Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roman Okuma Kulübü

Tamamdır, katılmak isteyen zaten dahil olur herkesin ismini yazmaya gerek yok bence, okuyan yorumunu yapar herhalde.
O zaman uzun zaman sonra ilk kitabımızı kim seçiyor?

Konuyu açan kişi olarak fikrimi yazayım. Öncelikle çok güzel harikulade bir fikirdi :D Ne var ki benim yoğun olduğum bir döneme geldiği için ve öteki üyelerin de başka meşguliyetleri olduğu için devam ettiremedik. Buradaki birincil unsurlardan biri okumaya yeterli vakit ayırma. Bunu herkes yapabilir fakat ayrılan saat yani okunan sayfa önemli. Bu yüzden belirtilen sürede bitirilememe gibi sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden her gün atıyorum 20 sayfa(30-40 artık size kalmış) okunmaya göre hesaplama yapılmalı. Yani bir kitap 140 sayfa ise her gün 30 sayfa okunması yönünden hesaplanırsa 4 ya da 5 gün süre verilmeli.
Bunun dışında üyelerin okuma çizelgesi farklı olabilir. Kişinin okumak istediği kitaplar vardır ve o kitapları okumak için onlarla da ilgilenmesi gerekebilir(mesela benim şu an 20-25 kitaplık listem var). Bu yüzden tek bir kitap belirtildiği takdirde yine buradakine benzer bir sorun çıkma ihtimali var. Bundan kurtulmak için herkes okumak istediği kitabı yazabilir ve discordda bununla ilgili konuşabilir. Fakat böyle olduğu takdirde romanlar için spoilerlık durumlarda doğar ya da okuyucular arasında bir bütünlük sağlanamaz bu yüzden pek de makul bir fikir değil.
Bir şekilde umarım işin içinden çıkar ve devamlılığını getirirsiniz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık