Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Portgas D. Ace Hakkında

kör topal

İçme olayı Yuba'nın abartması, ciddiye almana gerek yok. Ancak Newgate en güçlü adam unvanını Roger öldükten sonra alıyor. Teknik olarak kendisiyle başa baş dövüşebilen biri varsa, en güçlü olamazdı.
Smoker san Roger'dan sonra aldığı doğru bir bilgi mi? mangada felan görmedim sbsde mi açıkladı bunu?

Ace aşağılık bir deniz domuzudur. Ne kendisi ne karakteri düzgündür.

Sevilecek tek bir yanı bile yoktur Ace denen marangoz kılıklının. Ace gibi bir embesilin işi Smoker ve Croco gibi karakterlere çakmaklık yapmak olmalı. Seri boyunca Ace neler yaptı bir göz atalım?

Çöl gezdi.
Millet o ara fanı oldu Ace'in işte. "Off çok havalı çok güçlü" diye. Aynı Arc etrafta dolanan Smoker'ın serçe parmağı bile Ace'in tamamından daha havalı oysa.
Sonra bir dolu ödül avcısına ve gemilerine tek attı. "Kankeyta bu çocuk fenasal" dedi herkes.
Aradan bir sürü bölüm geçti. Karasakal'ı buldu filan işte.
Karasakal "Allah yarattı" demeden kırdı çenesini, sayesinde yükseldi.
Koskoca Mugiwara Luffy'nin başka derdi yokmuş gibi aptal abisiyle ilgilenmek zorunda kaldı.
Sonra bunu kurtarmaya geldikleri zaman herkese kız çocuğu gibi trip attı.
Hayır bir Robin kadar olamadı pis herif. Dik duramadı.
İdam sırasında zibidilik üstüne zibidilik yapan Ace, kurtulduktan sonra bi havalara girdi.
Akainu gerçekleri yapıştırdı. "yok sen böyle konuşamazsın yok böyle yapamazsın" dedi.
Akainu verdi buna küsküyü, öldü. Karşındaki adam koskoca Akainu, meyvesi en ölümcül olan karakter.Luffy'nin tüm emeklerini yaktı attı çünkü o işe yaramaz çakma balon babasının ismi daha önemliydi onun için.
Kendini için ölen tayfa üyelerini boşverin. Luffy'e yapılır mı bu? Ben bunu kaldıramıyorum.

Sonra bunun geçmişini görüyoruz. Çocukken bile aynı kafa yapısına sahip, aynı saçmalıklara devam.
Koskoca Roger babası ama, gidiyor babasından nefret ediyor. Koskoca Mugiwara Luffy'nin izinden gittiği adam babası.
Kendi babası dururken iskele babalarına, baba diyor. Senin sonradan baba dediğin adam Roger'la içki içebilmek için yalvarıyordu be.
Sonra bu adam denizlere filan açılmış takılmış baya baya yükselmiş. Bir gün Shanks'la karşılaşmış ve Shanks'ın suratına "Luffy hiç kusura bakmasın ama, Korsanlar Kralı ben olacağım" demiş biri. Shanks yerinde orada ben olsam tek atardım ve gururunu kırardım. İstediği kadar kralın oğlu olsun istediği kadar potansiyeli Luffy'den yüksek olsun. Korsanlar Kralı olacak ruh yoktu.
Ya kardeşinin hayalini çalacaktı öyle karaktersiz biri Ace. Akainu gerekeni yaptı, cidden denizcilerin içindeki en mükemmel adam.

Ayrıca Akainu'yla savaşabilecek güce sahip diyenlere diyecek söz bulamıyorum. Akainu dediğimiz adam Beyazsakal'ın tüm tümen komuntanlarına tek saldıran bir herif. Aralarından geçip Luffy'i yakalayan bir manyak.
Çöl gezdi demişsin de o çöl gezerken Smoker'in elinden Luffy'i alıp Smokera yol verdi. Bunun yanında o 3 gemiyi tek saldırıyla batırdı yok etti. Karasakal ile gayet eşit bir şekilde savaştı yeteneğini bile bilmeden ki karasakal Ace'nin yeteneğini bilerek zaten avantajlıydı. Eşit gitti ama son saldırıda yenildi yani öyle ağız burun kırma gibi bir durum yok tek taraflı değildi gayette Teach yerlerde süründü bazen. Aptal abisi demişsinde eğer Ace olmasaydı Luffy'leri alıcaktı Teach. Yani Luffy abisi sayesinde yaşıyor hala. MF'da idam sırasında ne gibi zibidilik yaptı mesela? Kairoseki kelepçeli adamdan 3 amirale tek atmasını isteyecek gibi bir kafa yaşamıyorsan tabi zibidilik yapmadığını da düşünebilmelisin. Bunun yanında adamın babası gibi sevdiği birine laf attı ölüceğini bile bile gitti tamam orada hatalı ona bir şey demiyorum. Bunun yanında Luffy kendi kaşındı adam ''...git burası savaş alanı'' dedi ama Luffy gitmedi ve Luffy olmasa ölücekti. Ama Luffy varken sırf Luffy onun yaşam kartını almak için eğildiğinde Akainu onun kafasını eriticekken önüne geçti kendini siper etti. Kaçma durumu vardı orada gayet hızlı ve çevik bir karakter Ace. WB için söylediklerinde zaten cevap almışsın aynılarına yazmama gerek yok.

Ancak Newgate en güçlü adam unvanını Roger öldükten sonra alıyor. Teknik olarak kendisiyle başa baş dövüşebilen biri varsa, en güçlü olamazdı.
Aynı şey Roger içinde geçerli Garp ve WB onunla başabaş dövüşebiliyordu.
Roger ın seride WB ye karşı 1v1 kesin bir üstünlüğü yok aralarındaki tek fark biri KK diğeri ise bu ünvanı pek sallamıyor ilgisi alanı değil.Mücadele ettikleri belirtilmiş ama shiki olayındaki gibi bir galibiyetten bahsetmemiş Oda?Ben WB nin en az Roger kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.Ondan güçsüz olma ihtimali yok gözümde.Korsanlar kralı yenmediği adamdan nasıl güçlü oluyor anlamış değilim

Son düzenleme:
Aynı şey Roger içinde geçerli Garp ve WB onunla başabaş dövüşebiliyordu.
Roger ın seride WB ye karşı 1v1 kesin bir üstünlüğü yok aralarındaki tek fark biri KK diğeri ise bu ünvanı pek sallamıyor ilgisi alanı değil.Mücadele ettikleri belirtilmiş ama shiki olayındaki gibi bir galibiyetten bahsetmemiş Oda?Ben WB nin en az Roger kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.Ondan güçsüz olma ihtimali yok gözümde.Korsanlar kralı yenmediği adamdan nasıl güçlü oluyor anlamış değilim
Ben zaten Roger'ın daha güçlü olduğunu söylemedim.

Kral

Ace benim One Pieceye başlama sebebim olan karakter bende yeri çok büyük. En cesur karakterdir serideki açık ara. Sabo gibi çakma değil has abisidir Luffynin. Hatırı sayılır gücüde vardır fakat felaket şanssızdır rakiplerini düzgün seçememiştir. Hatta bence Wbnin en güçlü 2. adamıdır. Kısacası candır Ace seviniz sevdiriniz.
Birde kandırmayın kendinizi potansiyeli en yüksek karakterdi yaşasaydı Mihawk seviyesindeydi çok rahat. 10 seneye KK idi rahmetli:ühü:
Aynı şeyi düşünüyoruz ama saboyu pek sahiplene yok ace fazla etki yarattı

Luffy BİLE zamanında kaçmayı bildi. Luffy denen salaktan bahsediyorum hani. Peki bu avel ne yaptı ? Harcı olmayan adamlara diklendi. Sonuç : Tek yedi ve geberdi
Senin değer verdiğin birine hakaret edecek sen kaçacaksın insanlık ölmüş

Mallığı cesarete yormak garip. Sen karşındaki adamın seni çiğ çiğ yiyeceğini bilmene rağmen atlıyorsan hemde onca seni kurtarmaya gelmişken... Katıksız gerizekalı. Kaptanın senin için canını feda etti ne için? Hiç.
Dragonun aşırı fanıyım ama yarın dragon bu durumundesteklese sizde destekleyeceksiniz...

Aynen olayın farkındasın. :)
Sabo sonradan bozma bir karakterdir.Maksat luffye destek çıkacak güçlü biri olsun.Ace ile güç dışında hiçbir konuda mukayese edilemez.Ne tasarım ne seslendirme ne de kişilik bakımından.
Saboyıda fazla dışlıyorsunuz.Adam kişiliğini pek görmedikki,hem luffyle acenin kavgasında ara bulucu o oluyordu yani sabo daha olgun okadar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık