Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Palworld (2024)

Ark survival evolved'a benzettim izlediğim kadarıyla. Çoğu yaratık farklı işe yarıyordu. O oyunun hatalarını düzelteceklerine hep yeni dlc'lerle harita ve yaratık eklediler. Bunda aynı hataya düşmeyip kaliteye önem verirlerse potansiyeli yükseğe beziyor.

Pek takip edemiyormuşsun o zaman. Bekleyen kitle vardı. Son Pokemon oyununun çöp çıkması ve bu oyunun iyi çıkması, artı yayıncıların da oynamasıyla tuttu gayet. İleride oyuncu sayısı düşebilir de, bu da normal.
Gündem olmadan önce ismini bile duymadım. Senin kadar detaylı takip etmiyoruz demekki, milyonların beklediği bir oyun olduğunu bilmiyordum. Demekki TR’de bekleyeni yokmuş. Bu arada pokemon oyunu olmasıyla, bunca oyuncuyu çekmesinin alakası olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsaydı her pokemon oyununda benzer performans görürdük. Sadece bu oyun özelinde de konuşmuyorum.

Gündem olmadan önce ismini bile duymadım. Senin kadar detaylı takip etmiyoruz demekki, milyonların beklediği bir oyun olduğunu bilmiyordum. Demekki TR’de bekleyeni yokmuş. Bu arada pokemon oyunu olmasıyla, bunca oyuncuyu çekmesinin alakası olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsaydı her pokemon oyununda benzer performans görürdük. Sadece bu oyun özelinde de konuşmuyorum.
Demek ki Türkiye üzerinden okuma yapmak doğru değilmiş. Milyonların beklediği oyun olması gerekmiyor, oyunu halihazırda bekleyen bir kitele vardı, yayıncılar da denedi, oyun iyi çıktı, bir eksiği karşıladığı için de tuttu bu kadar.

Oyun sadece bir Pokemon oyunu değil, insanların çocukluğundan beri hayal ettiği bir pokemon oyunu. Diğer oyunlar bunu sağlamıyordu. Sektördeki ve insanlardaki açığı giderdi bu oyun, hem de daha eksikleri olmasına rağmen. Umarım kazandıkları paranın üzerine yatmazlar da, geliştirmeye devam ederler.

Pokemon dünyanın en büyük medya markası bugüne kadar 100.000.000.000 dolardan fazla hasılat yapmış.Son Pokemon oyunu aşırı berbat ve alay konusu olmasına rağmen 1 haftada 10 milyon toplamda 23 milyon kopya sattı her Pokemon oyunu daha fazla performans gösteriyor bu oyundan. Bu oyunu yapan firma büyük PR yapacak bütçeye sahip değil bundan önceki oyunları berbattı tek başarılı oyunları olan Craftopia da hâlâ early accesde eksik bir oyun. Tutmasının nedeni büyük yayıncı youtuberlar tarafından oynanması ve Pokemonun popülerliği bir de son çıkan tüm Pokemon içeriklerinin vasat olması olabilir

Pokemon dünyanın en büyük medya markası bugüne kadar 100.000.000.000 dolardan fazla hasılat yapmış.Son Pokemon oyunu aşırı berbat ve alay konusu olmasına rağmen 1 haftada 10 milyon toplamda 23 milyon kopya sattı her Pokemon oyunu daha fazla performans gösteriyor bu oyundan. Bu oyunu yapan firma büyük PR yapacak bütçeye sahip değil bundan önceki oyunları berbattı tek başarılı oyunları olan Craftopia da hâlâ early accesde eksik bir oyun. Tutmasının nedeni büyük yayıncı youtuberlar tarafından oynanması ve Pokemonun popülerliği bir de son çıkan tüm Pokemon içeriklerinin vasat olması olabilir
Poke ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Öyle her poke oyunu tutsaydı, herkes poke oyunu çıkarırdı. New World vardı mesela bunun gibi çıkıp sonradan sönen.

Oyun 3-4 farklı mekaniği iyi yapıyor.

Ben 50-60 saat oldu craft ile uğraşıyorum sıkılınca hemen pokemon yakalamaya çıkıyorum ondan sıkılırsam haritayı dolaşıp keşif yapıyorum.

Pokemonlar ile haşır neşir olmakta güzel olmuş teknoloi agacından kullanmayı ögrenince çeşit çeşit kullanım şekilleri çıkıyor ortaya.

Grind olayını da güzel yapmışlar her pokemon da farklı özellik var gibi grind yapmayı teşvik edicek bir sürü olayı var.

Eksik yönü erken erişim oyunu bir sürü bug var.Oyun düşünçe olarak güzel olsa da daha yaptıkları şeyler takır takır çalışmıyor.

1 sene sonra tam sürüme geçer ekip büyür online içerik zenginleşirse büyük potansiyeli var.

Online pokemon savaşları fena sarar.

Poke ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Öyle her poke oyunu tutsaydı, herkes poke oyunu çıkarırdı. New World vardı mesela bunun gibi çıkıp sonradan sönen.
Birisi başarısız developer takımı,oyun ekonomisini çökerten buglar ile dolu ve Amazon'un eşekliği yüzünden batmış bir mmorpg diğeri ise Japon firması tarafından en büyük Japon markasından ve diğer popüler oyunlardan fikirler alarak yapılan survival açık dünya otomasyon ve yaratık toplama yapılan bir oyun. Satranç ile Civilization 6'yı karşılaştırsan daha alakalı olurdu. Bu arada sürüyle Pokemon benzeri oyun çıkıyordu büyüklü küçüklü patlama yapanı da bu oldu. Mmorpgler yapması en zor olan oyun türü zaten şuan bile ayakta kalıp başarılı olabilen max 10 tane mmorpg vardır.

Bu oyunun popülerliği zaten azalacak içeriği hala tam değil ve single player bir oyun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık