Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Raftel, D.'lerin Yurdu ve Atlantis Benzerliği

Sen benzerlik kuramadıysan ben ne yapayım, o zaman benzerlik yok deyip geçin gidin gölge etmeyin. Bak, Yurtdışındaki sitede kurmuş, demek bir benzerlik var ki benim aklıma geldi veya diğer yurdışı siteleride bundan bahsetmiş. Tabii benim aklıma geldiğinde ve konuyu açmaya başladığımda bir bakayım dedim Google'da, başka böyle bir konu var mı diye. Bu siteye denk geldim, onunda linkini konuya ekledim. Orada daha iyi bir açıklama ve geniş bir bakış var diye özellikle koydum. Linki tekrar koyayım, translate yap veya ingilizce bilen birine sor.

http://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/262e2b/spoilers_raftel_fishmen_and_the_ancient_kingdom/

Tabii, insanların çıkıntılık yapmak için böyle yorumlar yapması normal.

Metni okumadım ( malum final zamanı uyuyacak zamanımız yok ) ama Atlantis'e benzetmeyle ilgili şöyle bir şey var belki buradan yola çıkmışlardır.

NOT: Atlantis ile ilgili pek bir bilgim. Sadece halkarasında söylenen efsaneleri duymuşumdur :D

Metni okumadım ( malum final zamanı uyuyacak zamanımız yok ) ama Atlantis'e benzetmeyle ilgili şöyle bir şey var belki buradan yola çıkmışlardır.

NOT: Atlantis ile ilgili pek bir bilgim. Sadece halkarasında söylenen efsaneleri duymuşumdur :D
Kalıntısı bile bulunamayan ülke diyor, aynısı atlantis içinde geçerli, ayrıca balıkadam olayıda atlantis ile ilgili anlatılan hikayelerde geçiyor. Aşmış, harika bir topluluk olmasıda aynı şekilde.

Tabii benim türkçe alıntıladığım yer din ve yaratıcı üzerinden gitmişte, oraları geçin. Önemli olan tüm dünyanın atlantis ile ilgili fikir, hayal ve düşünceleri ve bu alıntıladığım şeye yakın olması. ODA tabii ki biliyordur bunu, bende ortaokul veya lise zamanlarında duymuştum. Sonrasında atlantis ile ilgili belgeseller izlemiş ve kitapta okumuştum.

Atlantis olayının ben Skypie'de işlendiğini düşünüyorum. Atlantis bir gecede yok olan/suya gömülen şehirdir. Skypie'de bir gecede gök yüzüne çıkıyor(Toprak parçasından bahsediyorum, direk halk olarak değil). Genel kanıya göre tanrı'ya meydan okumaları, tanrıcılık oynamaları tarzı bilgiler gezinir... Skypie'de tanrı gördük enel olarak veya liderlerine verilen lakap olarak. Gelişmiş bir topluluk aynı zamanda dimi bu atlantisliler? Al sana kadranlar, havada karada uçan adamlar. Ses kayıt malzemeleri vs. vs. Raftel ile ilgili, Kayıp Kıta Mu olayı tartışılmış/konuşulmuştu yıllar önce sitede.

Konunu okumadım açıkçası, yorumlardan anladığım kadarı ile atlantis ile ilgili bilgileri derlemişsin ve kendi yorumunu ekleme zahmetinde bulunmamışsın. Atlantis ile ilgili herkesin belirli bir bilgisi vardır zaten. Ben şahsen yunan mitolojisine ayrı bir saygım ve sevgim olduğu için atlantis ile ilgili bilgileri yıllar yıllar önce yutmuştum. Extra fantezi bilgisine ihtiyaç duymadım okuyarak final haftasında. Ama eleştirilerin sebebi dediğim gibi kendi bulgularını da sizin düşüncelerini nelerdir gibi bir şeyler eklesen daha olumlu yorumlar alabilirdin sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık