Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Pokémon (1997-)

Buradan pokemon bakabilirsiniz, en uygunları koymuş saldırılarını falan da buradan bakabilirsiniz. Ona göre 5 tane olsun aklınızda pokemon ilerisi için onları kasarsınız ileride.
Bu pokemonları meta yapan özellikleri ne tam olarak?

Bunların hepsini birden yükleyebiliyor muyuz yoksa sadece birini mi yüklemek lazım?
HeartGold hariç her biri bir bölge. Eksik olurlarsa bölgeden bölgeye geçişler sıkıntı yaratır muhtemelen.

Ben ilk dakkadan yamuldum :D Gift box diyor ama tıklıyorum açılan yok etkileşim nasıl oyunda ?
Z ileri, X geri. X aynı zamanda koşmayı sağlıyor.

@Montana yav şehrin birinde takılı kaldım. Dağ bayır açılmak istiyorum, amcanın biri durduruyor trainer school'a bi uğra öyle git diyor. Bi bulamadım orayı :(

Bir de şu karşımıza çıkan, yolu tıkayan taşları nasıl kırıcaz? Pokemonlarla kırabilirsiniz diye yazıyor ama beceremedim bi türlü, geodude bile yakaladım hala geçemedim oraları :D

Bu pokemonları meta yapan özellikleri ne tam olarak?

HeartGold hariç her biri bir bölge. Eksik olurlarsa bölgeden bölgeye geçişler sıkıntı yaratır muhtemelen.
Öğrenebildikleri saldırılar ve statları sanırım. Bi de bunları yüksek level yapmak da yetmiyor, gen olayı var IV diye geçiyor. Elindeki pokemona göre IV'lerin en az 3 4 tanesi 31 olması lazım tam potansiyel kullansın.
Bir de EV var, onu dövüştüğün pokemonlara göre kasıyor. Bazı pokemonlarla dövüşünce Defans EV veriyor bazısı Speed EV mesela. Onu da pokemonuna göre kasman lazım.
IV yüksek olursa statlarının ulaşacağı maksimum seviye artıyor.

Z ileri, X geri. X aynı zamanda koşmayı sağlıyor.

@Montana yav şehrin birinde takılı kaldım. Dağ bayır açılmak istiyorum, amcanın biri durduruyor trainer school'a bi uğra öyle git diyor. Bi bulamadım orayı :(

Bir de şu karşımıza çıkan, yolu tıkayan taşları nasıl kırıcaz? Pokemonlarla kırabilirsiniz diye yazıyor ama beceremedim bi türlü, geodude bile yakaladım hala geçemedim oraları :D
Reis görev yaptıkça TM veriyor, o TM'lerden biri taş itme özelliği mesela bir pokemona öğretmen lazım. Ben bir Unova oynadım diğer yerlerdeki görevleri bilmiyorum. Görev yapa yapa gidiyorsun arada NPCler yolunu kesip dövüşüyor seninle onlardan para kazanıyorsun. Bir kere dövüştüğün NPC bir daha sana meydan okumaz ama sen onu daha sonra gidip tekrar dövebilirsin gün aşırı, para için. Senin harita hangisiyse youtube'a onun full çözümü yaz çıkar. Tıkandığın yerlere bakarsan.

Öğrenebildikleri saldırılar ve statları sanırım. Bi de bunları yüksek level yapmak da yetmiyor, gen olayı var IV diye geçiyor. Elindeki pokemona göre IV'lerin en az 3 4 tanesi 31 olması lazım tam potansiyel kullansın.
Bir de EV var, onu dövüştüğün pokemonlara göre kasıyor. Bazı pokemonlarla dövüşünce Defans EV veriyor bazısı Speed EV mesela. Onu da pokemonuna göre kasman lazım.
IV yüksek olursa statlarının ulaşacağı maksimum seviye artıyor.
IV ile EV i biliyorum ama videolarda neden Leavanny(mesela) yokta o pokemonlar var. Onu anlamadım.

Unova da başladım karşıma sürekli fare ve köpek çıkıyor :/ neyse 13 lvl oldum bitki pokemonu ilerliyoruz. Adam gibi başka bir şey çıksa alıcam da yok. Dc deyim ben 1.oda gelmek isteyen olursa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık