Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Charlotte Katakuri

Sizce hangi taraf kazanır ?

• Zoro

Kullanılan: 192 40.3%
  • Katakuri

Kullanılan: 297 62.4%

• Kullanılan toplam oy
    476
Sadece 1 kere kaçsa keşke. Daha dövüşün ilk saatinde luffy’i taklit eden haline karşı bayıldı:

Luffy’nin 10 saati baya boş geçti. Kata bırakıp gemi yakma planlarıyla uğraştı, Mızrakla kovalanırken dayak yemedi, boundman dayanıklıydı, dışarda uzun süre bekledi, mochi yediğinde enerjisi geri geldi falan.
Son dönüşünde de arada bi geleceği gördüğü için kıl payı canını kurtarıyordu hep. Zoro daha dayanıklıysa da bu kadar fark fazla absürt bence.
Zoro'nun Tb'de yaptıkları da absürttü. Ama bu iki absurtlüğü yan yana koyduğun zaman Zoro'nun Tb'de yaptıkları cuk oturuyor. Oda, serinin ilk arcından beri Zoro'nun tayfanın tankı olacağını göstermeye başladı ve yatırımlarını yaptı. Hala da yapıyor. Hakai'yi yedikten sonra ayakta kalıp hibrit Kaido'yu yaran ve bunun üzerine yine hibrit Kaido'dan Thunder Bagua yiyip yine bilincini kaybetmeyen biri Zoro. Luffy'yi dayanıklılıkta fersah fersah katlıyor.

Derim niye demiyim. Kingi powerup alarak yenebilecegini düşünüyorum. Bir önceki dövüşte King baya üstün dövüşüyordu. Ondan daha o seviyede değil diyorum.
Ortada bir üstünlük yok, sadece rakibi şekil yapıyor, bu da mücadeleye heyecan katıyor. Bırak o kadar da olsun, direkt tek atıp geçse tadı olmaz.

Ortada bir üstünlük yok, sadece rakibi şekil yapıyor, bu da mücadeleye heyecan katıyor. Bırak o kadar da olsun, direkt tek atıp geçse tadı olmaz.
Bence var. Sen Zoroyu çok sevdiğin için görmüyor olabilirsin. Ama Zoro da bunun farkında ölüm isterken kılıçtan bahsediyor. En azından şuana kadar gösterilen sahnelerde var. Sonrasında sen haklı çıkarsın belki. Ama ben dediğim gibi Zoroya ciddi powerup bekliyorum. Luffy ve Sanjide olduğu gibi.

@Starrk resim ekleyemedim yine link atacağım mecburen ama Kiku seviyesinde biri dünyanın en güçlü yaratığı ve en güçlü zoan meyvesi kullanıcılarından olan, ejderha pullarından dolayı sözde en sert deriye sahip olup giyotinleri kıran bir karakterin eline nasıl da haki efektsiz kılıcı saplamış. Özel anlar hariç mangakanın her zaman çizmekle uğraşmadığı tonlarca güçlü adamların saldırı sahneleri var böyle. Bunlarda haki yok demek bana aşırı mantıksız geliyor... Bu aynı zamanda Queen hakisiz saldırdı, o yüzden kılıç kırıldı diyenlere Sanji'nin derisinin dayanıklığının Kaido'nun derisi gibi en üst seviyeye geldiğini inkar edenlere de cevap...
Bu Oda niye böyle salaklıklar yapıyor anlamadım, önce bir efsane yaratıyor sonra efsaneyi patlatıyor. Deriye bir şey işlemiyorsa harbi burada nasıl sokuyor ama? Oden = Carmel Ana gibi bir şey mi acaba?

Zoronun Katayi kesebilmesi için, geleceği gördüğü halde onun tepkilerinden hızlı hareket etmesi lazim yada dikkatini bir şekilde dağıtması lazım ki dövüşte gördüğümüz üzere rakibini ciddiye alirsa nerdeyse dikkati dağılmıyor. Tek yol Zoronun hızlı olması ve kesmesi. Ee Luffynin Snakemaninden hızlı mi Zoro buna benzer birşey gösterdi mi bize hayır. Ee ben buralardan çıkarım yaparak nasıl Zoro alır diyim Katayi. Herif logia (gibi paramicia) yemiş adamlarin olayi dokunulmazlık zaten. Akainuya Wb nasil bir pozisyonda vuruyor hatırlayın logia savunmasi çok başka.

Zoronun Katayi kesebilmesi için, geleceği gördüğü halde onun tepkilerinden hızlı hareket etmesi lazim yada dikkatini bir şekilde dağıtması lazım ki dövüşte gördüğümüz üzere rakibini ciddiye alirsa nerdeyse dikkati dağılmıyor. Tek yol Zoronun hızlı olması ve kesmesi. Ee Luffynin Snakemaninden hızlı mi Zoro buna benzer birşey gösterdi mi bize hayır. Ee ben buralardan çıkarım yaparak nasıl Zoro alır diyim Katayi. Herif logia yemiş adamlarin olayi dokunulmazlık zaten. Akainuya Wb nasil bir pozisyonda vuruyor hatırlayın logia savunmasi çok başka.
Paramecia tip meyve Mochi Mochi no mi. Ama dediğin gibi vucudunda boş alan yaratma imkanı veren bir meyve olduğu için onun gelişmiş gözlemi ile Logia kullanıcılarından bile daha tehlikeli bu yeteneği.

Bence var. Sen Zoroyu çok sevdiğin için görmüyor olabilirsin. Ama Zoro da bunun farkında ölüm isterken kılıçtan bahsediyor. En azından şuana kadar gösterilen sahnelerde var. Sonrasında sen haklı çıkarsın belki. Ama ben dediğim gibi Zoroya ciddi powerup bekliyorum. Luffy ve Sanjide olduğu gibi.
Bi Luffy'le Katakuri'nin ilk karşılaştığı anı düşün, bir de King'le Zoro'nun. Bence ortada problem yok, yani bariz King üstün diyemeyiz. Tamam King şekil yaptı ama Zoro'da kafasını alıyordu az kalsın. Şu an için aynı kulvardaki iki adam savaşıyor, anlık olarak birbirlerine üstün gibi gözükmelerinde problem yok, savaş bu, bir adım ileri iki adım geri.

Sıralı otogaz sistemi Usopp, Gatz, Law, Namı, balgam, anti, gölge, panzehir, kaçmak, dinlenmek, kucak, handikap, plot, 820 douriki..

Luffy, gök, yarmak..

???

Beni boşver de senin manga bilgin ve yorumunun iyi olmadığı kesin :/ Red kadar sabırlı değilim ben maalesef. Kendisinin bu yönünü çok taktir ederim bu arada :alkis:

Ben farklı fikirlere açığım saçma fikirlere kapalıyım. Senin Zoro Yk3'e yakın düşüncen ise bu dünyadaki tüm Op platformlarında duyabileceğin en saçma fikirlerin başında gelir. Bir karakterin güç seviyesini bu kadar kötü anlamda marjinal yorumlamak manga bilgisiyle izah edebileceğin bir şey değildir çünkü. İyi geceler.
İki yıllık eğitim gören ve babunlarla savaşan Zoro'yu yk1 seviyesine çıkaran, Luffy'den daha güçü diyen sensin DnS, ben değilim. Benim manga bilgimi ve yaptığım yorumların kalitesini ölçecek kadar objektif olsaydın öz eleştiri yapardım. Bu sabırla alakalı değil, saygıyla alakalı. Haksız olduğunu anlayan ve karşısındaki kişiye kendi düşüncesini dayatmaya çalışan insanlar genellikle bunu yapar. Sonrada ban yer. Sen günlük rutinini bozma, kolonyanı iç, odana 100'ye 150 Zoro posterini as yeniçeri gibi gez ortalıkta. İyi geceler.

Bi Luffy'le Katakuri'nin ilk karşılaştığı anı düşün, bir de King'le Zoro'nun. Bence ortada problem yok, yani bariz King üstün diyemeyiz. Tamam King şekil yaptı ama Zoro'da kafasını alıyordu az kalsın. Şu an için aynı kulvardaki iki adam savaşıyor, anlık olarak birbirlerine üstün gibi gözükmelerinde problem yok, savaş bu, bir adım ileri iki adım geri.
Luffy ve Kata'nın ilk karşılaşması gibi diyorsun hem King ile Zoro'nun ki de pek farklı değil. Kılıçları kaybediyor, ilk ciddi atakta adadan düşecekken zor kurtuluyor Zoro.
Bunun üstüne de nefes nefese kalmış vaziyette duruyor King karşısında. Kafa alma işi o kadar kolay değil, bak muhtemelen göreceğiz bu adam Zoro'dan ciddi hasar yese de kalkıp dövüşecek. Şuan Zoro bu adam ile aynı seviyede değil, bak ''şuan'' diyorum gösterdikleri kadarıyla. Yani adam Zoro'yu ada dışın yolluyor, kılıçlarını falan alıyor elinden ama Zoronun sadece 1 saldırısı var o da maskesini falan kırıyor hasar bile yok. Dediğim gibi Zoro da nefes nefese kalıyor bu süreçte...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık