Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Roger Korsanları ve Beyazbıyık Korsanları'nın Denk Dövüşmeleri Mantıklı mıydı?

İki korsan tayfasının denk dövüşmesi size mantıklı geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    153
Rayın yaşlı halini kizaru paketleseydi o zaman. Garp neden denizciler iki efsane ile baş edemez dedi ray için.
İki kılıç tokuşturdular ve Ray kıçından solumaya başladı.Dovus devam etse Kizarunun alacağı bariz yahu.Ha Ray formda olsa yani genç halinde olsa dövüş ne olurdu bilemem.Wb için efsane falan dendi Denizciler çok çok rahat kazandı.Garp Sengoku terlemedi bile.

Benim takıldığım noktada o aynı durumda Luffy olsa yorumların nasıl olacağını bilmek insanı üzüyor.
Sende de bi Luffy takıntısı var.

19 yaşında Yonkou hatta KK olacak başka karakter var mı? Seri Shounen olduğu için bu yaşlarda zirve olacaklar. Ama geçmişe baktığımızda geçmişin zirveleri gençken o kadar güçlü değiller. Olay bu.

Tayfa 19 yaşında KK tayfası oluyor ama onlar dışında ya da şöyle diyeyim şu yeni nesil dışında kimse o yaşlarında zirvede değil. Bunun ayrımını yapman lazım.

Benim takıldığım noktada o aynı durumda Luffy olsa yorumların nasıl olacağını bilmek insanı üzüyor.
İyi de Luffy istisna ki.Seride karakterlerin büyük bir bölümü 20li yaşlarında çömezler.One Piece evreninde (istisnalar hariç) karakterlerin zirveye ulaştıkları yaş 40-50 yaşları.Bu sebeple 20 yaşındaki Marco,Jozu,teach,Vista muazzam güçte değiller bu dövüş sırasında.

Sende de bi Luffy takıntısı var.

19 yaşında Yonkou hatta KK olacak başka karakter var mı? Seri Shounen olduğu için bu yaşlarda zirve olacaklar. Ama geçmişe baktığımızda geçmişin zirveleri gençken o kadar güçlü değiller. Olay bu.

Tayfa 19 yaşında KK tayfası oluyor ama onlar dışında ya da şöyle diyeyim şu yeni nesil dışında kimse o yaşlarında zirvede değil. Bunun ayrımını yapman lazım.
Sizde bir Luffy takıntısı var. Luffy 20 yaşında zirve olacaksa 40-50 yaşlarda demek ki uzaya falan çıkacak.

1) Öncelikle Luffy o seviyelere çıkacaksa Roger tayfasına bakınca Zoronun da yonkou seviyesi olması Sanjinin falan acayip gelişmesi lazım ayak uydurabilmesi için.

2) Sabo kaç yaşında 22 adam Devrimcilerin komutanı ve amiral tutuyor. Ace 20 yaşında Beyazsakal Korsanlarının 2. Tümen Komutanı ve gücünü gördük. Demek ki bu yaşlarda güçlü olmak Luffye özgü bir şey değil.

3) Luffy evet bu yaşta potansiyeline binaen güçlü biri olacak seri sonunda ama bu Ya yonkouya yakın bir seviye Ya da en fazla yonkou olacaktır daha fazlasını pek tahmin etmiyorum Luffy’nin asıl gücü müttefik toplama gücü ve onu KK yapacak en büyük özelliği bu. Fark yaratacak özelliği...

4) Tüm bu bağlamda Ace, Sabo, Luffy amiral tutabilecek noktadayken bu yaşlarda olan Marco, Jozu ve Vista gibi adamlar Op meyveleri artı yeni dünyada en az 5 yıl geçirmeleri ki bu adamlar sıradan elemanlar değil potansiyeli olan elemanlar ve Beyazsakal gibi bir adamın yanında güçlü korsanlara karşı savaştan savaşa girerken nasıl gelişemiyorlar. Bana bunu anlatın bende onların bu tayfaları karşılayamayacağına ikna olayım.

İyi de Luffy istisna ki.Seride karakterlerin büyük bir bölümü 20li yaşlarında çömezler.One Piece evreninde (istisnalar hariç) karakterlerin zirveye ulaştıkları yaş 40-50 yaşları.Bu sebeple 20 yaşındaki Marco,Jozu,teach,Vista muazzam güçte değiller bu dövüş sırasında.
Luffy istisna değil yukarıda açıkladım. Bu seri Naruto değil Luffy seçilmiş değil özel farklı biri. Marcoların zirvede olmamaları güçlü olmadıkları anlamına gelmiyor. Bakınız: Koca Ana ve Kaidou Kayalar Korsanlarında iken güçlü değiller miydi? Güçlülerdi ama zirve dönemleri kadar güçlü değillerdi.

Wb tarafında oden vardı. Bu ikiliden güçsüz olsa da wb ve roger biraz kendi liglerindeymiş gibi davrandı bu adama hep. Wb sadece oden’e “kardeşim” diyor. Roger reyleigh’i yanında başkası da varken bile oden’in karşısına koymak istemiyor.

Onu da hesaba katınca çok anormal durmuyor. Ama sıkıntı şu ki marco falan burda baya genç. Marineford’a kıyasla daha güçsüz değiller mi?

Tabi roger ve wb’nin tam güç dövüşmediklerini de düşünüyorum açıkçası. Bu 2 karakter zirve hallerindeyken 3 gün dövüşürse ortada bi ada kalır mı? Wb ölü haliyle bile tek saldırıda marineford’u ikiye böldü. Hadi adayı geçtim bu ikili dövüşürken diğerleri nasıl arada kaynamadı?
İkisi de denktir şüphem yok. Ama ikisi de kendini tutmuştur bence. Tam hakilerinin, kuvvetlerinin eşit olduğunu ilk saldırıda ölçünce normal dövüşmüşlerdir derim.
İlk kısım dışında katılıyorum. Oden'in şaşırdığı haki tekniği Rayleigh'de de mevcut. Yani öyle Oden'e denk olmayı geçtim, Oden'i haşat eder muhtemelen.

Roger vs Newgate denkliği olması gereken bir şey. İki taraf da eşit ölçüde kendini tutmuştur en fazla.
Rayleigh, Oden'i Gaban karşılayınca içmeye gitmiştir.
Gaban vs Oden denk.
Biri vs 1. tümen komutanı denk.
Miçolar 2 vs 3 denk.
Zorlama tablo ama, içime sinmedi.

Bu odanın ilk zıçıp batırması değilki.Olağan bir durum.Mantık aramayı uzun zamandır bıraktım bu seride.Güç dengesi olayı zaten komple anaokulu seviyesinde oda nın.

Roger tayfasını diğer tayfalara göre daha iyi bekliyordum. O yüzden bizimkiler de ileride böyle olur demiştim ama artık öyle olacağını sanmıyorum.

Toplu savaş olmuş işte Marineford gibi ben öyle anladım.Eşleşmeler olmamış yani.
O öbürüne bir tokat atmış sonra kaçıp başkasına dalaşmış falan bana öyle geliyor.Ray konusunu düşünmek gereksiz o yüzden.Adamın gücü tescilli.

Ha belki 4 senede Zoro gibi katlanarak artmıştır gücü ona birşey diyemem bilemeyiz onları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık