Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Operation White: İngilizlerin Hem Düşman Hem de Doğayla İmtihanı

Zamanında 1. Dünya Savaşı'nın Afrika Cephesi ile alakalı bir yazı yazmıştım.Belki burda paylaşırım.
paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyorum. ancak 1. dünya savaşında afrika cephesi çok geniş bir kavrama tekabül eder. bunu genel olarak 3 ana bölüme ayırabiliriz.

1- kuzey afrika ve sina cepheleri (osmanlı-ingiliz çatışmaları)
2- batı afrika cepheleri (batı afrika alman sömürgelerinin ingilizlerle çatışması)
3- doğu afrika cepheleri (doğu afrika alman sömürgelerinin ingilizlerle çatışması ve güney afrika sömürgeleri)

paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyorum. ancak 1. dünya savaşında afrika cephesi çok geniş bir kavrama tekabül eder. bunu genel olarak 3 ana bölüme ayırabiliriz.

1- kuzey afrika ve sina cepheleri (osmanlı-ingiliz çatışmaları)
2- batı afrika cepheleri (batı afrika alman sömürgelerinin ingilizlerle çatışması)
3- doğu afrika cepheleri (batı afrika alman sömürgelerinin ingilizlerle çatışması)
Benim yazımda daha çok Doğu Afrika cephesindeki çarpışmalara odaklıydı.Lettow von Robbeck'in taktiksel manevralarını yorumlamıştım.

Benim yazımda daha çok Doğu Afrika cephesindeki çarpışmalara odaklıydı.Lettow von Robbeck'in taktiksel manevralarını yorumlamıştım.
von lettow elinde kısıtlı imkanlarla iyi işler yapmış. bir de bunun deniz ayağı var ki orada da köningsberg kruvazörünün kendince bir başarısı söz konusudur. o kısmı da incelemenizi tavsiye ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık