Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pokemon Hack Oyunları

Merhabalar. Pokemonun hayranlar tarafından ana oyunların bazı programlar yardımıyla hackleyerek yeni oyun yaptıklarını belki biliyorsunuzdur. Bende baya bir Pokemon Hack oyunu oynamış olarak Pokemon Hack oyunları önereceğim. İndirme Linklerini internetten aratarak bulabilirsiniz. Tabii listede bulunmayan fakat sizin de önereceğiniz Hack oyunları varsa yorum atabilirsiniz.

Önereceğim oyunlar GBA Hackleridir. Oyunları oynamak için herhangi bir GBA Emülatörüne ihtiyacınız vardır.

1-Pokemon Liquid Crystal

Pokemon Crystal oyununun Pokemon Fire Red versiyonu üzerinden yeniden yapılmış halidir. 2.Nesil Pokemon Hack'leri içerisinde bana göre en iyisidir.

*Oyunda Gece-Gündüz döngüsü vardır.
*%100 Crystal Remake'i değildir. Oyunda bir takım farklılıklar içermektedir.
*Yeni Düşman Takımlar
*Kanto bittikten sonra yeni bölge Turuncu Adalar
*Johto,Kanto ve Turuncu Adaların müziklerinin remikslenmiş halleri içerir.
*Rakiplerinizin dövüşlerinde yeni müzikler.
*Takas ile evrimleşen Pokemonlar artık bazı taşlarla ya da level atlayarak evrimleşebiliyor.
*Fiziksel/Özel Saldırıları artık ayrı. (Oyun 4.nesil mekanikleri içerir)
*TM/HM'ler Pokemon Crystal ile aynı.
*Oyun orjinal haline göre daha zor.

2-Pokemon Ash Gray

Eğer Pokemonun Animesiyle aynı giden bir Pokemon Hack oyunu arıyorsunuz Pokemon Ash Gray en iyi versiyonu diyebilirim. Esasen Pokemon Fire Red oyunudur ve Kanto Sezonunun tamamını içermektedir. Oyunda isterseniz Ash'in Takımından ayrı bir takım kurabilirsiniz ama Ash'in Pokemonları ile ilerleyeceksiniz oyun sizi ödüllendiriyor. Animesini iyi biliyorsanız baya keyifle oynatacak hacktir.

3-Pokemon Light Platinum

Akla ilk gelen Pokemon Hack oyunlarından. Baya uzun süredir bilinmektedir. Oyun tamamen yeni bir kıtada geçmekte ve başlangıç Pokemonları olarak Kanto'nun Başlangıçları vardır (Bulbasaur,Charmander,Squirtle). Oyunda yeni tür saldırılar, Pokemonların yeni Abilityleri vardır. İlk 4 nesil pokemonlarını içermektedir. Oyunda ilk 4 nesile ait bütün Efsanevi Pokemonları yakalayabiliyorsanız. Oyunda Şampiyonu yenip bitirdikten sonra yeni kıtaya geçiş yapabiliyorsunuz.

4-Pokemon Gaia

Tamamen farklı bir bölgede yeni bir macera, sağlam hikaye arıyorsanız önereceğim alternatiflerden biri.

*İlk 6 Nesil pokemonları vardır.
*6.Nesile kadar bulunan tüm saldırılar var.
*6.Nesile kadar bulunan tüm eşyalar var.
*Mega Evrimler vardır.
*6.Nesilde Eklenen Peri türü oyunda vardır.
*Sınırsız kullanılabilen TM'ler.
*Yeni eşyalar.
*Yeni saldırılar.

5-Pokemon Radical Red

Eğer oyunun hikayesinde fazla farklılık olmasın ben orijinal Pokemon Fire Red'in daha genişletilmiş ve daha zor versiyonunu oynamak istiyorum diyorsanız Pokemon Radical Red size göre. Oyunun başlangıcında karşınıza çıkan pokemonların rastgele olmasını hatta Nuzlocke kurallarını kendisi uygulayan seçeneği bile seçebilirsiniz. Oyun baya zordur size önerim Pokemonlarınızın IV/EV değerlerini iyi ayarlamanız, takımınızı dengeli kurmanız gerekir.

*İlk 8 Nesile ait pokemonlar vardır.
*Yakaladığınız Pokemonların yeteneklerini değiştirebiliyorsunuz.
*Pokemonların Nature'lerini değiştirebilyorsunuz.
*EV training alanları vardır.
*GYM liderleri ile tekrar mücadele edebiliyorsunuz.
*Mega Evrimler, Z-Move'lar ve Dynamaxlar.

6-Pokemon Emerald Kaizo

Tıpkı Pokemon Radical Red gibi Pokemon Emerald için daha zorlayıcı versiyon arıyorsanız Pokemon Emerald Kaizo'yu önerebilirim. Radical Red'e göre orjinal mekaniklere daha sadık ama ondan daha zor bir oyun diyebilirim. Oyun Pokemon Emerald mekanikleriyle aynı. 3.Nesilden sonraki Pokemonlar yok.

7-Pokemon Blazed Glazed

Pokemon Light Platinum, Gaia gibi tamamen farklı bir bölge farklı bir macera arıyorsanız Pokemon Blazed Glazed tam size göre. Oyun bittikten sonra Johto bölgesi ve Hack'i yapanlar tarafından yapılmış yeni bölgeye gidebiliyorsunuz. Oyunda 5 adet başlangıç pokemonu vardır.

8-Pokemon Ultra Shiny Gold Sigma

Pokemon Liquid Crystal gibi 2.Nesil Remake'i arıyorsanız Pokemon Ultra Shiny Gold Sigma'yı önerebilirim. Liquid Crystal'e göre daha gelişmiştir fakat daha fazla bug içermekte. Oyun tıpkı Liquid Crystal gibi %100 Remake değildir yapımcının hikayeyi kendi kafasına göre değiştirdiği kısımlar var.

9-Pokemon Emerald Rogue

Eğer Rogue-Like bir pokemon oyunu arıyorsanız Pokemon Emerald Rogue tam bu türden bir oyun. Oyunda üç tane başlangıç pokemonu var tamamen rastgele belirleniyor. Gideceğiniz Rotayı tamamen siz belirleyebiliyorsunuz. Oyunda 8 tane Boss var ve her Boss'u yendiğinizde farklı levele geçiyorsunuz. Eğer yenilirseniz oyuna tamamen yeniden başlıyorsunuz. Oyunun başlangıcında istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz.

10-Pokemon Unbound

Bana göre son yılların en iyi Pokemon Hack'ı diyebilirim. Gerek Hikayesi olsun, Gerek oynanışı olsun, Gerek Haritası olsun en çeşitli, en özgün hissettiren Pokemon Hack oyunudur. Oyun tamamen farklı bir bölgede geçiyor ve üç adet başlangıç Pokemonu seçeneği var (Larvitar, Beldum, Gible). Oyun son yılların Pokemon Oyunlarının da mekaniklerini eklediği için oyunun içerisinde çok fazla şey var. Oyunun hikayesini bitirdikten sonra bile saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Şuanlık 10 tane Hack oyunu önerdim. Konuya zaman zaman yeni hackler de eklenecektir. Dediğim gibi oynadığınız farklı bir hack oyun varsa sizde paylaşabilirsiniz.

Crystal ve Emerald oyunlarını oynarkenki zevki başka bir bir bilgisayar oyunundan aldığımı sanmıyorum. Bence Pokemon, Nintendo DS sonrası ruhunu kaybetti maalesef. İnsanların da bu bahsettiğim zaman oyunları üzerinde farklı oyunlar üretmeleri bunun bir göstergesi.

Hack değil ama fan oyunu önerebilirim. Pokemon Opalo karakterlerini önemseyebileceğiniz, normal oyunlara göre zorluk derecesinin arttığı ama çok abartmadıkları, benim 52 saatimi alan bir oyun. Ana karakterin alakası yok ama intikam teması ağır basıyor, hiç uğraşamam diyenler için baştan uyarayım. Ben fakemon sevmem ama az vardı hatırladığım kadarıyla, örnek olarak.

Buradan indirebilirsiniz.

Güzel konu olmuş ellerine sağlık. Bir ara fan yapımı pokemon oyunu oynamak istiyodum, buradan bakabilirim. Uğramışken favori pokemon oyunum Heart Gold'u da anmış olayım. O7

Benim için anısı var ya johtonun. Bitirdiğim ilk oyun Gold, oynadığım ilk oyun fire red idi. Heart Gold'da Ho oh'u ilk yakaladığım günü hala hatırlarım. Hey gidi ne günlerdi...
Benim de oynadığım ilk oyun Fire Red'i. Oradan kelime kasıp İngilizce derslerinde şov yapıyordum.

Bir animenin insanlığa kattıklarına bakın. Bize İngilizce öğretmiş, bazılarına kendi hikayelerini oyunlaştırmanın daha kolay yolu olmuş.

Pokemon oyunlarının bütün serilerini oynayıp bitirdim.
Tabi ara ara da yine açıp oynuyorum.
En çok da hack oyunlarına sardım şu sıralar.
Pokemon Radical Red oynamaya başladım şimdi :)
Bu gibi serilerde sadece tek anlam veremediğim; GYM rozetlerini almadıkça, pokemonuna sürekli level aldıramıyorsun.
Bu da seni çoklu pokemon yetiştirmek zorunda bırakıyor.
Ben 6 pokemon yetiştirmiyorum.
Başlangıç pokemonunu lige kadar hemen hemen 90 level seviyesine getiriyorum, yanına da bir tane HM ataklarını kullanabilecek bir pokemon koyuyorum, yetiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık