Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Luffy'nin Bahsettiği Hayal Ne Olabilir?

Hemen hemen her veledin söyleyebileceği bir şey o. Bu kadar basit bir şey çıkacağını sanmıyorum.
Çocuksu bir şey çıkacak, o kesin. Ben de tanrıları yenecek güçte olacağım tarzı bir şey söylediğini sanmıyorum. Luffy'nin arayışı ne güç ne de yönetmek, özgürlüktü. Karaktere yakıştıramıyorum o sözü.

Son düzenleme:
Bence bir rütbeye erişmekten bahsediyor. Çünkü bu olduğunda ben... diyor. Belki kafasından uydurduğu bir şeydir ama bir büyük ihtimalle bir ünvan'a sahip olmak istiyor.

Üye silindi 5781

Çocuksu bir şey çıkacak, o kesin. Ben de tanrıları yenecek güçte olacağım tarzı bir şey söylediğini sanmıyorum. Luffy'nin arayışı ne güç ne de yönetmekten, özgürlüktü. Karaktere yakıştıramıyorum o sözü.
Ace ile Luffy FB'sinin önemi burada ortaya çıkıyor zaten.
Bu ikili fb başından sonuna kadar sidik yarışı içerisindeydi. Birbirleriyle hep kapıştılar , birbirleriyle çocukça diğerlerinden daha iyi olacağını savundular. 3 kardeş de zaten kendi tayfasını kurmak istiyordu. Hiçbirisi başkasının emri altına girecek adam değildi. Buradan nereyi bağlamak istiyorum , şuna bağlamak istiyorum.
Ace geliyor diyor ki ''Herkesi yeneceğim , en güçlü korsan olacağım , herkes ismimi duyacak , çok şöhretli olacağım.''
Luffy bunun arkasında kalır mı?
''Dünyanın en özgür insanı olacağım.'' der mi? Oden buna bu kadar şaşırır mı ? Sanmıyorum.
Luffy vitesi bir kere arttırarak
''O zaman ben tanrıları bile devirecek güçte olacağım.'' tarzda bir şey demiştir diye düşünüyorum. Tam olarak bu cümle olmayabilir ama Ace'in arkasında kalmayan bir hayal olduğunu savunuyorum.
Özgür olma isteği bence fazlasıyla arka planda kalıyor Ace'ten.
Parti düzenleme vesaire hani bir yere kadar daha mantıklı geliyor özgür olmaktan ama onu da Oden'in şaşırması soru işareti bırakıyor , yazıda da dediğim gibi eğer çok saçma olduğu için şaşırdıysa olabilir ama öbür türlü uymuyor ona da.

Sen de demişsin çok çocukça diye. Hemen hemen her velet söyleyebilir demek ki.

Bilmiyorum. Olabilir. Ama çok mantıklı bir şey beklememek lazım. Wb falan da dalga geçiyordu çünkü. E allahı geçicem demek de komik bir şey zaten. :D
Bir çok veledin pervasızca söyleyebileceği bir şey bence.

Çocuksu bir şey çıkacak, o kesin. Ben de tanrıları yenecek güçte olacağım tarzı bir şey söylediğini sanmıyorum. Luffy'nin arayışı ne güç ne de yönetmek, özgürlüktü. Karaktere yakıştıramıyorum o sözü.
Doğru karakteriyle de tezat kalıyor.

Üye silindi 5781

Sen de demişsin çok çocukça diye. Hemen hemen her velet söyleyebilir demek ki.
Bir çok veledin pervasızca söyleyebileceği bir şey bence.
Ben demedim çok çocukça diye , Whitebeard diyor.Hani bu dediğine bakarsak Roger ve Luffy ne dediyse hemen hemen her velet söyleyebilir.
Hazine bulunca gerçekleşiyor bu olay bu arada , hani bunun da altını çizmekte yarar var. Luffy'nin özgür olması için Dünya Hükümetini devirmesi gerekiyor , Roger KK olduğunda bile parti yaparken ''Denizcilerin bizi görmediği bir yerde yapalım.'' sözünü sarfediyor. Luffy'nin Sabaody'de Rayleigh'e söyledikleriyle Oden FB'sindeki olayların arasında bir çelişki var bu anlamda.
Bana kalırsa özgürlük olmaz ama parti yapalım olabilir eğer Tanrı konusuna değinmezse Oda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık