Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Osmanlı'dan Götürülen Tarihi Eserler

Hayır o donemde Britanyalilar sirketi lagvetmisti coktan zaten.(1874) Britanyalilar Sirketin tum kolonilerini elinden aldi ve yonetim onlara gecti. Sirketin sonlandirilmasindan sonra yapilan her katliamda(sirket kolonileri)britanya sucludur diyebiliyoruz.
Peki şirket Britanya kraliçesi adına ülkeye el koyunca neden diyemiyoruz?

Şu adamların çıkarcı argümanlarını neden savunuyorsunuz anlamıyorum. Günümüzde de aynı boku askeri şirketler üzerinden yiyorlar. Şirket devlete bağlı değil suçlayamayız diye geziyor millet. Kaliam yapanın yanına kalıyor, ölen öldüğüyle kalıyor. Neymiş şirketmiş. :d

Peki şirket Britanya kraliçesi adına ülkeye el koyunca neden diyemiyoruz?

Şu adamların çıkarcı argümanlarını neden savunuyorsunuz anlamıyorum. Günümüzde de aynı boku askeri şirketler üzerinden yiyorlar. Şirket devlete bağlı değil suçlayamayız diye geziyor millet. Kaliam yapanın yanına kalıyor, ölen öldüğüyle kalıyor. Neymiş şirketmiş. :d
Şirket'in bazı isyancı orduları 1857 Hint Ayaklanmasında Britanya Kraliyet Ordusuna karşı savaş verdiği için savaş bittikten sonra Britanya Kraliçesi adına el konuluyor. Konulma sebebi nedensiz olsaydı senin deyiminle "nasıl el koyabilir" diyebilirdik ama goruldugu uzere bir neden mevcut. Bildigim kadariyla son sirket baskani da yargilaniyordu ama Lordlar Kamarasında ki baglantilari nedeniyle suclamalar yetersiz kaldi.

Ben savundugumu iddia etmiyorum. Sanki Britanya ak melektir demisim gibi soyluyorsun :D Britanya'nin arkadan yonettigini kabul ettigimi soyledim. Neden bu sitem ? :S

Şirket'in bazı isyancı orduları 1857 Hint Ayaklanmasında Britanya Kraliyet Ordusuna karşı savaş verdiği için savaş bittikten sonra Britanya Kraliçesi adına el konuluyor. Konulma sebebi nedensiz olsaydı senin deyiminle "nasıl el koyabilir" diyebilirdik ama goruldugu uzere bir neden mevcut. Bildigim kadariyla son sirket baskani da yargilaniyordu ama Lordlar Kamarasında ki baglantilari nedeniyle suclamalar yetersiz kaldi.

Ben savundugumu iddia etmiyorum. Sanki Britanya ak melektir demisim gibi soyluyorsun :D Britanya'nin arkadan yonettigini kabul ettigimi soyledim. Neden bu sitem ? :S
Sitemimin nedenini açıklamıştım ikinci paragrafta. :/

Sitemimin nedenini açıklamıştım ikinci paragrafta. :/
:S

Tamam da bu argumani nasil curutecegiz iste o onemli. Ne diyecegiz buna karsi? Soyle dusun bir sirket var her halti yiyor sahibi de herkes tarafindan biliniyor ama sahibi ve sirket arasinda bir iliskinin oldugu ile alakali bir belge dahi yok.(Resmiyette sirketin sahibi farkli gozukuyor)Hakim burda ne diyecektir sirketin sahibine? Ben seni biliyorum sen sirketin sahibisin hapishaneye gidiyorsun mu diyecek istemeye istemeye belge olmadigi icin bitirecek mi bu davayi?

:S

Tamam da bu argumani nasil curutecegiz iste o onemli. Ne diyecegiz buna karsi? Soyle dusun bir sirket var her halti yiyor sahibi de herkes tarafindan biliniyor ama sahibi ve sirket arasinda bir iliskinin oldugu ile alakali bir belge dahi yok. Hakim burda ne diyecektir? Ben seni biliyorum sen sirketin sahibisin hapishaneye gidiyorsun mu diyecek istemeye istemeye belge olmadigi icin bitirecek mi bu davayi?
İhmal suretiyle kast. Zira o birisi istese engelleyebilecek kudrette.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık