Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Koca Ana Korsanları

Zoro hangilerini yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    332
Zoronun hakisi luffy kadarı bırak law kadar bile yok dediler, adam rogerın saldığı haki tekniğini kullanıyor. Tayfada ilk kullanan kişi. Luffy hakiyi ileri fırlatıyor, zoro slashına ekleyip moneti kesti. Allah bilir golem pikayı da öyle kesti haberimiz yok. Sonuç Zoronun hakisi zaten en iyiydi enma ile daha da coştu.

Gözlemi zayıf dediler, zouda law ile denk gözlemi olduğu gözüktü.

Hızı yavaş dediler, luffy ile aynı anda yerlerinden fırladılar biri holdeme daldı diğeri oradaki askerlere.

Dayanıklı değil dediler, fujitoranın yeri delen çekim kuvvetine dayandı.

Fizik gücü yetmez dediler, yerçekime karşı koyacak fizik gücü gösterip saldırı çıkardı.

Adamlar ne dese tersi çıktı. Bunalıma girdiler bu yüzden ne diyeceklerini şaşırdılar :D

@Çörekçioğlu Luffy

Gözlem fukarası, kasım kasım kasılmaktan refleksleri çürümüş Zoro için fazlasıyla yeter aslında.
Aslında Zoro'nun K.hakisine BAA'nda Hordy'e karşı (su mermileri) dövüşürken vurgu yapıldı. Keza Wano'da Hawkins'e karşı dövüşünde de gösterildi. Pica'yı bulma olayını örnek vereceksen de K.hakinin birçok farklı alanı var. Usopp gibi uzağı görme, Pica olayında etkili olabilecek etrafındaki varlıkların yerini ve gücünü hissedebilme ve en temel hali olan yakın geleceği/saldırıları ön görebilme. Yani K.hakisi üst seviye de değil ama küçümsenecek, eziklenecek seviyede de değil.

Wano sonunda anca Smoothie'yi zorla alabilecek seviyeye gelir. Şu an elinde Enma varken Cracker ile denk dövüşebilir belki.

Allah aşkına reyis. Fuji’nin Zoro’ya kullandığı yer çekimi ile Luffy’e kullandığı aynı mıydı? :D
:hhh: Yoksa sizde yer çekimi ölçermetre mi var? Yine güldürdün ya. Ben ölçmedim ama yanlış hatırlamıyorsam Luffy'ninkinde o arkadaki Rosa taşları kırılıyordu. Zoro'nınkinde ise bu kadar büyük çaplı bir olay olmadı sanırsam.:rolleyes:

Tabi sen ölçtüğün için bir şey diyemeyeceğim. Ne de olsa benim elimde alet edevat yok.:D

Aslında Zoro'nun K.hakisine BAA'nda Hordy'e karşı (su mermileri) dövüşürken vurgu yapıldı. Keza Wano'da Hawkins'e karşı dövüşünde de gösterildi. Pica'yı bulma olayını örnek vereceksen de K.hakinin birçok farklı alanı var. Usopp gibi uzağı görme, Pica olayında etkili olabilecek etrafındaki varlıkların yerini ve gücünü hissedebilme ve en temel hali olan yakın geleceği/saldırıları ön görebilme. Yani K.hakisi üst seviye de değil ama küçümsenece, eziklenecek seviyede de değil.
Killer dövüşüne bakarsan baya ortalama. Ki bu tayfanın dövüş gücü dediğimiz adamlar için leş denebilecek seviye demek. Hemen dibinden gelen gelen nal gibi tırpanı böğrüne yedi. Bunun temel sebebi arkasında duran Gyu'nun bunu aniden uyarması. Eee bu durumda hem gözlemi hem refleksleri hiç olmuş olmuyor mu?

(1)Zoronun hakisi luffy kadarı bırak law kadar bile yok dediler, (2) adam rogerın saldığı haki tekniğini kullanıyor. (3) Tayfada ilk kullanan kişi. Luffy hakiyi ileri fırlatıyor, zoro slashına ekleyip moneti kesti. Allah bilir golem pikayı da öyle kesti haberimiz yok. Sonuç (4)Zoronun hakisi zaten en iyiydi enma ile daha da coştu.

(5)Gözlemi zayıf dediler, zouda law ile denk gözlemi olduğu gözüktü.

(6)Hızı yavaş dediler, luffy ile aynı anda yerlerinden fırladılar biri holdeme daldı diğeri oradaki askerlere.

(7)Dayanıklı değil dediler, fujitoranın yeri delen çekim kuvvetine dayandı.

(8)Fizik gücü yetmez dediler, yerçekime karşı koyacak fizik gücü gösterip saldırı çıkardı.

Adamlar ne dese tersi çıktı. Bunalıma girdiler bu yüzden ne diyeceklerini şaşırdılar :D

@Çörekçioğlu Luffy
Etiketini yeni gördüm. Bakıyoruz;

1. Konuştuğun kişilere söyle. Ya da kim dediyse ona.

2. Bunu uzun uzun açıklardım ama mangaka zaten açıkladı. Buna sahip olunca hakin seviye atlamıyor, hakinin daha efektif kullanabiliyorsun. Ne demek istediğimi anlamışsındır. Luffy o tekniğe sahip olmadan bile Zoro'nun seviyelerinden kat be kat güçlü adamları dövüyordu. Zoro'nun durumları ortada.:D

3. Bu konuda yanlışın var. Hakinin tanımını biliyorsan ve Luffy sahnelerine bakarsan taa serinin başlarında bile bilinçsiz haki kullanımlarını rahatlıkla görebilirsin. Ama biz bunu kalkıp da Luffy haki kullanabiliyor diye argüman haline getirmiyoruz, çünkü gerek yok.:rolleyes:

4. Yine içi bomboş bir ifade. Gözlemde tırt. Hatta tırt demek bile 'tırt' kelimesine hakaret sayılabilir. Silahlanmada en son Pica önünde kılıcıma çentik almadım diye seviniyordu. Kral hakiyi konuşmaya gerek bile yok.

5. Tavşan kız ve Hawkins.

6. Gülüp geçiyorum.

7. Killer.

8. Hawkins, Killer.

Dövüşleri tartışmak artık bana hiç mantıklı ve doğru gelmiyor. Çünkü Oda sadece çiziyor. Dövüş üzerine konuşulan hiçbir şeyi adam düşünmüyor. O yüzden kendinizi boşa yoruyorsunuz. Zoro'nun gücünden tut saçına kadar hiçbir özelliği dövüşü etkilemez.

Oda hangi komutan seviyesinde görüyorsa sadece bu geçerli. Gerisi boş laf kalabalığı oluyor. Yok enma var, yok hakisi taşıyor, yok gözü kapalı bunlar boş laftan başka bir şey değil. Gücü yeterliyse yener, yetersizse yenemez.

Dövüşleri tartışmak artık bana hiç mantıklı ve doğru gelmiyor. Çünkü Oda sadece çiziyor. Dövüş üzerine konuşulan hiçbir şeyi adam düşünmüyor. O yüzden kendinizi boşa yoruyorsunuz. Zoro'nun gücünden tut saçına kadar hiçbir özelliği dövüşü etkilemez.

Oda hangi komutan seviyesinde görüyorsa sadece bu geçerli. Gerisi boş laf kalabalığı oluyor. Yok enma var, yok hakisi taşıyor, yok gözü kapalı bunlar boş laftan başka bir şey değil. Gücü yeterliyse yener, yetersizse yenemez.
Şaka yapamıyorsun herhalde olay bu olsa Luffy'nin şimdiye kadar üç tane galibiyeti olmalıydı gerçi üç tane galibiyeti var ama diğerlerini de yendi sayıyorlar ya neyse :oleyo2:

:hhh: Yoksa sizde yer çekimi ölçermetre mi var? Yine güldürdün ya. Ben ölçmedim ama yanlış hatırlamıyorsam Luffy'ninkinde o arkadaki Rosa taşları kırılıyordu. Zoro'nınkinde ise bu kadar büyük çaplı bir olay olmadı sanırsam.:rolleyes:

Tabi sen ölçtüğün için bir şey diyemeyeceğim. Ne de olsa benim elimde alet edevat yok.:D
Reyis yapma gözünü seveyim. Git bak fark net :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık