Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger, Beyazbıyık ve Garp Arasındaki Güç İlişkisi

Eğer ki bu şekilde düşünüyorsan o zaman en güçlü ilk 4'ten bahset. O zaman da durumun berabere olduğunu görürüz. Normal insanlardan 2 kişi D.lerden 2 kişi olur. Ki bu benim sana bahsettiğim şey. Yine de durumdan böyle bahsetsek bile en baştaki adam olan WB'nin her halükarda Roger ve Garp ile dövüştürürsek hanesine 2 puan getireceği de ortada olur ve yine senin çelişkin devam eder. Yani iki savdan birinden vazgeçmen lazım. Ya D.ler özeldir ve Roger'ı WB'nin önüne koyarsın ya da ben WB fanıyım dersin.
Normal insanlardan iki kişi D'lerden iki kişi dediğin zaman zaten D'lerin özel olduğunu kabul etmen lazım, tüm geri kalan insanlar ile D'ler zirvede eşit sayı çıkarmışlar sen hala diyorsun ki bu durum benim görüşümü destekler :bilmem:

Bir tarafta tüm dünyanın çıkardığı iki kişi diğer tarafta D ismini taşıyan klan yada aile yada soy var ve hala özel olmadıklarını diretiyorsun. Bence daha fazla tekrara düşmeyelim sonuçta daha önce yazmadığımız çok bişey kalmadı, D işi açıklanırsa tekrar görüşürüz :good:

Önemsiz kılmak niye isteyeyim? Adamlar güçleriyle özel değiller. Yaptıklarıyla özeller zaten. Ben bundan bahsediyorum. Ama sizin çelişkiniz bile ortada. Üstün ırk diyorsunuz ama benim gördüğüm Garp'ı da ezikleyen sizsiniz. Dragon'u da fikir adamı yapan yine sizsiniz. Üstüne Luffy'i de ezmeye çalışan yine sizsiniz. ;)

D.Krallığı olarak düşünüyorum. Çünkü Antik Krallıktan yaşayan herkese D. ismi miras kaldı diye düşünüyorum. Clan olmadıklarını düşünme sebebim ise içlerinde dev bir D.nin olması. Ki bu veri benim savımı tamamiyle destekler nitelikte bir bilgidir.

Ortada kabullenilecek bir şey yok ki sen bana kabullen diyorsun. Bugün kendilerine Tanrı diyenlerin bile kanı farklı değil. Sadece zamanında bu baştaki isimler birleşip Antik Krallığı yendikleri için kendilerini böyle ilan ettiler. Yoksa özel kan özel güçler ve üstünlükten bahsedildiğini görmedim. Ki serinin geneline bakınca da D. olmayıp ya da Kutsal Ejder olmayıp bu iki grubun bile toplamından daha fazla güçlü insan var.

He bahsedilen Klan eğer ki belli kan bağları olmayan belli bir amaç için bir araya gelmiş topluluk anlamında ise ki ben kullanılmışsa bu şekilde kullanıldığını düşünüyorum o zaman klan olayı da olur o da bir engel çıkarmaz.
Yanlış düşünüyorsun.Şimdi klanın tanımına anlamına tam olarak baktım.Aşiretten biraz farklı bir topluluk olarak söylenmiş.Ortak bir atadan gelmeleri gereken sülaleler topluluğuymuş kısaca.Yani dev var diyorsun ama o devin o ortak atasıyla kan bağı yine vardır.Seride farklı melez çok adam gördük bu bir engel değil.

Aşiret gibi olmaları sayıca az olduklarını gösteriyor koskoca krallığa nasıl mal edebiliyorsun akıl alır gibi değil.Muhtemelen krallık içinde özel ve en tepedeydi bu adamlar savaşçıların içinde.Olay bununla alakalı.Klan oldukları da seride geçiyor nasıl düşünmüyorsun anlamadım mangayı da inkar et oldu olacak.

8 adamdan ikisiymiş.:/

Koca denizde 4 imparator var.Bu adamların sayıları zar zor 10 ediyor ve bu imparatorlardan biri D.
Daha nasıl bir kanıt istiyorsun.Adamlar bu 10 kişiyle %25'lik dilime girmişler.Ki onun dışındakiler de lord olan Law vs...Evrende milyonlarca kişi arasından kaç tane shichibukai çıkabiliyor ? Neyse ne yazsam anlamazsın gerçi.

Dragon fikir adamı dememiz ezik dememiz anlamına da gelmiyor ciddi bile olsak.Bu adam her halükarda çok güçlü biri onu güç skalası bakımından söylüyoruz.

roger 100
wb 97
garp 96
rayleigh 94

zamanında böyle olduğunu düşünüyorum ki rogerın kendisi ve tayfası da çok çok özeldi. o yüzden wbyi falan çok takmamıştır hani.d

Normal insanlardan iki kişi D'lerden iki kişi dediğin zaman zaten D'lerin özel olduğunu kabul etmen lazım, tüm geri kalan insanlar ile D'ler zirvede eşit sayı çıkarmışlar sen hala diyorsun ki bu durum benim görüşümü destekler :bilmem:

Bir tarafta tüm dünyanın çıkardığı iki kişi diğer tarafta D ismini taşıyan klan yada aile yada soy var ve hala özel olmadıklarını diretiyorsun. Bence daha fazla tekrara düşmeyelim sonuçta daha önce yazmadığımız çok bişey kalmadı, D işi açıklanırsa tekrar görüşürüz :good:
Yalnız senin bahsettiğin şekilde bahsettim. Yoksa geriye kalanların çoğu D. değil. Amiraller, Kaido, Big Mom, Shiki gibi bir sürü daha isim var. Her halükarda çelişiyorsun Feritciğim.:D

Yanlış düşünüyorsun.Şimdi klanın tanımına anlamına tam olarak baktım.Aşiretten biraz farklı bir topluluk olarak söylenmiş.Ortak bir atadan gelmeleri gereken sülaleler topluluğuymuş kısaca.Yani dev var diyorsun ama o devin o ortak atasıyla kan bağı yine vardır.Seride farklı melez çok adam gördük bu bir engel değil.

Aşiret gibi olmaları sayıca az olduklarını gösteriyor koskoca krallığa nasıl mal edebiliyorsun akıl alır gibi değil.Muhtemelen krallık içinde özel ve en tepedeydi bu adamlar savaşçıların içinde.Olay bununla alakalı.Klan oldukları da seride geçiyor nasıl düşünmüyorsun anlamadım mangayı da inkar et oldu olacak.

8 adamdan ikisiymiş.:/

Koca denizde 4 imparator var.Bu adamların sayıları zar zor 10 ediyor ve bu imparatorlardan biri D.
Daha nasıl bir kanıt istiyorsun.Adamlar bu 10 kişiyle %25'lik dilime girmişler.Ki onun dışındakiler de lord olan Law vs...Evrende milyonlarca kişi arasından kaç tane shichibukai çıkabiliyor ? Neyse ne yazsam anlamazsın gerçi.

Dragon fikir adamı dememiz ezik dememiz anlamına da gelmiyor ciddi bile olsak.Bu adam her halükarda çok güçlü biri onu güç skalası bakımından söylüyoruz.
Garp'ı itin bir tarafına sokuyorsunuz güç anlamında ve benim hatırladığım siz Dragonu'da fikir adamı diye yeriyordunuz güçlü olarak görmüyordunuz Emre. Yani şimdi burda kırmanın bir anlamı yok. Yıllar sonra D. açıklanır bu konu ancak netleşir. Ama D.ler özel çıksa bile sizin şu noktada çelişkilerinizden arınmanız lazım. Çelişki olarak bahsettiğim ise senin Garp ve Dragon'a olan bakış açındır Ferit'in ise WB'yi en öne koymasıdır.

Yalnız senin bahsettiğin şekilde bahsettim. Yoksa geriye kalanların çoğu D. değil. Amiraller, Kaido, Big Mom, Shiki gibi bir sürü daha isim var. Her halükarda çelişiyorsun Feritciğim.:D
Argümana bak. :S He yav he onlarda D. olsun hepsi D. olmak zorunda güçlü adamların.Aynada kendileriyle dövüşsünler.Nasılsa şu an evrende yüzlerce D. var zaten.Adamların sayıları sınırlı.Emin ol şu an çok daha fazla sayıda olsalar o saydığın adamlar gelişip yükselirken onları bir şekilde ekarte eder onların yerine geçerlerdi.Bir Shiki,Mom,amiraller falan olamazdı mesela güçlenirken ezecekleri için o adamlar şu anki seviyelerine gelemezlerdi.Besin zinciri gibi düşün.Çünkü bir adım önde olan birileri olacaktı hep.Mesela amiral olacaklar 3 kişi alıyorlar.Bizim logia üçlüyü seçmezlerdi D. olanlar onları geride bırakacağı için D. olanlar amiral olarak seçilirdi.

Argümana bak. :S He yav he onlarda D. olsun hepsi D. olmak zorunda güçlü adamların.Aynada kendileriyle dövüşsünler.Nasılsa şu an evrende yüzlerce D. var zaten.Adamların sayıları sınırlı.Emin ol şu an çok daha fazla sayıda olsalar o saydığın adamlar gelişip yükselirken onları bir şekilde ekarte eder onların yerine geçerlerdi.Bir Shiki,Mom,amiraller falan olamazdı mesela güçlenirken ezecekleri için o adamlar şu anki seviyelerine gelemezlerdi.Çünkü bir adım önde olan birileri olacaktı hep.Mesela amiral olacaklar 3 kişi alıyorlar.Bizim logia üçlüyü seçmezlerdi D. olanlar onları geride bırakacağı için D. olanlar amiral olarak seçilirdi.
He Saul da zaten Aokiji'den tek yememişti. O da Koramiraldi Aokiji de Koramiral'di? Ne farkı vardı? Yoksa Saul'un zamanı mı gelmemişti?

Şu seride Beyazsakal'ın maruz kaldığı handikapları alıp da Beyazsakal performansı gösterecek tek kişi Roger olabilir. Ona da olabilir diyorum. Gücüne değinilirse yorumlarız.

Önce zehirlen,
Sonra böğrüne kılıç ye,
Sonra kalp krizi geçir,
Sonra kan kus,
Sonra organların kızarsın,
Sonra yüzünün yarısı gitsin,
Sonra yüzlerce mermi, top ve kılıç yarası al.

Tüm bunlara rağmen koskoca amirali yerin dibine yolla ve 550 milyonluk adamı yenen kişiyi baba diye yalvart.

Garp bu handikapların yarısını alsa ölmüştü muhtemelen. Bırakın amiral gömmeyi, Teach gömmeyi...

Garp'ı itin bir tarafına sokuyorsunuz güç anlamında ve benim hatırladığım siz Dragonu'da fikir adamı diye yeriyordunuz güçlü olarak görmüyordunuz Emre. Yani şimdi burda kırmanın bir anlamı yok. Yıllar sonra D. açıklanır bu konu ancak netleşir. Ama D.ler özel çıksa bile sizin şu noktada çelişkilerinizden arınmanız lazım. Çelişki olarak bahsettiğim ise senin Garp ve Dragon'a olan bakış açındır Ferit'in ise WB'yi en öne koymasıdır.
+1. Yazmaya üşendiğim şeyleri yazmışsın.

Konuya cevap vermeyip bunlarla ilgilenmen düşündürücü ama cevap vereyim.Garpa bakış açımız karakterle alakalı Dragon'a da öyle sayılır.Fikir adamı olayı da şakayla karışık beklenti meselesi biliyorsun.O adam fikir adamı bile olsa ölüsü bile sabo eder biliyorsun.Garpa da ne zaman ezik dediğimi gördün.Kk seviyesinde görmüyorum sadece bu mu bir tarafa sokmak oluyor.

He Saul'da zaten Aokiji'den tek yememişti. O da Koramiraldi Aokiji'de Koramiral'di? Ne farkı vardı? Yoksa Saul'un zamanı mı gelmemişti?
Sayılarının fazla olmasından bahsediyorum.2 tane D. gördük denizci olan.Biri garp çok güçlü diğeri de Saul.Eğer daha çok olasılık olsa daha çok denizcilere giren D. olsa Garp benzeri çok adam görürdük diyorum.Saulun illa amiral olması gerekmiyor.Her D. %100 başarı sağlayacak diye bir şart yok.Ama Kuzan'ın aşiretinden bir tane adam çıkar o da Kuzan olur.Fakat Saul'un yani D.klanından 5 - 6 tane çıkar ve çıkanlarda Kuzan'ı aşacak adamlar olabilir bundan bahsediyorum.Çok az D. bu şansı elde edebildiği ve sayıca az oldukları için gördüğümüz sadece Garp oldu üstün seviye olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık