Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Hocam saçma bulduğum nokta hasar alması değil, sırf logia diye hasar almaya alışık olmadığının söylenmesi. WB ve Garp'dan dayak yemiş adam bu. Yonkou'nun 2.adamı.
BB'nin tayfası bile "Bak logia ama fiziksel fonksiyonları iyi" demeye getiriyorlar. Bu muhabbet seri de hiçbir logiaya karşı yapılmadı diye biliyorum. Tamam o zaman haki falan yoktu hikaye bunu gerektiriyordu ama Ace'nin yumruğa verdiği tepki fazla abartıydı.
Hakinin oturmadığı zamanlarki diyaloglar. Çok büyük anlamlar yüklemeye gerek yok.

Bilmiyom yermeye çalışıyor gibi geldi bana Ace'i o sıradan bir özellik tüm logia kullanıcıları yapar atıyom ateş meyvesini caribou da yese yapar demek istemiş gibi geldi.
Ace meyvesinde allah olmuştu. Sabo sayesinde yeni yemiş birisine göre ne kadar geliştirmiştir onu da gördük.

Senin örneği geç adam Ateş meyvesiyle güneş yapıyordu Entei kadar güçlü saldırısı olmayan bir sürü İmparator komutanı var.

Şu saldırıyı Queen yese küllerini yerden toplarlar.

Yav adam güneş yapıyordu Ateş meyvesinden, tırt alev atan adamlar yüzünden boş meyve yedi demek saçma
Meyve'nin logia olması bile ayrı değerli. Hala bazı kişiler dikkat etmemişler ya da görmek istemiyorlar heralde.
Çoğu OP meyve yeteneği ''Logia'' karşısında işlevsiz kalıyor. Yani şu tarz saldırılar da ellerini bile oynatmasalar hiç zarar görmeyen karakterler bunlar.
Belli noktalarda hakili saldırılar bile işlevsiz kalıyor. Böyle avantajları da var...

Yok ya. Kim demiş logialar yapıyor diye. İyi kullanabilenler yapabiliyor.
İyi Logia'lar yapıyor derken kullanıcılardan bahsediyorum zaten. Bu uyanış mı değil mi belli değil ama, çevreyi doğrudan etkileme faktörü var. İklim değişikliği bir nevi. Yani uyanış gerçekleştirdiğinde yaptığın şey sen saf dışı kaldığında kayboluyor. Fakat bu faktörde kaybolmuyor. Yani Ace'in o adaya gidişinde kar'ın yağmaması, ne kadar durursa dursun kat yağmayacaktı o adaya. Crocodile mesela kaç yıldır yağmuru kesmiş, o düşünce yağmur başlıyor ve günlerce yağıyor durmadan. Aokiji-Akainu olayı. Bunu seride görmedik mesela 2 logia kullanıcısının 10 günlük bir dövüşü. Adada iklimi değiştirmiş ve iki taraflı olarak magma ve buz adasına dönüşmüş. Adadan gitmişler ama etkileri hala sürüyor...

Diğer dediğin faktörlerde bu etki yok mesela.

Hocam saçma bulduğum nokta hasar alması değil, sırf logia diye hasar almaya alışık olmadığının söylenmesi. WB ve Garp'dan dayak yemiş adam bu. Yonkou'nun 2.adamı.
BB'nin tayfası bile "Bak logia ama fiziksel fonksiyonları iyi" demeye getiriyorlar. Bu muhabbet seri de hiçbir logiaya karşı yapılmadı diye biliyorum. Tamam o zaman haki falan yoktu hikaye bunu gerektiriyordu ama Ace'nin yumruğa verdiği tepki fazla abartıydı.
İşte o zaman ki durumlar. Sonra görüyoruz ki sadece Garp ve WB değil Yamato ile de çarpışmış Ace. Şuan ki haki bilen Jinbe mesela geçmişte 5 gün dövüşmüşler.
Bunlar o zaman ki dengesizlikler. Pek çok karakteri etkiledi, hala da etkiliyor...

Niye logia olmak hala büyük avantaj seride. Akainun olayı neyse hakili saldırı almasına rağmen kesilmedi sadece acı duydu. Katakuri gibi bir azmanda var k.haki ile logia gücünü birleştirip savunmayı arşa çıkaran. Logialar hala çok güçlü meyveler üst düzey adamlarda daha tehlikeli oluyor dokunulmuyor. O yüzden geçmişte de dokunulmalıktan bahsedilmesi normal. Ki burada Ace'in fiziksel gücüne vurgu yapılıyor. Wbnin attığı yumruk o zaman çizilmese bile normal yumruk değil hakili. Şuan tekrar çizse ora hakiyi koyar.
Demek istediğimi yanlış anlamışsın. Logiları küçümsemedim. O zaman logialara dokunursan sanki logia kullanıcıları %90 güçten düşüyormuş gibi lanse edildi. Zaten Ace'in övülme sebebi de bu. Logia ama savunması da iyi demeye getiriyorlar. Yani logiaysan ve dayaklıysan bu bir övünç kaynağı. Ama bu muhabbeti başka hiçbir logiada duymadık. Bu olay bir tek Ace'in başına patladı. Sonra piyasaya haki çıktı zaten. İlk mesajı alaycı bir dille yazmıştım, olay ne ara buraya geldi anlamadım. Benim de çok takıldığım bir konu değil:)

Demek istediğimi yanlış anlamışsın. Logiları küçümsemedim. O zaman logialara dokunursan sanki logia kullanıcıları %90 güçten düşüyormuş gibi lanse edildi. Zaten Ace'in övülme sebebi de bu. Logia ama savunması da iyi demeye getiriyorlar. Yani logiaysan ve dayaklıysan bu bir övünç kaynağı. Ama bu muhabbeti başka hiçbir logiada duymadık. Bu olay bir tek Ace'in başına patladı. Sonra piyasaya haki çıktı zaten. İlk mesajı alaycı bir dille yazmıştım, olay ne ara buraya geldi anlamadım. Benim de çok takıldığım bir konu değil:)
Crocodile da benzer yarayı aldı bu konuda. Su deyince sanki hiç bedensel saldırı almamış gibi yansıtıldı adam. Oysa NW'den gelmiş geçmişte WB karşısına çıkmış biriydi. Sonra ne oldu? ID'ye geldi adam için ''Vaftizde, kaynar su da sesi çıkmayan nadir kişilerdendi'' denildi. Orada Ace ve Jinbe de var mesela dile getirilen özellikle.
Sonra Jozu'nun yumruğunu falan karşıladı adam o kadar olaydan sonra.

Yani geçmişte işleniş saçmaydı belli noktalarda.

Şuan işlense net amiral ayarı olurdu. Serinin en vahşi arkında hakinin olmaması yeterince dokunuyor zaten. Ace'in ölümünü hala kabullenemiyorum, keza Wb'nin. Emin olduğum şey şu; seri bu dinamikleriyle işlenseydi kesinlikle aynı hikayeyle ölmelerine imkan yoktu.

Şuan işlense net amiral ayarı olurdu. Serinin en vahşi arkında hakinin olmaması yeterince dokunuyor zaten. Ace'in ölümünü hala kabullenemiyorum, keza Wb'nin. Emin olduğum şey şu; seri bu dinamikleriyle işlenseydi kesinlikle aynı hikayeyle ölmelerine imkan yoktu.
Böyle olmasının sebebi şu.

1- Ace bir nevi rakipti ister istemez. Ne kadar ''WB'yi KK yapacağım'' dese de WB de onun hakkında benzer düşüncedeydi. Eninde sonunda karşılaşacaklardı ve pek iyi bir hikaye çıkmayacaktı seri açısından. Bu Ace'in aradan çıkarılmasına sebepti.

2- WB'nin aradan çıkarılmasına sebep ise kendisi bir ''Efsane'' gerçek manada yani. Roger ile kapışmış, KK olsa hemen olabilecek bir karakterdi Roger sonrası dönemde. Fakat adam ilgilenmiyordu. Bu sebeple eğer kalsa bu sefer Luffy'e harcanacaktı bu da ne kadar ''İşte Luffy bir efsaneyi yendi'' gibi algılansa da böyle bir adam için pek hoş karşılanmazdı. Bununla beraber kendisine yakışan niyelikte efsanevi biçimde ''Sırtından tek bir yara almadan ayakta öldü'' denilerek güzel bir hikaye oluşturuldu. Yaşlılık olayları da eklenerek tabi...

Bu noktada Ace ile birlikte Akainu gibi bir düşman da yaratılmış oldu tabi bunu da atlamamak gerek...

Böyle olmasının sebebi şu.

1- Ace bir nevi rakipti ister istemez. Ne kadar ''WB'yi KK yapacağım'' dese de WB de onun hakkında benzer düşüncedeydi. Eninde sonunda karşılaşacaklardı ve pek iyi bir hikaye çıkmayacaktı seri açısından. Bu Ace'in aradan çıkarılmasına sebepti.

2- WB'nin aradan çıkarılmasına sebep ise kendisi bir ''Efsane'' gerçek manada yani. Roger ile kapışmış, KK olsa hemen olabilecek bir karakterdi Roger sonrası dönemde. Fakat adam ilgilenmiyordu. Bu sebeple eğer kalsa bu sefer Luffy'e harcanacaktı bu da ne kadar ''İşte Luffy bir efsaneyi yendi'' gibi algılansa da böyle bir adam için pek hoş karşılanmazdı. Bununla beraber kendisine yakışan niyelikte efsanevi biçimde ''Sırtından tek bir yara almadan ayakta öldü'' denilerek güzel bir hikaye oluşturuldu. Yaşlılık olayları da eklenerek tabi...

Bu noktada Ace ile birlikte Akainu gibi bir düşman da yaratılmış oldu tabi bunu da atlamamak gerek...
Hayır daha güzeli olabilirdi gibi geliyor. Katılıyorum ve biliyorum bu arada. Şimdi Ace o kadar baba temalı işlenmiş ve hükümet tarafından öldürülmeye çalışılmışken devrimci olabilirdi. Sabo'yu da korsan falan yap. Babasının yolundan da ilerlemeyiversin. En büyük düşman yaratılışı o temada kesinlikle Karasakal bence yav. Kurgu on numara ama Sabo üzerinden işleseydi keşke.

Hayır daha güzeli olabilirdi gibi geliyor. Katılıyorum ve biliyorum bu arada. Şimdi Ace o kadar baba temalı işlenmiş ve hükümet tarafından öldürülmeye çalışılmışken devrimci olabilirdi. Sabo'yu da korsan falan yap. Babasının yolundan da ilerlemeyiversin. En büyük düşman yaratılışı o temada kesinlikle Karasakal bence yav. Kurgu on numara ama Sabo üzerinden işleseydi keşke.
Sabo'nun değiştirilemez bir hikayesi var bence. Adam zenginlikte ama o kafada değil çocukluktan buyana. Yani tam ''Devrimci'' hikayesi olmuş, değiştirilse kötü olurmuş gibi.
Ace için ise de benzer. Ne kadar ''Babasının yolundan gitmesin'' desen de babası KK. :/

Çocukken bile soruyor ''Onun oğlu olsa ne olurdu?'' diye. Hep kötü cevaplar alıyor, bu noktada da ''Yaşamam doğru mu?'' diye düşünmeye itiyor tüm bunlar kendini. Belli noktada hikayesi güzel ama zaten baştan öleceği belliymiş hikaye açısından. Karasakal yakalıyor falan ama öldürmüyor, korsanlıkta bu var. Çıkar ilişkisi bugün Teach'i görse Luffy yine ID de ki gibi dalar, Akainu'ya da öyle ama o bir tık daha fazla gibi Ace'in ölümü sonrası. Yani son düşman Teach gibi görünse de aslında Denizciler ve Hükümet'e dönüyor bir yerde. Devrimcilerin bir şey yapacağı yok bu gidişle o da Luffy'e kalacak çünkü... :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık