Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Microsoft Tencent le aşık atmak için çok risk almaya başladı. O paranın yarısıyla Capcom, Snk, Sega ve Netmarble alınıyor la. Elindeki İp sayısını 10 katına çıkarırsın o dört firmayla. Take Two bunda piyasa değeri 18 milyar mi neydi hadi satarken 50 deseler gene kar orda da bir dolu ip var. Adamlar Activision Blizzard I alırken dört yüz milyon aktif kullanıcı almışlar amaç başka. Candy Crush ların falan tayfasina mobilde bütün ipleri yedirecekler herhalde. StarCraft lar, Wow lar falan mobile gelecek gibi gözüküyor. Bu kadar hırsın sonunda kar etme kısmı baya uzun sürecek çünkü
Activision sırf gamepasse oyun eklemek için satin almamıştır. Metaversede yatırım yapmak istediği için vermiştir o rakamı.
Gamepassin 25 milyon üyesi varmış şuan için bence baya iyi rakam bu hamlelerle daha da artar.
Aynen öyle, Microsoft basın açıklamasında Activision ve Blizzard’dan çok King’den bahsetti yani mobil odaklı Candy Crush yapan firmadan.

Millet diğer oyunlar için aldı sanıyor ama Microsoft mobil alanda hiçbir zaman tutunamamıştı. Bu sefer ya şimdi ya hiç diyip büyük bir paket alımı yaptılar hem mobil açıdan hem metaverse açıdan hem yeni oyun markaları açısından.
Çünkü ne kadar büyük oyun kitlesini kendine çekersen hem o kadar metaverse alanında da kitlen olmuş olur. Çünkü oyuncu kitlesi aynı zamanda Metaverse’e en yakın kitledir.

Son düzenleme:
Take Two geçen hafta 12 milyara Zynga’yı alınca vay anasını demiştim. Şimdi Activision’un 70 milyara alındığını görünce de bu iş Salı pazarında masanın üzerine çıkıp sütyen satan Selami abi gibi sonuçlanacak diye düşündüm ki öyle olacak gibi:(

Valla bir tahminim var desem yalan olur sonuçta kimse Activision hamlesini de beklemiyordu. Sony şu ana kadar hiç büyük oyun şirketi almadı o yüzden alır mı bilemiyorum. Microsoft ise daha yeni büyük bir alım yaptığı için henüz alamaz buna kartel mahkemesi izin vermez diye düşünüyorum. Tencent’den ise her şeyi beklerim valla:D

@Historia tanıdık be yarısını peşin diğer kalanını 3 ay ertelemeli verir bize :( :( Zaten ps kullanan bi histo bi de sony çalışanları kaldı işte :/
Sony sadece playstation ve oyun sektöründe bir şirket değil ki kanks adamlar holding sinemadan teknolojiye oyundan konsola her türlü sektördeler. Microsoft gibi aynı o işler o kadar kolay değil. Ki ayrıca Japonyanın şirketi böyle bir büyüklükte değerdeki şirketi amerikaya kaptırmazlar zaten.

Silinmiş Üye

Sony sadece playstation ve oyun sektöründe bir şirket değil ki kanks adamlar holding sinemadan teknolojiye oyundan konsola her türlü sektördeler. Microsoft gibi aynı o işler o kadar kolay değil. Ki ayrıca Japonyanın şirketi böyle bir büyüklükte değerdeki şirketi amerikaya kaptırmazlar zaten.
Biliyom yahu zaten burada Historia'ya laf attığım için öyle dedim. Yoksa adamlar hala telefonundan tut diğer ürünlerine kadar Japonya'da sürekli reklam yapıyor. Zaten Japonya elden çıkarmaz doğru ama diğer şirketleri geride kalmaya başladı. Bi de bu kadar büyük pazarı kimseler tek elde bulundurulmasını istemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık