Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Paramecialar vs Zoanlar vs Logialar vs Meyvesizler

Hangi Grup Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    158
Logialar guclu ya meyvesizler ile zoan’da üç emekli var. Her ne kadar cok guclu olsalar da cok yasli oldukları için zinde logialar alır rahat grubun hepsi net amiral ve üstü saboyu da yc1-yc2 cinsinden desen logialar en iyisi ya.

Garp ve Ray'in kondisyonları sıkıntı ama Mihawk ve Shanks ikilisinin birlikte çok uyumlu dövüşeceğini düşünüyorum. Kılıç bitirici bir güç. 4 tane kılıç kullanıcısı birbirlerine açık yarattıklarında, rakiplerine çok ciddi sıkıntı yaratırlar. Garp ve Ray'in nefesleri yeter mi bilmiyorum. Oda, emekliliği boşuna çizmiyordur. Yine de eski toprak bunlar. Özellikle Garp kondisyonu yettiği süre boyunca yonkou seviyesini hala geçebilir. Zoro'da bazı noktalarda saldırı gücüyle iyi iş yapar. Abilerinin yanında çok sırıtmaz.

Logiaların hepsi zirvesinde sayılır ve kondisyon konusunda en az sıkıntı yaşayacak gruplar. Çok öldürücü ve alan hasarı vuran yeteneklere sahipler. Teach şuan zirvesinde ise net olarak alırlar. Sabo'yu da güncel karakterlerden (Ray hariç) amiral seviyesine en yakın kişi olarak gördüğümden diğer takımların zayıf halkalarından daha güçlü görüyorum.

Diğer gruplarda kalifiyeli eleman sayısı biraz daha az. Zoan grubunda Yamato ve Marco güçlü olsalar da amiral seviyesi değil ve 2 zayıf halkalar. Logia ve meyvesizlerde tek zayıf halka var. (Sabo ve Zoro) Sengoku'yu da emeklilik etkilemiştir. Garp emekliliğinde bile, bir yonkouyu alamasa da aradan çıkarabilir diyebilirim ama Sengoku aynısını yapamaz. Eski üçlüden bir tık güçsüz bekliyorum. Kaido+Luffy kurtaramaz burayı. Marco'nun iyileştirmesi, zoan dayanıklılığı vs önemli olsa da rakiplerde 3 vezir varken 2 vezirle kazanamazlar.

Paramecia en güçsüz grup.

Takım savaşında neler olacağını kestiremediğimden ayrı ayrı eşleştiklerini düşündüm.

Teach Garp Teach şuan zirvesindeyse yeni bir tanrı çıkacağından kalan eşleşmeler önemsiz. Fark yaratır. Değilse Garp yüksek-ölümcül zorluk
Akainu Shanks Shanks ölümcül zorluk-berabere
Aokoji Mihawk Mihawk ölümcül zorluk
Kizaru Ray Kizaru yüksek zorluk
Sabo Zoro Sabo ölümcül zorluk

Logia>=<Meyvesizler>Zoan>Paramecia

Teach'in plotuna güvendiğimden logialara verdim :D

Mistik paremicealar kaido, marco, yamato dalan logialardan daha iyi bence ama seride en karizma karakterler meyvesizler rogar, garp, reylieg, mihavk vs vs . O yüzden saf gücü seçiyorum meyvesizlik diyorum. He illa meyve olacaksa mistik zoan olabilir. Ama o grupların mücadelesi söz konusuysa kaido olan grup kazanır (malum günce haller denmiş)

Kid ve Law
Yamato ve Marco
Mihawk, Zoro ve Ray
Sabo

Her grubun zayıf elemanları. Sabo'nun grubu Sabo'nun görece zayıflığını kaldırabilir ama bir grupta iki kişinin gruptaki diğer kişilere göre zayıf olması o grubu hayli zorlar. O yüzden Logilar alır şimdilik. Onlar olmazsa Zoanlar.

Bu da soru mu yaaa
BB vs Garp = Garp alır gibi ama dövüşecek hali kalmaz
Akainu vs Shanks = Shanks
Mihawk vs Kuzan = Mihawk
Ray vs Kizaru = ikisi de devam edemez
Zoro vs Sabo = Sabo muamma ama Zoro alır gibi

Mihawk ve Shanks dünyanın en güçlü 2 kılıç ustası zaten. Yanlarında Ray var. Ray yaşlı da olsa 2 yıl önce amiral tutuyordu. Garp da gene aynı şekilde en kötü ihtimalle bu ikisi sağ kol-amiral arası bir performans gösterir. Zoro da zaten o ayarda. Zoro şuan en güçlü kılıç ustalarından birisi zaten. Mihawk, Shanks, Ray, Zoro, Shiryu'dan başka kim kaldı zaten? Zoronun saldırı gücü yonkouya yara bırakacak kadar yüksek. Kesemeyeceği kimse yok şuan. Kesti mi de yarıp geçiyor. Aynı durum mihawk ve shanks için de o zaman geçerli. Bu 3 kılıç ustası yakaladığı an birisinin içinden geçerler. Aşırı bitirici bir ekip. Yanlarında ray ve garp da var. Bitiricilikten dolayı oyum bunlara.

Seride amiralleri başarısız görmedik. Tej örneği oldu ki; bir kutsal ailesi şamar üstüne şamar yedi ve amiral o adadan eli boş döndü. Yani Ray > Kizaru. Kizaru istediğini alamadı ve küçük bir faça yedi.
Garp vs Teach > Teach
Shanks vs Akainu > Shanks
Mihawk vs Kuzan > Mihawk
Rayleigh vs Kizaru > Rayleigh
Zoro vs Sabo > Zoro
Birebirde durum böyle bence. Zoro'nun ateş kesme ve h.hakiden sonra Sabo'ya eli çok güçlü.
Ama savaş grup halinde oluyorsa logialar alır bence. Yanlarına yaklaştırmaz kimseyi.
Paremeciada bitici biri olabilirse şansları olurdu. Oyajiye özlem <3. Law ve Kid amiralden aşağı seviyede.
Zoanda Sengoku, Yamato, Marco amiralden aşağı seviyede. Kaido bir yere kadar taşır. Nika'nın kaç tane mantar yediği önemli.
Logiada Sabo amiralden aşağı, dinçler bayağı ama haki durumları soru işareti.
Meyvesizlerde Zoro amiralden düşük seviye. Yara yara geçmek zorunda kalacaklarından bayağı bir dezavantajları olacak. Ama seri öyle bir hal alıyor ki meyvesiz 5 element kullanıyordur Shanks falan.

Meyvesizlerde Mihawk var. Tartışmaya kapalı bir konu.

Pekala, Mihawk'ı çıkarıp değerlendirelim; Hmm... Listede Garp da varmış. Acaba Meyvesizler 1vsAll mı yapacaklar sıra sıra? Zoro'yu slaş atıp gösteri yapması için mi koydunuz, çok gereksiz durmuş onca canavarın içinde. Güç kısma çabasına girişilmiş belli, benim aklıma meyvesiz deyince ilk önce Roger geliyor(mangada da Kaido, meyvesiz olarak Roger'i örnekliyor).

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık