Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk trailer’larda baya belli ettiler ama bu kadarını kimse beklememiştir bence ya. Bu derece niye millet oyundan soğudu merak ediyorsanız:

Oyunun “kötü” grubu ellie gibi hastalıktan etkilenmeyenlerden oluşuyor. Kendilerini tanrı tarafından seçilmiş peygamber ilan etmişler. Aşırı derece hristiyan oldukları için de transgander olanları veya gay olanları avlıyorlar.

İlk oyunda o kadar gerçekçi grup, gerçekçi bi dünya varken böyle saçma sapan bişey uydurmuşlar. Transgander gibi görünen Abby adındaki karakter de joel’u iğrenç bi şekilde öldürüyor ve bu kız oyunun 2 ana karakterinden biri. O sahneden sonra oyunun yarısını abby’le oynuyoruz.
Görünüşe bakılırsa joel’un kötü gösterilme ihtimali bile var. Oyunun yarısını joel’dan nefret eden biriyle geçireceğiz çünkü.
Joel’u öldürmek dışında iyi biri olsa neyse. Ellie bi kız için “onu öldürme, o masum. Karnında bebek var hamile şuan” dediğinde bu abby adındaki ruh hastası “iyi” deyip kızın boğazını kesmeye kalkıyor. Bu ucubeyi 10-15 saat zevk alarak oynatmanız bekleniyor nasıl olacaksa.

Danslı trailer’da zaten 3 karakter gördük. Biri hintli lesbiyen, biri onun dans ettiği siyah bi erkek ve diğeri de japon bi erkek. Diğer cinematic trailer’da da (asılan kızın olduğu) 3 karakter var. Biri muhtemelen trans(abby). Diğer ikisi çinli.

Oyundaki kadın karakterlerin oyuncularına bakarsanız baya güzel kızlar. Ama yapımcılar ellerinden geldiğince karakterleri daha az feminen yapmaya çalışmışlar. Oyuncular öyle görünse anlarım zaten karakterler çirkin değil bence son halleriyle de. Ama güzel bi kızı bilerek o hale getiriyorsa niyeti bellidir.

bu saydıklarım elbette sorun değil. Ama daha ilk 2-3 trailerda 1 tane beyan insan yoksa, gözümüze sokulan şey oyunun karakterlerinin ne kadar “diverse” olduğuysa, herkesin ırkı ya da cinsel seçimi birbirinden farklıysa zaten oyunun yapımcılarının neye öncelik verdiği bellidir. Bunlardan çok şey beklememek gerekir daha trailer’ların çıktığı zamanlarda yazdım buraya. Ama bunlar hepten uçmuş böyle bi senaryoyu kimse beklememiştir. Hiç iyi bi beklentim yoktu ben bile hayal kırıklığına uğradım.

açık söyleyeyim bu sızan senaryo o kadar kötü ki cutsceneler desteklemesine rağmen inanmıyorum. Bence berbat bi senaryoya inanılmasını sağlayacak bi kaç cutscene seçip sızdırdı adam oyun zarar görsün diye.
Abby bu kadar itici değildir, baş kötü olan grup da bu kadar saçma değildir bence.

senaryoyu beğenmedim ama şuan göründüğü kadar da berbat olduğunu sanmam.

@Historia

benim anladığım kadarıyla mesele parasını tam almamak da değil.

adamlar çalışanlara kasti olarak çok düşük ücret ödüyor. Ancak anlaşma yapıldığında kötü bişey değil bu. Anlaşmaya göre oyun yapılırken bilerek düşük ödeyip oyun çıktıktan sonra çalışanlara bonus ödeyebiliyorsun satıştan kazanılan parayla. Ve böyle anlaşmalarda oyun ne kadar satarsa ona göre de bonus alabiliyorsun.

ancak adamlar sürekli oyunu erteledi. O bonusa güvenip bir sürü planlar yapmışlar çocuğunun kolejini ödemek olsun evlilik olsun. Virüsten dolayı eve kapananlar harcama yapabilmek de istiyor. Zaten çoktan almış olmaları gereken paradan en azından şu virüs dönemi için biraz istediklerinde sorun çıkıyor. “Ya oyun çıkınca alırsın ya da hiç almazsın” gibi tehditkar şekilde reddediliyor. Ve daha sonra alttakilere verilmezken tepedeki insanların o bonusları aldığı ortaya çıkınca bardağın son damlası taşıyor.

sahte olabilir de mantıklı gelmişti bana bu haber.

Son düzenleme:
bir de bunu yaptıktan sonra gülmeleri keyiflerine gelmeleri beni aşırı deli ediyor, bizim bu kafa yapısında ki arkadaş var neden yapıyorsun neden spoiler veriyorsun dedim o zamanları End Game vardı,ortalık spoiler instangrama girilmiyor, bir kere telefona bakayım dedim alakasız postlarda end game spoileri veriliyordu. o kadar pislik var, sonra o tiplerden olan arkadaşım 'canım sıkılıyor sanane benim özgülüğüm ne yapabilirler ki film için canımı mı alacaklar?' diye ciddiyetle cevap veriyor. sen ne yaparsın? bu karaktersize.

Olay sjw falan değil ya, siz konuya üstünkörü bakıyorsunuz, öyle bir hikaye yazmışlar ki oynanmaz oynamaz yani.

Olay sjw falan değil ya, siz konuya üstünkörü bakıyorsunuz, öyle bir hikaye yazmışlar ki oynanmaz oynamaz yani.
Kanka sadece onla ilgili değil, son zamanlar da sevdiğimiz serilere plartformlara çok büyük zarar veriyor. kolaya kaçma şekli oldu artık bu konu. bir bakıyorum adam ya da kadın bir senaryo yazıyor, bakalım hangi konu çok ünlü bu insanlar eziliyor bunlardan iyi para kazanırız, bakalım daha çok nasıl para kazanabiliriz şöyle bir seri var bunu içine sıkıştırıp atalım ya da konusunu bunla değiştirelim gibi gibi. böyle bir mentalite kabul edilebilir mi? örneğin belli bir coğrafya insanına ait özellikler var hepsi beyaz,çekik gözlü ya da yazılımda o orjinallikte bir motif olan nesneler ve betimlemeler var yok bu duyar sahibi insanlara üzer yok tepki alırız diye silip değiştiriyorlar. Malın biri film de ya da dizide siyahi ve ya eşcinsel görmedi diye eleştiri linçleme yapıyor. ben bunlardan bahsediyorum Last of us 2 ana karakterin eşcinsel olması tabii ki kötü bir şey değil ama medya tektipleşiyor ve klişeleşiyor bir seriyi neden sevdiğimizi bilmeyen hastalıklı doğrucu,hepsici olan insanlar kaynadı.ve aşırı yapmacık hale gelmeye başladı. bırakta seri doğal bir şekilde ilerlesin.

Adamlar shadow of war’da middle earth evrenine zenci koydu, 2 nazgulu çinli kadın yaptı. Elbette oyun gameplay’e dayalı olduğundan çok etkilenmedi ama oyunun sonunu, talion’ın kaderini bozdular daha sonra. Özellikle dlc’lerle belli ettiler kendilerini.

bu grup her şeye zarar veriyor. En azından onları sallamayan ve hatta saçma isteklerine s*ktir çekebilen cdpr gibi yapımcılar var hala.

Kanka sadece onla ilgili değil, son zamanlar da sevdiğimiz serilere plartformlara çok büyük zarar veriyor. kolaya kaçma şekli oldu artık bu konu. bir bakıyorum adam ya da kadın bir senaryo yazıyor, bakalım hangi konu çok ünlü bu insanlar eziliyor bunlardan iyi para kazanırız, bakalım daha çok nasıl para kazanabiliriz şöyle bir seri var bunu içine sıkıştırıp atalım ya da konusunu bunla değiştirelim gibi gibi. böyle bir mentalite kabul edilebilir mi? örneğin belli bir coğrafya insanına ait özellikler var hepsi beyaz,çekik gözlü ya da yazılımda o orjinallikte bir motif olan nesneler ve betimlemeler var yok bu duyar sahibi insanlara üzer yok tepki alırız diye silip değiştiriyorlar. Malın biri film de ya da dizide siyahi ve ya eşcinsel görmedi diye eleştiri linçleme yapıyor. ben bunlardan bahsediyorum Last of us 2 ana karakterin eşcinsel olması tabii ki kötü bir şey değil ama medya tektipleşiyor ve klişeleşiyor bir seriyi neden sevdiğimizi bilmeyen hastalıklı doğrucu,hepsici olan insanlar kaynadı.ve aşırı yapmacık hale gelmeye başladı. bırakta seri doğal bir şekilde ilerlesin.
O tabi var benim demek istediğim bu saçma senaryoda o olay olmasa bile oynanmaz o kadar kötü yani.

TLOU 2'nin senaryoyu sızdıran adam halk kahramanı oldu şu anda. Hangi motivasyonla bunu yaptığı beni ilgilendirmiyor iyi ki bu rezilliği gün yüzüne çıkarmış. Keşke birileri de GOT 8.sezonu sızdırsaymış da o Allah'ın belası sezonu anbean yaşamak zorunda kalmasaydık. SJW her alanda insanlığın belası olmaya devam ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 33)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık