Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Palworld (2024)

Benlik oyun değil. Ben Pokemon Go'yu bile oynamamıştım. Biraz videolarına baktım, ilgimi çekmedi yine. Pokemon'dan daha iyi bir yapmış olsalar dahi bence Pokemon tarafı dava açmaları hâlinde kazanmalı bu arada. Zamanlarının bir kısmını yaratıcılığa ayırıp farklı çizimler yapmalı ve bu tartışmaları teğet geçebilmeleri lazımmış.
Benim gördüğüm oyun Pokemon'dan çok Ark'a benziyor. Ortada özgün bir fikir yok belki ama iyi iş çıkarmışlar. Birçok oyunda bu olay var zaten. Pokemon'un bile bazı yaratıkları Dragon Quest'ten alıntı denebilir.

Benim gördüğüm oyun Pokemon'dan çok Ark'a benziyor. Ortada özgün bir fikir yok belki ama iyi iş çıkarmışlar. Birçok oyunda bu olay var zaten. Pokemon'un bile bazı yaratıkları Dragon Quest'ten alıntı denebilir.
Yalnız bazı modellemeler boyutlarına varıncaya kadar benzeşiyor. Bayağı aynı 3D modeli alıp azıcık makyaj yapmışlar. Zaten Pokemon benzeri oyun yapıyorsun, yani belli ki benzerlikler herkes tarafından incelemeye girecek. Yap orijinal modelleme. Bunlarda bayağı araklama var gibi duruyor. Yoksa farklı oyunların beğenilen özelliklerini birleştirmişler gibi o yönden sıkıntı yok zaten.

Yalnız bazı modellemeler boyutlarına varıncaya kadar benzeşiyor. Bayağı aynı 3D modeli alıp azıcık makyaj yapmışlar. Zaten Pokemon benzeri oyun yapıyorsun, yani belli ki benzerlikler herkes tarafından incelemeye girecek. Yap orijinal modelleme. Bunlarda bayağı araklama var gibi duruyor. Yoksa farklı oyunların beğenilen özelliklerini birleştirmişler gibi o yönden sıkıntı yok zaten.
Sonuçta hedef kitle pokemon fanları. Adamlar buna göre hareket edip modelleri biraz değiştirip sunmuşlar. Hatta AI ile yapıldı deniyor. Doğru bir şey olmayabilir ama akıllıca bir hamle, yalan yok. Modellemeleri saymazsak oyun daha çok Ark'a benziyor.

Yıllardır dandik oyunlar çıkartan Nintendo biraz baksın da utansın.

Aslında tutacak bir iş yapmak bir fikir bulmak ne kadar basit birşey.Oyun öyle aşırı detaylı,hikayesi olan,geniş bir dünyaya sahip altyapısı sağlam özgün bir oyun değil.Ama firma çok ortada olan birşeyi farketmiş:
- insanlar özellikle gençler ve zamanında seriyi takip edenler neye bayılır ? -Pokemon'a (hem zamanında çocukken seriyi izleyen orta yaş kesimine hem de ilk kez pokemonlarla tanışacaklara hitap ediyor combo)
-Peki ben Pokemon tarzı birşey yaparsam uzun süre oynatırmıyım yeter mi? -Hayır bir süre sonra sıkar.
-Ozaman insanları uzun süre oyun içinde tutan bir oyun türü ne olabilir? - Hayatta kalma.
Tamam Pokemon la hayatta kalmayı birleştir al sana bağımlılık yapıcı oyun.
Bu kadar göz önünde bu kadar basit bir fikri koca koca firmalar nasıl akıl edemedi enteresan.Biraz oyun yapımından anlayan birisi bunun ne kadar baştan savma ve basit bir iş olduğunu yarım saat oyunda takıldıktan sonra rahatlıkla anlar ama adamlar paranın altında kaldılar.Oyun 6 gb falan galiba assetler çoğu bağımsız firmanın bile dudak bükeceği kadar basit.Ama adamlar hem deli gibi para kaldırdılar hem de isim yaptılar sıradaki oyunları ne olursa olsun o da para kazandıracak.Gerek de yok başka oyun yapmaya bu oyuna birkaç ayda bir eklenti yap,bundle sat zaten oyun seni zengin edecek kitle sıkılana kadar.Bu sadece oyun dünyası için geçerli değil hayatın her alanında para kazanmak bazen nasibinizde varsa aşırı kolaylaşıyor bazen de kendinizi parçalasanız olmuyor.

Oyunun kendisi dediğin gibi Ark'a benziyor ama pal dedikleri arkadaşların çoğu Pokemonlarla neredeyse aynı. Çizim olarak söylüyorum. O yüzden, yoksa diğer kalan şeylerden bir sorun çıkmaz.

steamden dolar ile alışverişi denemek istiyordum bir süredir. Bununla başlayabilirim sanırım.
Herhangi dikkat etmem gereken bir şey bilen varsa söyleyebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık