Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
Forumu yıllardır takip ediyorum kayıt tarihine bakmayın bu forumdan önce Mangatürk'ü.

Yıllardır farkında olduğum şey, ilk zamanlar söylediğim gibi kılıç ustalarının seride 1-0 önde olduğudur.

Ahahahah,uhuhuhu deyip 3 devrik cümle,2 yanlış kelime yazmak yerine gerçekleri konuşalım.

Ana karakteri kolay kolay kılıç ustaları ile vs attırmıyor şimdi şunu ayıralım.

1-) Kaido'nun dediği gibi ve benimde analiz ettiklerime göre Luffy'nin yumrukla fiziksel hasar alması, kesici,delici,ezici silahlara nazaran daha az. Özellikle Kesici kategorilerdeki silahlar. (kaidonun kanabosu değil)

2-) Mihawkın tek kesişinin ana karakterin kollarının koparılması imgeseliyle bunu bize göstermesi.

3-) Marshall d teach gibi diğer karakterlerinde kesici aletlere zaafı olması ve çok çabuk aradan çıkarılmaları. (Law vergoyı elleriyle ayıramaz en nihayetinde kılıca ihtiyaç duyuyor.

Siz seriye objektif bakmadığınız için herkesi bir karakterin fanı sanıyorsunuz :) Lucci en sevdiğim çarlardan da olsa Mihawk bu seride vücuduna tek çizgi atılmamış karakter.

Varsa hodri meydan,buyrun.
Kılıç olayı korkak ezik işidir seride.Birde uzaktan silahla vur kaç yapma olayı.Adam gibi adamlar herzaman beden gücüne dayalı yakın dövüşenlerdir.Şimdi Zoro ya bakalım misal.Elinden silahları al koca bir hiçdir.Usoop ile kılıç olmadan vs yapsın usoop kazanır.Mihawk da aynı şekilde.O nedenle kılıç sahiplerini güçlü olarak söylerken ağır basan hep kılıçları olmuştur.Misal Zoro dandirik sıradan bir kılıç ver Kaido ile olan dövüş esnasında böcek muamelesi görecekti.

Kılıç olayı korkak ezik işidir seride.Birde uzaktan silahla vur kaç yapma olayı.Adam gibi adamlar herzaman beden gücüne dayalı yakın dövüşenlerdir.Şimdi Zoro ya bakalım misal.Elinden silahları al koca bir hiçdir.Usoop ile kılıç olmadan vs yapsın usoop kazanır.Mihawk da aynı şekilde.O nedenle kılıç sahiplerini güçlü olarak söylerken ağır basan hep kılıçları olmuştur.Misal Zoro dandirik sıradan bir kılıç ver Kaido ile olan dövüş esnasında böcek muamelesi görecekti.
Gerçek bir kılıç ustasının gücü kılıca bağlı olmamalı ama böyle bir noksanlık maalesef one piece'de var. Yazarın suçu birazda ama beni şaşırırtmıyor. Wano gibi samurayların ana vatanı bir arc'da ekmek kafalı samurayları görünce üzülmedim değil ama artık gülüyorum.

Gerçek bir kılıç ustasının gücü kılıca bağlı olmamalı ama böyle bir noksanlık maalesef one piece'de var. Yazarın suçu birazda ama beni şaşırırtmıyor. Wano gibi samurayların ana vatanı bir arc'da ekmek kafalı samurayları görünce üzülmedim değil ama artık gülüyorum.
Mihawk tüm kılıçlar bir yoru olabilir dedi. Güç kılıca bağlı değil, kişiye bağlı. Ama kişi kim o da önemli. Sabo'nun borusunu Mihawk'a ver, onunla da herkesi tokatlar. Zoro o seviyelere gelsin kılıcın bir anlamı kalmaz.

Mihawk tüm kılıçlar bir yoru olabilir dedi. Güç kılıca bağlı değil, kişiye bağlı. Ama kişi kim o da önemli. Sabo'nun borusunu Mihawk'a ver, onunla da herkesi tokatlar. Zoro o seviyelere gelsin kılıcın bir anlamı kalmaz.
Kılıçların üzerinde çok fazla duruluyor ama dediğinde haklısın.

Lucci korsan olsa ödülü Croco'yu geçer mi ?
Geçer,dünya hükümetinde olma amacı aslında kan ve öldürmek bunu meşru kılıyor. Sıkıntısı şu ki; Lucci küçüklükten alınan bir çocuk ve suikastçi olarak yetiştirilmiş bir ajan.
Her çocuk küçükken iyi kötü sevildi. Garp ace ve luffy sevdi,dadan sevdi,lawı ailesi sevdi,sanjiyi annesi sevdi. Lucciyi kimse sevmedi.

Onun kendine ait düşüncelerinin -öldürmek dışında- hiç varolmadı.

Bir hayali olmasına bile izin vermediler.
Farkettiysen en yakın dostu aslında bir kuş sadece.

O sadece öldürmek için varolabildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık