Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
Zoro orada zaten ölü haldeydi. Kendi bitkin düşmüş yaralanmış halinin üzerine luffynin acılarını aldı. Adam kendi acılarının üstüne + luffynin acılarını alıyor. Gitmiş ozla dövüşmüş. ryuma ile dövüşmüş. Yorulmuş. O haliyle zombi gibi gitmiş zar zor nefes aldığı halde kuma ile dövüşmüş. Ki aynı durumdaki sanji bir kılıç darbesi ile bayıldı. Düşün artık hallerini. Tayfa bile sınırındasın öleceksin falan diyor adam gene de kuma ile dövüşüyor. Ayakta duracak zaten hali kalmamış. Üstüne luffynin acılarını alıyor. Gene de ayakta kalıyor. Bari burada adamın hakkını verin be. Adamın saf dayanıklılığı luffye 2 gömlek tepeden bakıyor.
Bu Sanji'nin dayanıklılığını gösterir. Sen Luffy ile kıyaslıyorsun. Luffy sanki boş yaptı arc boyunca kimse ile vs atmadı yorulmadı vs. Ayrıca o yere kadar Luffy nin aldığı hasar kadar Zoro hasar almadı. Hasarları yakın olabilir ama aynı değildir. Nightmare moduna girdi herif neler neler. O esnada Luffy uyanık olup o tarz bir şeyi kabul etmiş olsaydı en kötü ihtimal Zoro gibi olurdu. Oda'nın hiç bir zaman kaptandan daha güçlü-dayanıklı bir üye çizeceğini düşünmüyorum. Yakın çizebilir ama daha üstün kılmaz. Benim düşüncem bu yönde. :fool:

Son düzenleme:
Yahu ben süpernovalar ezik dedim mi ? Niye inatla herhangi birinizle bir konu hakkında tartışamıyorum yahu.İlla konu açılıp bulanacak :D Kide ezik diyenler Luffy ve Zoro fanları idi.O günleri unutmadık çok şükür.Bunlar farklı bir günün mevzusu.Zoroya çok güçlü abi süpernova diyen adamlar Killerı en güçsüz adlediyordu.
Yahu benim Supernovalar hakkında bir şey demem için, senin onlara ezik mi demen gerekiyor? Örnek vermek için kullandım. Bak konuyu yine sizinle tartışılmıyora getirmişsin sıkmadı mı bu iş? :D
Kid'e ezik diyenler, Zoro'cular değildi, yani en azından ben demiyordum ama her neyse senin şimdi, daha gücünü görmediğin adama şunu bunu yapamaz demenin, Kid'e denilenden farkı ne? Bence bir fark yok.
Ben Zoro'ya güçlü deyip, Killer'a ezik de demiyorum. Tam tersi Kid ile beraber kurmuşlar tayfayı ve çocukluk arkadaşları. Yani bir sorun olmaması lazım. Senin Kid için düşündüklerin ve ona yapılan eziklemenin, Zoro'ya yapılandan bir farkı yok.
Neyse bunları geçelim.Bak kendin bile ne kadar güzel diyorsun kendi zaafından dolayı dövüş uzadı diye.Yani Sanjiden sapıklık zaafını çıkartınca mr2yi çok çooookkk daha rahat yenecekti demek bu.Ek olarak Jyabura kim dediğin arkadaş cp-9 içersinde hareket halinde iken tekkai yapabilen tek adam ki İlk başta Zoronun rakibi olarak tasarlanmış olmasına rağmen hem kurt hem kılıçustası olmayacağından Kaku tasarlanmış daha sonradan.
Yahu Mr 2 kim? Bu arada Sanji'nin dövüş sonunda kemikleri kırılmıştı, kendi ağzı ile söylüyor ve mr2 suratını düzelttiğinde baya dövüşüp birbirlerini mahvediyorlar hangi rahatlık? Bence bir daha oku o dövüşü. Zaafı olmasa ne demek? Zaaf zaten güçsüzlük değil mi? Olmasaymış Zaafı.

He hareket halinde tekkai yapınca ne oluyor? O zaman Lucci den de daha donanımlı öyle mi? İlk başta Zoro'nun rakibi olarak tasarlanmış diye bir şey duymadım ama varsa da durum ortada. Demek ki daha güçlü bir şey tasarlamış işte Zoro için.
Dorukileri kimden duydun bilmiyorum ama sana gerçek sayıları vereyim.

Lucci-4k
Kaku-2200
Jyabura-2180

yani Kaku ile jyabura daha ne kadar denk gösterilirler bilmiyorum.Sanji Dj açmadan da gayet Jyabura ile dövüşüyordu.2 küsür binlik dorukiyi tekkai halinde iken parçalıyordu nerdeyse düz tekmesi ile.Bunların hepsi mangada var istersen sayfa ile teker teker gösteririm.Diğer yandan Zoro tüm teknikleri ile Kakuyu aşamıyordu.Kaku tüm teknikleri karşılıyor veya kaçıyordu.Buna rağmen tek attı haahhaha :D Dövüş zekası gökten power-up inmesi ise haklısın.Ben öyle olduğunu düşünmüyorum.
Ben dorikilerin böyle olduğunu biliyorum zaten. Kaku üstün işte? Hem bu Dorikiler nasıl Zoro ile Sanji'nin güç dengesini belirliyor? İkisi de dövüş sonunda öldü mü? Hayır. İkisinin seviyesinin nereye kadar gidebileceğini düşmanlarına bakarak ölçemezsin. Belki 3500 lik adam gelse Sanji düşecek, Zoro devam edecekti.
Hayır sürekli komiklik olsun diye kapışan Zoro ile Sanji'nin bir birleri ile dövüşmüşlüğü yok ama Zoro ile Luffy'nin var. Demek ki istese yapabiliyor Oda. O zaman Sanji ile Zoro'yu denk görüyorsa giderdi Luffy ile Zoro dövüşü gibi bir şey yapıp kapıştırır ve denk gösterirdi. Ama öyle bir şey yok. Ne var? Zoro vs Luffy :D

Zoro da Ashura açmadan önce dövüşebiliyordu, dövüşmek önemli değil, İşi bitirmek önemli. O zaman iki kere bak bir kerede değil, iki kere dj kullanmadan yenseydi Sanji?

Bende sana Zoro'nun dövüş içinde Kaku'yu kesebildiği yeri atabilirim :D Sonra Kaku hem doriki olarak üstün, hem kılıç ustası, hem cp9 tekniklerini herkes gibi kullanabiliyor, sonra adam meyve yiyor ve zeki bir adam olduğunı gördük meyveyi nasıl kullandı. Meyve'nin kaku'ya verdiği savunma ve saldırı gücünü görmüşsündür herhalde? Bina falan doğruyordu adam. Sonra Zoro bir teknik açıp tek atıyor, hatta gelen saldırıyı kesiyor adam. Sanji ise açtığı yeni teknik ile iki kere vuruyor? Yani dediklerin yine bir şey ifade etmiyor.
Diğer konu ise ikinci adamlık mevzusu.İkinci adam dediğin kişi 100 bölüm yoktu mangada.Keza Sanji de 100 bölüm yoktu.O yüzden diyorum tayfa odaklı seri sadece Luffy odaklı bir seri oldu diye.
100 bölüm yok tamam ama onun sebebi için Wano'ya saklıyordedik. Wano da bir şey olmaz ise tamam dersin de daha görmedik gücünü. Wano dan sonra bol bol görürüz Zoro;'yu merek etme :D Hem biri Oda'nın kendi ağzıyla kaç kere dediği ile " One Piece'in temel 3'lüsü" içinde. Diğeri ne? Sonra Luffy ana karakter olsun, odak ona olsun. Peki bunu Zoro'nun gücü ile alakası ne? Sonuçta yine 2.kişi ve güç olarak yine alır başını gider. :D

Bu Sanji'nin dayanıklılığını gösterir. Sen Luffy ile kıyaslıyorsun. Luffy sanki boş yaptı arc boyunca kimse ile vs atmadı yorulmadı vs. Ayrıca o yere kadar Luffy nin aldığı hasar kadar Zoro hasar almadı. Hasarları yakın olabilir ama aynı değildir. Nightmare moduna girdi herif neler neler. O esnada Luffy uyanık olup o tarz bir şeyi kabul etmiş olsaydı en kötü ihtimal Zoro gibi olurdu. Oda'nın hiç bir zaman kaptandan daha güçlü bir üye çizeceğini düşünmüyorum. Yakın çizebilir ama daha üstün kılmaz. :fool:
Kaptandan daha güçlü değil zaten. Ama daha dayanıklı. İlla her kulvarda luffy daha iyi olacak diye bir şey yok. Senin o luffy şunları yaptı dediğin hepsini zoro kendine aldı işte. kendi acıları + luffynin acılarını aldı. Buradan çıkan sonuç zoro daha dayanıklıdır. Zoro o kadar hasar almadı demişsin. Herif ayakta zor duruyordu. Her yeri kan içindeydi be. Luffy olsaydı şöyle olurdu böyle olurdu bırakalım. Adam olsaydı da ayakta kalsaydı uyumasaydı derim ben de alla alla :D

Kaptandan daha güçlü değil zaten. Ama daha dayanıklı. İlla her kulvarda luffy daha iyi olacak diye bir şey yok. Senin o luffy şunları yaptı dediğin hepsini zoro kendine aldı işte. kendi acıları + luffynin acılarını aldı. Buradan çıkan sonuç zoro daha dayanıklıdır. Zoro o kadar hasar almadı demişsin. Herif ayakta zor duruyordu. Her yeri kan içindeydi be. Luffy olsaydı şöyle olurdu böyle olurdu bırakalım. Adam olsaydı da ayakta kalsaydı uyumasaydı derim ben de alla alla :D
3 arc beli doğrulmadı adamın.:D Dayanıklılıkta imkanı yok bir Luffy olmasının. Bir defa arada rakip farkı var. O da hasar farkı ve savaşın uzun sürmesine kadar gidiyor. Zoro o kadar tecrübe yaşamıyor. Daha geçen arc ton işi dayak sadece Kata'dan yedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık