Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Elden ring'de çift hançer oyun zevkimi ikiye katladı vallahi. Oynanış çok zevkli. Bu çift hançer oynamayı konuda biri yazmıştı, oradan aklımda kalmıştı. Kim olduğunu unuttum, kendisine teşekkür ederim.:ehe:

Elden ring'de çift hançer oyun zevkimi ikiye katladı vallahi. Oynanış çok zevkli. Bu çift hançer oynamayı konuda biri yazmıştı, oradan aklımda kalmıştı. Kim olduğunu unuttum, kendisine teşekkür ederim.:ehe:
Ben yazdım çift hançer bleed build çok çılgın olur deneme planım var diye

Gerçi şu an fth str dex 60 60 60 gittiğim bir buildim var. Köpek gibi kastım her şeyden olsun larvar tear aramakla uğraşmayayım diye. Blasphemus blade + sacred blade ile alemlere akıyorum

Ben yazdım çift hançer bleed build çok çılgın olur deneme planım var diye

Gerçi şu an fth str dex 60 60 60 gittiğim bir buildim var. Köpek gibi kastım her şeyden olsun larvar tear aramakla uğraşmayayım diye. Blasphemus blade + sacred blade ile alemlere akıyorum
Sağol hocam iyiki yazmışsın fikrini. Bu sayede oyuna yeniden başladım.
Ben büyğk silah ve büyüleri hiç sevmiyorum souls oyunlarında. Faith bu oyunun hilesi gibi bence. Faith=God build :ehe:

Oyunun başında mısın? Eğer reduvia’yı henüz +2 yapmadıysan bulabileceğin ilk +2 somber stone’u sana blaidd veriyor. Yan görevine youtube’dan bakabilirsin.

Eğer tam bi şerefsiz karakter yapmak istersen bandit’teki gibi shortbow kullanmanı öneririm. İlerde “black bow” adında bi longbow da alabilirsin. Hasarı longbow gibi ama hareketleri shortbow tarzında.

shortbow’larda zıplayıp havada ok atarsan bi de yere indiğin an atabiliyorsun. Peş peşe 2 ok atmış oluyorsun. Böylece geriye zıplayıp kaçarken bi yandan adamı dövebilirsin.

Rakibe zehir bulaştırırsan hem okun bu özelliğiyle hem de bıçağındaki quickstep’le dövüşü uzatıp zehirle kazanabilirsin.

Rakibi kanattıkça kanamaya daha dayanıklı oluyorlar. Bi bossu bıçakla 2 kere kanatırsan kalan canı zehirle tamamlayabilirsin öyle.

Oyunun başında mısın? Eğer reduvia’yı henüz +2 yapmadıysan bulabileceğin ilk +2 somber stone’u sana blaidd veriyor. Yan görevine youtube’dan bakabilirsin.

Eğer tam bi şerefsiz karakter yapmak istersen bandit’teki gibi shortbow kullanmanı öneririm. İlerde “black bow” adında bi longbow da alabilirsin. Hasarı longbow gibi ama hareketleri shortbow tarzında.

shortbow’larda zıplayıp havada ok atarsan bi de yere indiğin an atabiliyorsun. Peş peşe 2 ok atmış oluyorsun. Böylece geriye zıplayıp kaçarken bi yandan adamı dövebilirsin.

Rakibe zehir bulaştırırsan hem okun bu özelliğiyle hem de bıçağındaki quickstep’le dövüşü uzatıp zehirle kazanabilirsin.

Rakibi kanattıkça kanamaya daha dayanıklı oluyorlar. Bi bossu bıçakla 2 kere kanatırsan kalan canı zehirle tamamlayabilirsin öyle.
Hocam 30. küsür saatlere geldim. Peki bi elime reduvia diğer elime scorpion stinger alsam, yayla uğraşmama gerek kalır mı? Reduvia ile kanatsam, scorpion ile rotlasam? Ya ben menzilli silah, büyü falan gibi şeylerden nefret ediyorum.:bilmem:

Hocam 30. küsür saatlere geldim. Peki bi elime reduvia diğer elime scorpion stinger alsam, yayla uğraşmama gerek kalır mı? Reduvia ile kanatsam, scorpion ile rotlasam? Ya ben menzilli silah, büyü falan gibi şeylerden nefret ediyorum.:bilmem:
İstemiyorsan yapma canım mecbur değilsin. Fiziksel hasarını daha iyi tutman gerekecek sadece. Bıçaklarını mümkün olduğu kadar yükselt.

2 bıçağın da aynı şeyi verse daha iyi olur. Bu şekilde bölersen çift bıçağın pek bi anlamı kalmıyor. İkisi de kanatsın.

Oyunda bi talisman bi de kafa parçası var. Kafa parçası varre’nin maskesiydi. Talismanın adını hatırlamıyorum. Rakip veya sen kanadığında fiziksel hasarını arttırıyor. Eskiden beraber %35 falan arttırıyordular. Nerf yemediyse öyledir hala. Kanamayan rakibe denk gelirsen seppuku’yla kendini kanatırsın ama onu bulmana daha var.

Bi de sen arka arkaya vurdukça hasarını arttıran bi talisman var. Onu da kullanırsın bıçağa yakışır.
Böyle yaparsan bıçağın hasarı yeter sana.
______

Ben sırf roleplay için önceki mesajımdaki gibi bi tip denemiştim beklediğimden iyi olmuştu. Zehir ve rot bulaştıran bombalar, parfüm, fırlatma bıçağı falan kullanmıştım. Karakter şöyle bişey olmuştu yani:

@Dattebayo..! @Starrk

Bu arada bu buildde str'ye puan vermeye gerek var mı?
Kullandığın bıçağın scaling statı önemli. Str’yle hasar arttıran bıçak vardır. Ama genellikle gerek olmaz.

Çift bıçağın en güzel avantajı str istememesi ve hafif olmaları. Bu sayede endurance ve str’i boşverip sadece dex ve arcane kasabilirsin.

Ash of war koyabildiğin bıçağın türünü “occult” yaparsan arcane’le hasarı daha çok artar. Onu yaparsan sadece arcane kassan da olur. Hem hasarını hem kanatmayı aynı anda arttırırsın böylece. Ben kanatma karakteri oynarken en iyi seçenek buydu ama nerf yemiş olma ihtimali var.

Son düzenleme:
72 saatin ardından Persona 5 Royal'i bitirdim. Güzel olmuş epey ama son saraydaki hikaye biraz gereksiz hissettirdi. Mükemmel oyun ama yine de. JRPG seven herkes oynamalı. JRPG sevmeyenlerin de türe giriş yapması için iyi bir seçim.

Monster Hunter: World oynuyorum, memnunum. Fakat bir tek silah yükseltme etme olayını çözemedim. Dandik bıçaklarla geziyorum, ek hasar veren yükseltmeler yapamadım bir türlü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık