Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fm 18 de alacağım oyunclara karar verdim çünkü arkadaşlarla oynıcaz onlara kaptırmamam gerek ama taktik oturtamadım hala. City alcam. Elimde de burnye vart onu çok geri çekmek istemiyorum ama dybala ve grezmanıda alcam efsane topçular ama 3 ünü verimli şekilde kullanabilcek taktik bulamadım hala. Fm bilen beylerden fikirlerini alırım :D Aslında Kane'i alcaktımda biraz denedim isteidiğim performansı alamadım.
Çok eski fm ciyim. 18 i de oynuyorum şuan. Yapılabilcek çoğu şeyi yaptım oyunda. 8. Ligten premiere çıkarmaktan tut küçük türkiye 3. Lig takımına cl aldırmaya kadar neyse.

Böyle arkadaşlarla mücadelelerde genç adam yerine olmuş adamı oynatmak daha mantıklı. Ve belli başlı adamlar almak yerine takımın eksiğini doldurmak önemli. Takım raporunda yıldızlar var ya oyuncularin orada yıldızı düşük hangi bölge varsa oraya adam almalısın. Mesela sağ bek 2.5 yıldızsa 3 veya 3 bucuk ya da 4 lük adam almalısın. Zaten elinde sağlam forvet ya da kanat forvet varken onun üstüne gene aynı kalite adam almak başka bölgeler zayifken israf olur ve güçsüz bölgen olduğu için başarılı olamazsın.

Taktik meselesi ise şu şekilde. Şuan genel olarak 4 defans 1 ön libero 2 ortasaha 2 açık 1 forvet taktiği iş yapıyor çünkü genel futbol dünyasında da bu oynanıyor.

Ama fm karmaşık bir oyun. Bir sürü rol ve taktiksel talimatlar var. Hepsinin uyum içinde olması lazım.

Oyuna daha başlamıyorsan sana bir ara oyuna girince city ye bakıp bir taktiksel ve ileri zamanlar için yönlendirici bir rehber yapabilirim.

Atmaz mı camış gibi atıyor.
De burnyeye geride yazık olsun diyon :D
Adam o kadar atıyorsa öyle yapacaksın hem senede kaç maç oynayacaksın, ona da sıra gelir. Bu adamı çok övdün dua et sakatlanmasın 2 ay falan.:D Alternatifleri iyi bul. O taktikten başkası kurtarmaz seni. Yazık olacak dediğini yedeğe çek değişerek oynatırsın. Küçük maçlarda 4-3-3 yaparsın.

Çok eski fm ciyim. 18 i de oynuyorum şuan. Yapılabilcek çoğu şeyi yaptım oyunda. 8. Ligten premiere çıkarmaktan tut küçük türkiye 3. Lig takımına cl aldırmaya kadar neyse.

Böyle arkadaşlarla mücadelelerde genç adam yerine olmuş adamı oynatmak daha mantıklı. Ve belli başlı adamlar almak yerine takımın eksiğini doldurmak önemli. Takım raporunda yıldızlar var ya oyuncularin orada yıldızı düşük hangi bölge varsa oraya adam almalısın. Mesela sağ bek 2.5 yıldızsa 3 veya 3 bucuk ya da 4 lük adam almalısın. Zaten elinde sağlam forvet ya da kanat forvet varken onun üstüne gene aynı kalite adam almak başka bölgeler zayifken israf olur ve güçsüz bölgen olduğu için başarılı olamazsın.

Taktik meselesi ise şu şekilde. Şuan genel olarak 4 defans 1 ön libero 2 ortasaha 2 açık 1 forvet taktiği iş yapıyor çünkü genel futbol dünyasında da bu oynanıyor.

Ama fm karmaşık bir oyun. Bir sürü rol ve taktiksel talimatlar var. Hepsinin uyum içinde olması lazım.

Oyuna daha başlamıyorsan sana bir ara oyuna girince city ye bakıp bir taktiksel ve ileri zamanlar için yönlendirici bir rehber yapabilirim.
Citynin genel itibariyle bir eksiği yok. Yıldızlarda gerçekçi değil zaten. Mesela fm 17 de harry kane almıştım adam 1 hafta 4 yıldız 1 hafta 3 yıldız oluyordu. 18 de de aynısı oldu kane de bi potansiyel 4.5 diyor bi 3. Yada 18 de walkerın beke göre özellikleri gayet iyi 3 yıldız vermiş.

Citynin genel itibariyle bir eksiği yok. Yıldızlarda gerçekçi değil zaten. Mesela fm 17 de harry kane almıştım adam 1 hafta 4 yıldız 1 hafta 3 yıldız oluyordu. 18 de de aynısı oldu kane de bi potansiyel 4.5 diyor bi 3. Yada 18 de walkerın beke göre özellikleri gayet iyi 3 yıldız vermiş.
Onun sebebi raporu veren kişinin değişimi. Bir bakıyorsun raporu ali veriyor bir bakıyorsun veli. Ve sakatlık, oynama ya da oynamama potansiyeli ve mevcutu değiştiriyor. Dinamik şeyler onlar. Kane formsuz olursa ve oynamazsa zaman içinde 2 yıldız bile olur.

Ve takımda mutlaka eksik oluyor. Yani sen gene de
Istedigini yap da eksikleri geliştirmek ve kapamak, daha kalitelisini almak arkadaşlarıni gecmeni ve takımı güçlendirmenin püf noktası. Agüero varken forvet almanı tavsiye etmem pek.

Onun sebebi raporu veren kişinin değişimi. Bir bakıyorsun raporu ali veriyor bir bakıyorsun veli. Ve sakatlık, oynama ya da oynamama potansiyeli ve mevcutu değiştiriyor. Dinamik şeyler onlar. Kane formsuz olursa ve oynamazsa zaman içinde 2 yıldız bile olur.

Ve takımda mutlaka eksik oluyor. Yani sen gene de
Istedigini yap da eksikleri geliştirmek ve kapamak, daha kalitelisini almak arkadaşlarıni gecmeni ve takımı güçlendirmenin püf noktası. Agüero varken forvet almanı tavsiye etmem pek.
Agureyo yaşlı mesela. Hem değeri hızlı düşücek hem sakatlık riski yükselicek vs. Ayrıca hücümcuları bunlar köpek gibi kapıyor o yüzden öncelik onları kaptırmamak.

@Monkey D. Luffy İdeal kadrosu böyle;
Ben de bakıyorum açtım.

Agüero'yu yaratıcı forvet yap. Kane'i İç forvet hücum, Bernardo'yu da aynı şekilde yap. Bruyne' ü ortasahaya çekip oyun kurucu hücum yap. Silva'yı çıkar. İlkay gündogan'ı koyup defansif oyun kurucu destek yap. O yeşil renklere çok takılma biraz rollerde sıkıntı var gibi o yüzden sarı olsa da takma kafana güven bana. Bir orta sahayı ön liberoya çek. Orası malesef sıkıntılı. Fernandinho defansif orta saha rolüyle oynayabilir belli bir süre ya da gidip çok saglam bir defansif ortasaha alabilirsin. Eric Dier, casemiro, Wanyama, Emrecan güzel olur.

ortasaha maçlara göre ilkay-silva-bruyne de olabilir. Ama büyük maçlarda bu üçünü oynatma topu kapamazsın.

Stoperler standart stoper olsun Kompany pasör oynayacak kadar iyi değil. Açıklar içeri kat eden olduğu için bekleri kanat bek yap. Kaleci de kaleci olsun.

Lig başlarken antreman kondisyon diğer şşey de maç taktikleri olsun. Hazırlıkta oyuncular sakatlanmasın ve form tutsun diye 45 dk likoynat heryarıda.

Taktik ise hücum ağırlıklı- akıcı
talimatlar bekleri ileri çıkar, yüksek tempo, pres daha fazla, savunma çizgisi normal,tempo daha yüksek,genişlik geniş alan, sadecedefanstan kısa pasla çık ,rakip kaleci toppp çıkarırken baskı yap, daha sıkı markaj, topa sahip ol ve daha yaratıcı oynayı da seç.

2. taktik dizilimi de şu yapptıgın gibi olsun. bruyne orada dursun yani. ama roller dedigim gibi kalsın. Bu arada mutlaka ortasahaya defansif birini koy.

Sol kanatta SAne çok geleceği parlak yerine adam almana gerek yok. Sağda zaten bernardo iyi. Aguero'nun arkasında Jesus var adam zaten sağlam forvet olacak forvet almana gerek yok. ÖN libero alacağını varsayarsak sağlam bir kaleci, kompany yerine bir stoper, 2 tane bek aldıgın zaman takım tam anlamıyla sağlam olup çok rahat ambargo koyarsın. TAbi işler yavaş yavaş olur biranda hepsi degişşmez sezon sonu o bölgelere daha iyilerini al.

Edit
Forvet ve kanatlara ve Bruyne'e topagirerken sertligi azalt komutu ve beklere de daha az şşut çek komutu ver kesinlikle

Edit
Tabi sen gene de raporlara bakıp adam al ben bakmadan dedim isimleri sana

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık