Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Gözlem Haki

Zoro'nun kötü olan neyi var? :D Herhangi bir faktörde olayı kılıç ustalığı ile bağdaştırıyorsunuz.

-Dayanıklılık diyoruz ama kılıç ustası...

-B.haki diyoruz o kılıç ustasının asıl özelliği.

-K.haki deniliyor olmazsa olmaz kılıç ustası için deniliyor.

-Hız deniliyor hiç mi başka kılıç ustası animesi izlemediniz orada hızın önemi ortada deniliyor.

-Fiziksel güç deniliyor kılıç ustaları buna çok önem verir deniliyor.

-H.haki deniliyor adamda daha ortaya çıkmadığı halde varmış gibi yorum atılıyor.

Artık başka bir faktör kaldı mı bilmiyorum ama varsa siz söylersiniz zaten.:D
Zaten kötü olan bir yanı yok. Luffy güç, hız, silahlanma, dayanıklılıkta vs 10 ise, Zoro da 9'dur. Gözlemde farkı attı o ayrı.

Zaten kötü olan bir yanı yok. Luffy güç, hız, silahlanma, dayanıklılıkta vs 10 ise, Zoro da 9'dur. Gözlemde farkı attı o ayrı.
Genel anlamda zayıf oldukları yönler var. Şimdi Zoro evet dayanıklılık ve b.haki olarak öne çıkabilecek çapta bir karakter. Ben hatta b.hakisi Luffy'den sağlam dönmüş bile olabilir diyorum. Ama şimdi hızıdır fiziksel güçtür k.hakidir bunlar da çok gelişmiştir diyemiyoruz çünkü bunlarla çok fazla sıyrılmadı. Katakuri k.hakisi ile acayip bir fark yaratıyor. Kaido için fazla bir şey görmedik ama sırf cizimi ile bile bu adam fizik kanunlarına aykırı diyorsun. Big Mom'a bir şey işlemiyor. Bu anlamda konuşuyoruz. Yoksa genel anlamda herhalde belli bir seviyenin üstünde her şeyde. Öyle de olmalı.

Ama gelip Zoro da k.haki de iyi bir seviyededir iddiasında bulunuyorsan ve hani o her zaman tetikte olması gereken kılıç ustasının bir kaç arc öncesinde kılıcını çarptırdığını hatırla derim.:D

Dayanıklılık ve silahlanma da Zoro daha iyi. Adamın en büyük özelliği bu. Luffy kaptan diye her kulvarda en iyi olmak zorunda değil. Wb en güçlü adamdı ama ölü gibi yavaştı

Genel anlamda zayıf oldukları yönler var. Şimdi Zoro evet dayanıklılık ve b.haki olarak öne çıkabilecek çapta bir karakter. Ben hatta b.hakisi Luffy'den sağlam dönmüş bile olabilir diyorum. Ama şimdi hızıdır fiziksel güçtür k.hakidir bunlar da çok gelişmiştir diyemiyoruz çünkü bunlarla çok fazla sıyrılmadı. Katakuri k.hakisi ile acayip bir fark yaratıyor. Kaido için fazla bir şey görmedik ama sırf cizimi ile bile bu adam fizik kanunlarına aykırı diyorsun. Big Mom'a bir şey işlemiyor. Bu anlamda konuşuyoruz. Yoksa genel anlamda herhalde belli bir seviyenin üstünde her şeyde. Öyle de olmalı.

Ama gelip Zoro da k.haki de iyi bir seviyededir iddiasında bulunuyorsan ve hani o her zaman tetikte olması gereken kılıç ustasının bir kaç arc öncesinde kılıcını çarptırdığını hatırla derim.:D
K.hakisi Law gibi bence. Zou'da Carrot'u ikisi aynı anda seziyor. PH'de ise kaçarlarken yine Sanji'yle beraber Vergo'yu sezmişlerdi. Balıkadam Adası'nda keza Caribou'yu Zoro da sezmişti. Bunlar bence kalburüstü demeye yeterli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık