterler arasında çok ufak farkların olduğunu düşünüyorum. Ha tabi listeye İm ve Joy Boy da girebilir.

Resim gözükmüyor yav.
Bana göre zaten Ryuma seviyesinde kılıç ustası gelmedi şimdiye kadar. Ta ki Zoro'ya kadar.
Hatta yeri gelmişken şuana kadar yaşayan karakterlerden Ryuma'da güçlü olduğunu düşündüğüm kişileri yazayım ki görüşüm daha net anlaşılsın.
1-Newgate
2-Roger
3-Xebec
4-Ryuma
5-Garp
Bu karakterler arasında çok ufak farkların olduğunu düşünüyorum. Ha tabi listeye İm ve Joy Boy da girebilir.
Mf de roger la garp'ın konuşmasını atmıştım. Roger ikimiz de birbirimizi öldürmeye pek çok kez yaklaştık diyordu.
Aynen dediğin gibi bu kişilerin arasındaki fark bence de çok azdır ama roger bana göre bir tık daha öndedir.
Neyse dediğim gibi umarım oda bu arc ryuma'yı daha derin işler de akıllardaki soru işaretlerini giderir.

18'in hepsi 800 yıllık dönem de yapıldığı kesin mi? Ya da ryuma'nın vs attığı kişilerin güç seviyesi? Baksana oden'in kılıcını kullanabilmek için bile belli bir seviye ye sahip olmak gerekirken, shisui'yi Ts öncesi zoro bile kullanıyordu.
Shusuiyi kullanması da zamanla oldu. Zoro kendisi diyor. Ustalaşmam lazım diye. Sandai kitetsu için de zamanla ustalaştı. 2 yıllık zaman atlaması sonrası shusuide ustalaştı. Çoğu tek kılıç saldırısını onla yapar oldu. Nasıl manga okuyorsunuz anlamıyorum. Enma için haki bilmen şart zaten. Onda da ustalaşması zaman alacak. Shusui enmadan daha değerli bir kılıç şuan. 800 yıllık kara kılıç. Seride kaç tane kara kılıç gördün?

Shusuiyi kullanması da zamanla oldu. Zoro kendisi diyor. Ustalaşmam lazım diye. Sandai kitetsu için de zamanla ustalaştı. 2 yıllık zaman atlaması sonrası shusuide ustalaştı. Çoğu tek kılıç saldırısını onla yapar oldu. Nasıl manga okuyorsunuz anlamıyorum. Enma için haki bilmen şart zaten. Onda da ustalaşması zaman alacak. Shusui enmadan daha değerli bir kılıç şuan. 800 yıllık kara kılıç. Seride kaç tane kara kılıç gördün?
Enma'nın kararınca 12'lik olacağı manga da geçiyor. Ayrıca zoro kendisi bile bu kılıçla daha güçlü olucam diyor. Yani shisui'nin enma dan daha iyi bir kılıç olduğunu düşünmek manga'ya ters bir kere.
Senin elinde kılıcın derecesi artacak diyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık