Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Roger'ın Reenkarnasyonu

• Konbuyu başlatan Teorist D.
  • Başlangıç tarihi
@Teorist D.
Bir defa hesap hatan var. Ace ,Roger öldükten 20 ay sonra doğuyorsa ve Roger ölür ölmez bir rahme düşüyorsa ve bu 9-9.5 ay gibi bir süreyse Luffy , Ace'den 10 ay büyük olur. Diğer şeylerede değineceğim ama hesabının yanlışlığını belirtmek istedim.

Ayrıca Roger'ın sözleri WB'nin sözleri yanlış anlaşılmış. Geçen bir irade söz konusu. Ama bu iradeyi farkettiyseniz kişinin kendisiyle alakalı bir olay. WB diyor ki sen de D.nin iradesine sahipsen göster bana bu çağın ötesinde yatan şeyi gibi bir şey diyor. Bu zaten D. olduğunu bildiği bir adam için söylüyor. Durum böyleyken bu olay bu şekilde kan ile alakalı olarak geçen bir şey değil. Öyle olsa WB gidip Teach'e sen onlardan değilsin demezdi.

WB ölen Ace içinde onunda iradesini bir gün birileri yaşatacak diyor. Ve o ara Luffy gösteriliyor. Luffy Ace'in iradesinide sürdürüyor bu daha çok sembolik bir olay. Görüyoruz ki Luffy 2 yıllık eğitiminden sonra şunu diyor. Öncesinde Kizaru'dan sebep ve bir takım olaylardan sebep gelişen olaylar ışığında artık kaçmayacağım diyor. Ben bu huyumu 2 sene öncesinde bıraktım diyor. 2 sene öncesi Ace'in öldüğü zamana denk geliyor.

Reenkarne olayı varsa ve ne zaman başladıysa o zaman aslında bu olayı gerçekleştirebilecek bir kişi var anlamına geliyor. O adamda yüzyıllar boyunca hep reenkarne oldu anlamına gelir. O zaman Roger diye bir karakter de olmaz Luffy diye de. Sanki 800 yıldır bu adamın işi gücü yeniden doğup bu amacı gerçekleştirmek gibi algılanır. Ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum.
Bunu yazmak için gelmiştim.
+
Rogerlar, kayıp yüzyılı dünyanın sırrını D'nin iradesini falan hep Raftel'de öğrendiler muhtemelen. Bu bilgi orada da olurdu ve Rayleigh bilirdi. Bunu bilen adam da hiç olmadı beklerdi böyle birini.

Ayrıca WB'nin sözleri yine yanlış oluyor. Roger'ın beklediği adamdan bahsediyor? Roger kendini niye beklesin eğer yeniden yaşama geri döneceğini biliyorsa?

Şimdi şöyle bir durum var; Roger reenkarne olduğunu nasıl biliyor? Yani bunu nasıl anlamış olabilir? Bir önceki beden, bir sonraki bedenin kim olacağını bilmiyor. Ruh, yeni bedeninde hiçbir şey hatırlamıyor. Poneglyp'de ne yazıyor da Roger her şeyi anlıyor ve bu kişinin kendisi olduğundan emin olabiliyor?

Bir ihtimal ''her şeyin sesini duymak'' ile bağlanabilir. Yani sadece Roger sesi duyduğu için kendisi olduğunu anlamıştır falan. Bunun dışında bir çıkış bulamadım.

Bu D'nin arzusu tam olarak nasıl aktarılıyor, aslında bu durum reenkarne'ye bağlanabilir. Reenkarne için yeterli altyapıda var.

Ama reenkarne pek bir basit kaçıyor. Yüzyıllardır denemişler ve en sonunda ortam şu an müsait olduğu için başarmış olurlar her ne peşinde iseler. Yani başarı esnasında içinde bulundukları çağ düşmanları için en zayıf çağ halini alıyor ve amaca ulaşılmış olunuyor.

Reenkarne yapması hoş olmaz ama dediklerinde olan şeyler. Ben yapacağını sanmam, Oda'ya kalmış. Ellerine sağlık.

Roger'ın ruhunu taşıyan biri aşırı güçlü olurdu. Luffy gelişerek geldi buralara, serinin ruhuna ters gibi gözüküyor.

Teori cok olanaksiz derdim ancak olmeyecegim ortak olayı yüzünden olası göründü gözüme.
Anket de koy istersen.

suç oda da roger da ne varsa luffye de yükledi aynısını o yüzden böyle düşünüyo insanlar gerçi japon-asya kültüründe reankarne çok gündemde bir olay o yüzden belki ilerde her şeyi böyle bağlar

suç oda da roger da ne varsa luffye de yükledi aynısını o yüzden böyle düşünüyo insanlar gerçi japon-asya kültüründe reankarne çok gündemde bir olay o yüzden belki ilerde her şeyi böyle bağlar
Kişilikleri benziyor ama herkesin yeri geldi mi belirttiği bir şey var. Roger bildiğin katledip öldürüyormuş insanları. Kişilikleri benzemesi reenkarne olmayla alakalı değildir. Zaten seride iradenin miras kalmasından felan bahsediliyor. İlla Roger'ın belli bir iradesi de Luffy'de olabilir. Nasıl aktarılıyor bilmiyorum ama bugün Ace'in iradeside Luffy'de yaşıyor WB'nin deyimiyle. İşte sembolik olabilir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık